Dárky, které udělají pod vánočním stromečkem radost každému puberťákovi

Co udělá na Vánoce radost teenagerům?

Rodiče jsou ve velké nevýhodě, když přijde na nakupování dárků puberťákům. Dětem udělají radost hračky, ale zavděčit se adolescentům dá mnohem víc práce. Pokud tedy nejste dostatečně cool, mohou vám pomoci naše tipy na dárky pro dospívající členy rodiny.

Přečtěte si také

Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější
Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější

Hrát si chce každý

Herní konzole jsou stálicí na seznamu vysněných dárků teenagerů již desítky let. V dnešní době si můžete vybrat hned z několika oblíbených a prakticky nemůžete udělat chybu, protože výběr her je obrovský na všech platformách. Konzole lze navíc využít i pro přehrávání filmů nebo videí online, takže jednou ranou zabijete hned několik much. Pokud váš potomek tráví většinu času u svého herního počítače, podívejte se na oblíbené hity daného roku a kupte mu jich pár online. Každý správný gamer a gamerka dnes už nejenom hrají, ale také svoje hraní streamují, takže jednoznačně ocení nová sluchátka s mikrofonem nebo jiné streamovací vybavení. A na kolik konzole vlastně vyjde? PlayStation 4 Pro 1TB společně s hrou Fortnite na přibližně 8 tisíc korun, Xbox One S 1TB All-Digital s trojicí her na přibližně 5 tisíc korun a Nintendo Switch – Neon Red&Blue Joy-Con na 8 tisíc korun. 

Virtuální realita letí

Když už jsme u úletů do digitální fantazie, nic není fantasknějšího, než být zcela obklopen jiným světem ve virtuální realitě. Brýle (neboli headset) určené pro virtuální zážitky se v posledních letech stávají hitem mezi mladistvými a jejich cena je dnes už poměrně příznivá. Prožít s nimi se dá ledacos, od útěku před rozzuřeným tyranosaurem, po zpěv na pódiu se svým idolem. Brýle pro virtuální realitu Oculus Quest 128GB vychází na 16 tisíc korun, PlayStation VR pro PS4 s hrou a kamerou na 5 tisíc korun. Pokud chcete ušetřit, existují i brýle pro virtuální realitu na mobilu. Ty vyjdou na 300 až 500 korun.

Když ne rovnou mobil, aspoň nějaké příslušenství

Hlavním poznávacím znamením všech teenagerů je fyzická neschopnost oddělit ruce a oči od mobilního telefonu. Můžete si být jistí, že i když je telefon vašeho potomka relativně nový, nikdy neřekne, že novější by byl zbytečný. Jenže to je opravdu velká investice a ne každá rodina si může dovolit nákup nového mobilu, pokud ten starý navíc bez problémů funguje. Místo toho ale můžete vašemu puberťákovi umožnit používat mobil opravdu za každých okolností. Pořiďte mu tzv. dotykové rukavice, které zahřejí a zároveň s nimi lze manipulovat s obrazovkou telefonu. Pokud jde o konkrétní tipy, pro milovníky natáčení se hodí stabilizátor. FeiyuTech Vimble 2 vyjde na 1800 Kč, Zhiyun Smooth 4 na 2700 Kč.

Virtuální realita patří mezi skvělé trendy

Na uši nejenom kulicha

Sluchátka jsou pro teenagery velmi vděčným dárkem. Většinou milují jiný druh hudby než rodiče a sluchátka jsou tak příjemnější než neustálý hluk linoucí se přímo z reproduktoru telefonu. Variant sluchátek lze najít opravdu hodně a není dobré sáhnout po prvních špuntech. Jelikož předpokládáme, že víra na Ježíška mezi puberťáky již není až tak běžná, zkuste vzít svého potomka na lov sluchátek do obchodu, kde si je bude moci vyzkoušet. Hodně záleží na pohodlnosti při dlouhém nošení i na kvalitě zvuku, který se z nich line. Mezi oblíbené a opravdu kvalitní modely patří například Beats Solo3 Wireless za přibližně 4 tisíce korun nebo Sony Hi-Res WH-1000XM3 za 7 tisíc korun.

Pomozte v souboji pohlaví

Dospívání pro většinu lidí znamená zvýšení snahy vypadat alespoň trochu atraktivně, zejména když přijde na opačné pohlaví. Dospívající slečny tak určitě neodmítnou nálož kosmetiky a make-upových pomůcek. Chlapcům může udělat radost nová slušivá mikina nebo sportovní boty, popř. i permanentka do fitness centra, kde mohou nabrat pořádné svaly. Sportovně zaměřeným jedincům se také mohou hodit chytré hodinky. Takové Garmin vívoactive 3 Black Silver vyjdou na 4 tisíce, Samsung Galaxy Watch 46mm na 7 tisíc.

Pro hloubavé

I v současnosti se najde dostatek adolescentů, kteří rádi tráví čas nad tištěnými knihami. Stejnou radost dnes ale udělají i e-booky a audioknihy. Pokud váš teenager holduje komiksům, zaskočte do nejbližšího komiksového či fantasy obchodu a nechte si poradit, které z grafických románů jsou právě populární. Stále více oblíbené jsou také deskové hry. Nemyslíme tím nekonečné varianty Člověče, nezlob se. Moderní deskové hry nabízejí široké spektrum témat a herních mechanik, které zaujmou dospívající i dospělé. Vřele například doporučujeme sbírky únikových her, kterých je na trhu hned několik.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz