Sháníte halloweenský kostým na poslední chvíli? Rychle a snadno si ho vyrobíte doma

Halloweenský kostým na poslední chvíli

Rozhodli jste se na poslední chvíli, že půjdete s kamarády na halloweenskou party, nebo vám dítě řeklo až dnes, že mají na Halloween školní akci a potřebuje převlek? Nezoufejte. Nemusíte shánět speciální kusy z půjčoven. Poradíme vám několik tipů na rychlé kostýmy, na které vám vystačí věci, jež máte běžně doma.

Přečtěte si také

Víte, proč vám dává číšník v restauraci očichat korek a ochutnat víno předtím, než jej nalije?
Víte, proč vám dává číšník v restauraci očichat korek a ochutnat víno předtím, než jej nalije?

Halloween vznikl v Irsku a slaví se 31. října, den před křesťanským svátkem Všech svatých.

Nejčastěji oslavy tohoto dne probíhají v anglicky mluvících zemích. V USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu a dalších státech, které se připojily. Halloween sice není u nás v České republice až tak populárním svátkem, ale i zde si našel mnoho příznivců. Oblíbené jsou především různé párty pro dospělé nebo dětské akce ve školách a školkách. 

Co si tedy obléct na sebe, když už nemáme čas nic shánět či šít?

Příprava na Halloween snadno a rychle

Duch z prostěradla

Nejjednodušší a nejrychlejší kostým, který se můžete vyrobit, je kostým ducha z prostěradla. Stačí do něj vystřihnout tři otvory – dva na oči a jeden na pusu. 

Strašák do pole

Oblečte se do flanelové košile, větších starších kalhot a nasaďte slaměný klobouk. Můžete to vylepšit trochou slámy, kterou si nastrkáte různě do kapes, a obličej si pomalujte barvami. Čím hůře to bude vypadat, tím lépe!

Tip: Pro slámu či seno zajděte například do chovatelských potřeb, kde ji najdete v oddělení krmiva pro hlodavce.

Čarodějnice

Natupírované vlasy, velký černý klobouk, černé šaty, punčocháče i boty. Pak už si jen vyhrajte se šminkami, abyste vypadali co nejstrašidelněji.

Tip: Kostýmové a jiné zábavné klobouky, čepice i paruky seženete v běžných supermarketech, jako je Tesco, Globus, Albert či v papírnictvích. S nimi už určitě něco vymyslíte.

Halloweenský kostým zachrání vtipná pokrývka hlavy

Catwoman

Černé upnuté kalhoty (nejlepší jsou lesklé černé legíny), černé triko s dlouhým rukávem, škraboška a kočičí uši. Tužkou na oči si namalujte kočičí nos a vousky a z kusu černé látky si udělejte ocásek. Bude z vás krásná kočičí žena. Ideální pro dámy, které se chystají na párty.

Mrtvá nevěsta

Můžete se inspirovat filmem Mrtvá nevěsta Tima Burtona, a nebo si oblečte bílé šaty, vezměte kus staré záclony, kterou použijete jakou závoj, a potom si pomalujte barvami obličej ve stylu zombie. Pokud vám nebude vadit šaty trochu ušpinit či zničit, rozhodně toho využijte, trochu je potrhejte a zamazejte hlínou a červenou rtěnkou. 

Kostým na Halloween z věcí, které máte doma

Využijte domácí overaly

V poslední době jsou příjemné overaly na doma hodně trendy. Možná jeden sami máte doma. Ať už jde o overal se zvířecím motivem či pohádkové postavy, hodí se také jako kostým. Nebo můžete ten svůj doplnit o papírová ouška a ocásek z látky. Jediné co hrozí, že vám v něm bude tak příjemně, až na párty usnete.

Tip: Domácí overaly využijete samozřejmě i mimo Halloween. Seženete je například v e-shopech Lidl či Tchibo.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!