Další české banky spouštějí platby přes mobil. Zaplatit můžete i hodinkami Garmin a Fitbit

Další banky umožnily klientům platbu mobilními telefony. Photo by Jonas Leupe on Unsplash

Pojmy jako Google Pay, Apple Pay nebo Garmin Pay jsou pro spoustu uživatelů známé. Jedná se o technologie plateb, při kterých není nutné, abyste u sebe při placení měli platební kartu. Někteří z vás tyto služby používají už několik měsíců, někteří se dočkali teď v listopadu a někteří na ně stále čekají. Které banky v listopadu umožnily, aby už mohli jejich zákazníci nechat kartu doma?

Přečtěte si také

Potraviny, které pomáhají rychle odbourávat alkohol v krvi. Co jíst, když potřebujete vystřízlivět?
Potraviny, které pomáhají rychle odbourávat alkohol v krvi. Co jíst, když potřebujete vystřízlivět?

Čekání klientů ČSOB je u konce. Ale jen některých

Překvapivě až jako 10. v pořadí zavedla Apple Pay jedna z největších bank, co se počtu klientů týče, ČSOB. Kvůli absenci této možnosti platby musela banka reagovat na spoustu negativních příspěvků a komentářů na sociální síti Facebook. O nespokojených klientech management ČSOB samozřejmě věděl a v tiskové zprávě věnující se zavedení Apple Pay na tuto skutečnost reaguje.

„Našim klientům patří velké poděkování za trpělivost, se kterou na novou službu čekali. Uvědomujeme si, že jsme nepřišli se službou jako první a o to víc si ceníme toho, že nám naši klienti zachovali svou přízeň,“ řekl Jan Sadil, člen představenstva ČSOB a vrchní ředitel zodpovědný za oblast Retail.

Klienti ČSOB s kartou Mastercard mohou od listopadu využívat Apple Pay. Photo by Nathan Dumlao on Unsplash

Ne všichni klienti jsou však spokojeni. Apple Pay mohou používat jen ti, kteří mají kartu Mastercard. Na Apple Pay s kartou Visa si klienti ČSOB ještě budou muset pár týdnů počkat.

Michaela Lhotková, výkonná ředitelka ČSOB pro platební řešení, spotřebitelské financování, otevřené bankopojištění a inovace, klienty navnadila, ať se těší na další novinky, které budou ještě letos nabídnuty. Jednou z nich budou například okamžité platby. Dle feedu na Facebooku to však vypadá, že se klienti těší spíše na již zmíněný Apple Pay s kartou Visa.

UniCredit a Air Bank v listopadu spustily Google Pay. Photo by Matthew Kwong on Unsplash

Air Bank a UniCredit Bank spustily Google Pay

Klienti Air Bank, kteří disponují mobilním telefonem s operačním systémem Android verze 4.4 a vyšším, mohli platit mobilem v případě, že použili aplikaci banky Air Bank s názvem My Air. Management ale viděl větší budoucnost v Google Pay, a tak se rozhodl svým klientům nabídnout i tuto službu. S oznámením podpory Google Pay Air Bank na svých webových stránkách také uvedla, že vlastní aplikaci My Air neplánuje v budoucnu podporovat, a svým klientům doporučuje, aby po aktualizaci My Air na verzi 4.9.0 přešli na Google Pay. Zároveň s Google Pay oznámila i možnost placení hodinkami značky Garmin a Fitbit.

Další bankou, která svým klientům přinesla v listopadu něco nového, je UniCredit Bank. Ta stejně jako Air Bank spustila možnost platby prostřednictvím Google Pay. Důležitost tohoto kroku okomentoval Tomáš Drábek, člen představenstva a ředitel retailového a privátního bankovnictví UniCredit Bank, který řekl: „Mobilem dnes platí již téměř každý desátý Čech, většina mobilních zařízení přitom běží na operačním systému Android. Spuštění pohodlného a rychlého placení pomocí Google Pay tak je pro nás logickým krokem.“

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz