Vyplatí se kupovat dárkové kosmetické sady? Podívali jsme se na to, kolik přeplácíme za obal

Vyplatí se kupovat dárkové kosmetické sady? Podívali jsme se na to, kolik přeplácíme za obal

Pulty obchodů již pomalu, ale jistě zaplavuje vánoční a dárkové zboží. Výjimkou nejsou ani kosmetické kazety či sady, které každoročně dává jako dárek svým blízkým spousta z nás. Počítali jste ale někdy, o kolik si v takové sadě připlatíte za její obal? Podívali jsme se na to u vybraných produktů za vás.

Přečtěte si také

Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?
Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?

Oblíbený (nevýhodný) vánoční dárek

Kosmetické sady kupujeme proto, že díky dárkovému balení vypadají hezky a luxusně a jsou spolehlivým dárkem, který udělá vždy radost. Když si však spočítáte, kolik vás jenom takový dárkový obal vlastně stojí, možná jejich výhody přehodnotíte.

Pro představu, jak výrazně se cena kazet a samostatných produktů může lišit, jsme se podívali na některé konkrétní sady z obchodů. Každopádně upozorňujeme, že ceny setů i samostatné kosmetiky mohou být vždy u jednotlivých prodejců o trochu jiné.

Kosmetické produkty nás v dárkových kazetách vyjdou vždy mnohem dráž

Kolik na kosmetických kazetách přeplácíme?

Ve vánoční nabídce řetězce Billa jsme objevili například dárkovou kazetu Gliss Kur Schwarzkopf v barevném papírovém obalu za cenu 209 Kč, ve které najdete šampon a balzám (2 x 250 ml). Ve stejném obchodě prodávají tyto výrobky samostatně za cenu 64,90 Kč/ks. V přepočtu tedy vyjde dárkové balení o 79 korun dráž. Tedy dokonce ještě o něco více, než kdybyste si koupili 3 tyto produkty samostatně.

V nabídce drogerií DM jsme zase pro příklad vybrali dárkovou sadu sprchového gelu (250 ml) a deodorantu ve spreji (150 ml) značky Fa v růžové kosmetické taštičce. Sada stojí 169 Kč. Pokud si koupíte tyto produkty samostatně, jeden vás vyjde na 39,90 Kč. To znamená, že za dárkové balení přeplácíte 89 korun. V tomto případě je však třeba brát jako plus kosmetickou taštičku, kterou lze využívat i v budoucnu.

Ve stejné drogerii mají i pánskou sadu Old Spice za 199 Kč. Kazeta obsahuje antiperspirant (50 ml) a sprchový gel (250 ml). Oba tyto produkty stojí samostatně 79,90 Kč/ks. Za krabici proto v tomto případě přeplatíte 39 Kč.

Ačkoliv jsme výše popsali pouze vybrané ilustrační příklady a v mnohých situacích mohou dárkové balíčky vycházet opravdu výhodně, chceme upozornit na to, že je vždy dobré si ceny produktů v kosmetických sadách přepočítat a zvážit, zda by nebylo lepší nakoupit tyto produkty samostatně a pěkně je zabalit.

Kosmetické kazety a sady se vyplatí všeobecně kupovat, pokud:

  • máte zkušenost s tím, že obdarovanému udělají každoročně radost
  • jsou položky zabaleny v kosmetické taštičce nebo dóze, kterou lze dále samostatně používat a je dárkem sama o sobě, případně má obal s vánočním nebo jinak originálním motivem
  • je součástí balení originální dárek navíc (např. ručník, maska na spaní, hřeben apod.)
  • položky vycházejí cenově stejně jako samostatně, nebo jen nepatrně dráž (doporučujeme si pro představu porovnat, na kolik vás vyjdou produkty v balíčku a jednotlivě)
  • potřebujete na poslední chvíli univerzální dárek, kterým „nic nezkazíte“
Ideálním řešením vy vyrobit vlastní dárkový box s kosmetikou a dárečky na míru podle preferencí obdarovaného

Vyrobte vlastnoručně dárkový balíček na míru

Nicméně, pokud chcete svým blízkým udělat radost kosmetikou, ale zároveň pojmout balíček osobitě a přesně na míru obdarovanému, je nejlepším řešením poskládat vlastní dárkovou krabičku. Jako inspiraci pro vás máme v pár krocích nápovědu, jak na to.

  1. Nakupte kosmetiku přesně podle potřeb a preferencí obdarovaného (vyhnete se tak situacím, kdy je součástí dárkové sady kosmetika, kterou dotyčný vůbec nepoužívá, nebo mu nevyhovuje složením). Pokud si chcete počkat na vytipované kousky v akci, doporučujeme na Kupi.cz sledovat letáky drogerií, parfumerií i supermarketů.
  2. Ke kosmetickým výrobkům můžete přidat další drobnosti a milé dárky – například ponožky, hrníček, něco dobrého na zub, pěkně balený čaj, diář nebo zápisník. Vše navíc můžete barevně nebo tematicky sladit.
  3. Papírové dárkové krabice v nejrůznějších velikostech a podobách zakoupíte v papírnictvích, v obchodech s dárkovými předměty nebo za výhodné ceny i v některých obchodních domech s nábytkem (Jysk, IKEA, Kika apod.), případně v prodejnách s vybavením pro domácnost (Pepco, Kik a další).
  4. Vnitřek krabice vysypte papírovou slámou, krepovým papírem nebo jinou „izolační vrstvou“, pěkně do ní naaranžujte všechny předměty, uzavřete a dozdobte podle fantazie.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz