Jak vyrobit vánoční detoxikační nebo šumivou koupelovou sůl

Jak vyrobit vánoční detoxikační nebo šumivou koupelovou sůl

Čas horkých koupelí a vlastnoručně vyrobených dárků je tu – a tak i vy můžete vyzkoušet jejich výrobu. Poradíme, jak vyrobit domácí detoxikační nebo relaxační soli do koupele. Potěšte své smysly nebo obdarujte blízké, je to tak snadné!

Přečtěte si také

Zajímá vás, jaké produkty se prodávají nejlépe online? Možná se budete divit
Zajímá vás, jaké produkty se prodávají nejlépe online? Možná se budete divit

Chcete si udělat radost? Udělejte zároveň něco pro sebe a vyrobte si třeba očistnou koupelovou sůl, která vám pomůže zbavit se toxinů. Nebo snad toužíte po relaxaci ve vaně? Návody na koupelové soli jsou tu – a je jen na vás, jestli si je užijete sami, nebo se o jejich účinky podělíte s okolím. Vánoce se blíží a s láskou vyrobený dárek jistě potěší i ty, které máte rádi. 

Detoxikační solná koupel

Potřebujete se pročistit a zároveň si ukrást nějaký ten moment pro sebe? Pak je čas na horkou lázeň ve vaně – a jak jinak než s detoxikační koupelovou solí. Zamilujte si své koupelové rituály, tady je návod.

Budete potřebovat:

 • zavařovací sklenici
 • hrnek epsomské soli
 • půl hrnku hrubé mořské soli
 • půl hrnku jedlé sody
 • oblíbený esenciální olej 

Jak na to?

Smíchejte všechny ingredience a solnou směs zakápněte několika kapkami esenciálního oleje. Zatímco grep, pomeranč nebo rozmarýn perfektně povzbudí, levandule nebo růže dokonale uklidní a zbaví vás stresu. Pokud jde o dárek, pak směs nasypejte do hezké zavařovací sklenice. Jestliže si však chcete dopřát horkou koupel hned, smíchejte solnou směs s trochou vody a rozmíchejte – následně jen stačí roztok přelít do horké vany. Lázeň mírní kožní podráždění, uvolňuje svalstvo a silně detoxikuje. Po koupeli si odpočiňte.

Jak vyrobit koupelovou sůl? Máme recept

Čisticí koupel s jílem

Chcete čisticí účinky epsomské soli podpořit? Pak se jistě nespletete s jílem, který má rovněž regenerační a detoxikační vlastnosti. Jílová solná koupel dokáže s tělem zázraky – zbavuje tělo těžkých kovů, prokrvuje a pročišťuje organismus. Skvělé účinky má rovněž na problematickou pleť, proto si ji můžou dopřát i ti, které trápí akné na pokožce těla či obličeje.

Připravte si: 

 • hrnek marockého nebo zeleného jílu
 • hrnek epsomské soli
 • oblíbený esenciální olej

Opět jednoduše namíchejte solnou směs, kterou můžete přesypat do předem připravené nádobky. Chcete-li si dopřát koupel s jílem, pak polovinu směsi rozmíchejte v troše vody a opět vmíchejte do horké lázně. Vychutnejte si pobyt ve vaně a neutíkejte z ní dříve, než po půlhodině. Jílová koupel je příjemná a zdraví prospěšná. Nejen vaše pleť vám poděkuje.

Tip: Darujte radost – koupelová sůl z vaší dílny bude krásně vypadat v estetických zavařovacích sklenicích, které seženete v prodejnách Orion nebo Tescoma.

Potěšte své smysly šumivou solí nebo koulí.

Šumivá koupelová sůl

Proč si běžnou koupel neudělat zábavnou, že? Překvapte blízké šumicí koupelovou solí. Když přidáte špetku potravinových barviv, můžete sůl do sklenic vrstvit a vytvořit tak originální a hravý dárek. Vyzkoušíte i tuto detoxikační variantu?

Na přípravu šumivé solné směsi potřebujete:

 • hrnek epsomské soli
 • třetinu hrnku jedlé soli
 • dvě plné lžíce kyseliny citronové
 • lžičku tapiokového škrobu
 • oblíbený esenciální olej

Spojení hořké soli, léčivé tapioky a šumivých přísad způsobí, že si koupelový rituál zamiluje vskutku kdokoli. Taková koupel zmenšuje otoky a pomáhá tělu se zrelaxovat. Tak nač čekáte? Vaše relaxační koupel čeká!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz