Sháníte halloweenský kostým na poslední chvíli? Rychle a snadno si ho vyrobíte doma

Halloweenský kostým na poslední chvíli Evgeny Atamanenko / Shutterstock

Chcete si s dětmi užít halloweenskou párty i přesto, že letos musíme všichni zůstat doma? Poradíme vám několik tipů na rychlé kostýmy, na které vám vystačí věci, jež máte běžně k dispozici.

Přečtěte si také

Slepice není popelnice! Proto pozor na to, co jí dáváte do korýtka. Po avokádu hrozí i smrt
Slepice není popelnice! Proto pozor na to, co jí dáváte do korýtka. Po avokádu hrozí i smrt

Halloween vznikl v Irsku a slaví se 31. října, den před křesťanským svátkem Všech svatých.

Nejčastěji oslavy tohoto dne probíhají v anglicky mluvících zemích. V USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu a dalších státech, které se připojily. Halloween sice není u nás v České republice až tak populárním svátkem, ale i zde si našel mnoho příznivců. Oblíbené jsou především různé párty pro dospělé nebo dětské akce ve školách a školkách. 

Co si tedy obléct na sebe, když už nemáme čas nic shánět či šít?

Příprava na Halloween snadno a rychle Freepik

Duch z prostěradla

Nejjednodušší a nejrychlejší kostým, který si můžete vyrobit, je kostým ducha z prostěradla. Stačí do něj vystřihnout tři otvory – dva na oči a jeden na pusu. 

Strašák do pole

Oblečte se do flanelové košile, větších, starších kalhot a nasaďte slaměný klobouk. Kostým lze vylepšit trochou slámy, kterou si nastrkáte různě do kapes a obličej si pomalujte barvami. Čím hůře to bude vypadat, tím lépe!

Tip: Pro slámu či seno zajděte například do chovatelských potřeb, kde ji najdete v oddělení krmiva pro hlodavce.

Čarodějný klobouk je klasika, která nezklame

Čarodějnice

Natupírované vlasy, velký černý klobouk, černé šaty, punčocháče i boty. A pak už si jen vyhrajte se šminkami, abyste vypadali co nejstrašidelněji.

Tip: Kostýmové a jiné zábavné klobouky, čepice i paruky seženete v běžných supermarketech, jako je Tesco, Globus či Albert. S nimi už určitě něco vymyslíte.

Halloweenský kostým zachrání vtipná pokrývka hlavy Konstantin Yuganov / Dreamstime

Catwoman

Černé upnuté kalhoty (nejlepší jsou lesklé černé legíny), černé triko s dlouhým rukávem, škraboška a kočičí uši. Tužkou na oči si namalujte kočičí nos a vousky a z kusu černé látky si udělejte ocásek. Bude z vás krásná kočičí žena. Ideální kostým pro dámy.

Dotáhněte svůj kostým k dokonalosti

Mrtvá nevěsta

Můžete se inspirovat filmem Mrtvá nevěsta Tima Burtona, anebo si oblečte bílé šaty, vezměte kus staré záclony, kterou použijete jakou závoj, a potom si pomalujte barvami obličej ve stylu zombie. Pokud vám nebude vadit šaty trochu ušpinit či zničit, rozhodně toho využijte, lehce je potrhejte a zamažte hlínou a červenou rtěnkou.

Kostým na Halloween z věcí, které máte doma Dean Drobot / Shutterstock

Využijte domácí overaly

V poslední době jsou příjemné overaly na doma hodně trendy. Možná jeden sami máte. Ať už jde o ten se zvířecím motivem či pohádkové postavy, hodí se také jako kostým. Anebo jej můžete doplnit o papírová ouška a ocásek z látky. Jediné co hrozí, že vám v něm bude tak příjemně, až na párty usnete.

Tip: Domácí overaly využijete samozřejmě i mimo Halloween. Seženete je například v e-shopech Lidl či Tchibo.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz