5 způsobů, jak ze své ložnice uděláte ráj

Prostorná ložnice je z poměru feng-shui skvělým řešením.

Ložnice je útočištěm každodenních starostí. Obzvláště my, ženy, v ní trávíme více času než muži. Je-li nám smutno, potřebujeme-li se někde zašít, nebo si jen v pohodlí chceme přečíst hezkou knížku. Jak to ale zařídit, abychom se v ložnici cítili dobře?

Přečtěte si také

V Česku chybí 5 000 řezníků. Musíme je dovážet ze zahraničí
V Česku chybí 5 000 řezníků. Musíme je dovážet ze zahraničí

Ložnice není skladiště!

To je zásadní informace. Zapomeňte na to, že si do ložnice umístíte vysavač, sušák s prádlem nebo, nedej bože, šatní skříň svých dětí! Ložnice je oázou klidu pro vás a vašeho partnera. Cílem je se dobře vyspat, odpočinout si a věnovat se erotickým hrátkám. Jak příjemně se budete cítit ve chvíli, kdy vás partner bude svádět, ale váš výhled zastiňuje zaprášený vysavač? Moc dobře ne, že? Nedovolte, aby vaši ložnici okupovaly věci, které tam nepatří!

Tip

Pořiďte si do své skříně úložné boxy, do kterých skryjete všechny své věci. Celkový dojem bude čistší a uklizenější.

Střídmé vybavení dodává ložnici na útulnosti.

Dbejte na materiály!

Rozhodně si dejte záležet při výběru materiálů. Ať se jedná o povrch podlahy, závěsy či ložní prádlo. Podstatou je cítit se příjemně. Neváhejte utratit vyšší částku za materiál, který se vám líbí. Obdivujete satén? Pořiďte si takové povlečení! Kvalitnímu spánku se nic nevyrovná a tato drobnost vše podtrhuje. Rozmyslete se, zda chcete použít koberec či linoleum. Pravdou je, že v ložnici se obzvláště pod postelí hromadí velké množství prachu. Na druhou stranu, koberec dodává pokoji na intimitě a osobitosti. Je to jen na vás.

Tip

Poohlédněte se po povlečení v obchodech. V letácích najdete zlevněné zboží, které však bude kvalitou odpovídat vašim představám!

Zvolte kvalitní postel

Kvalitní bytelná postel je základ! Co by správná postel neměla dělat? Viklat se, vrzat, sténat při sebemenším pohybu nebo se dokonce někde rozpadat. To kazí celkový dojem z ložnice a vy se budete cítit nekomfortně. Kdo by chtěl během milování slyšet ještě vrzání? A co teprve se probudit pokaždé, když se partner v posteli obrátí? To není správné. Robustní postele nejsou právě nejlevnější. Avšak pokud se často nestěhujete, postel s vámi zůstane mnoho let. Je tedy vhodné do ní investovat.

Tip

Kontrolujte pravidelně online letáky velkých obchodních domů s nábytkem, neboť kvalitní postele jsou mnohdy ve slevě.

Doplňky jsou důležité

Nezanedbejte ani výběr doplňků! Ložnice by měla působit útulně. Neváhejte ji tedy vyzdobit vonnými svíčkami nebo dekorativními polštářky. Skvěle vypadají i malé koberečky nebo vhodné fotografie. Fantazii se meze nekladou. Hrajte si s barvami a experimentujte, dokud nedocílíte požadovaného vzhledu. Rozhodně se nebojte kombinovat různé materiály nebo připojit květiny.

Tip

Po dekoracích se poohlédněte v prodejnách s nábytkem, které pravidelně přicházejí s různými slevami a nabízejí pěkné doplňky a nábytek. 

Doplňky ovlivňují celkovou energii v místnosti.

Zkuste feng-shui

Pokud chcete docílit i vhodně proudící energie, přečtěte si o japonském umění feng-shui. Dozvíte se například, že postel by měla být čelem do místnosti a po stranách musí být ulička. Obrazy s vodou nejsou v ložnici vhodné, protože lákají zloděje. Také není vhodné umisťovat postel směrem nohama ke dveřím, neboť poloha působí jako tzv. “nohama napřed”. Co to, znamená všichni víme. Naopak je vhodné nechat pokoj volný a vzdušný bez zbytečností.

Tip

Vyzdobte si ložnici nějakým poklidným uvolňujícím obrazem. Vyhněte se násilným jevům jako je vrčící leopard a podobně.

Rada na závěr

Domluvte se s dětmi i s partnerem o představě ideální ložnice. Je možné, že když ostatní nebudou znát vaše přání, budou celkový dojem nevědomky hatit. Upozorněte partnera, že v ložnici opravdu nestojíte o jeho smradlavé ponožky nebo trenýrky ze včerejška. Dejte ložnici řád!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz