Co koupit prarodičům k Vánocům? Pátrali jsme za vás, co by si přáli

Co udělá největší radost prarodičům?

Prarodiče bývají, zejména když přijde na vnoučata, nejštědřejšími členy rodiny o Vánocích. Jak se jim ale za jejich lásku a ochotu pod stromečkem odměnit? Máme pro vás nálož tipů, mezi kterými si rozhodně vyberete dárek, jenž udělá radost jak babičce, tak dědovi.

Přečtěte si také

Mikuláš letos vyrazí hlavně do domácností. V nadílce děti najdou ústenky i dezinfekční gely
Mikuláš letos vyrazí hlavně do domácností. V nadílce děti najdou ústenky i dezinfekční gely

Hlavně to zdraví a pro babičku ještě krása

Nejhorším zdrojem nápadů na dárky pro prarodiče jsou samotní prarodiče. Většinou se od nich dozvíte, že všechno mají a cokoliv navrhnete, je příliš drahé. Nenechte se ale odradit. Se stářím se zvyšují nároky na udržování si zdravého a pohyblivého těla. Proto jistě babička i děda budou rádi, když dostanou zásobu přípravků pro zdravé klouby. Přibalit k nim můžete ještě nějakou slevovou knížku nebo kupón na léky, aby si prarodiče mohli levněji nakoupit přesně to, co potřebují.

To, že dámy stárnou, ještě neznamená, že jejich krása uvadá. Jen je potřeba se o pleť a vlasy starat jinak. Nechte si poradit v prodejně kosmetiky, která ze sad kosmetických přípravků je ideální pro starší ročníky, a babičce jednu pořiďte.

Dělejte jim radost celý rok

Vánoce jsou skvělou příležitostí, jak rozdávat radost nejenom pod stromečkem, ale klidně i po celý rok. Stačí vědět, co vaše prarodiče baví. Pokud se jednou za čas rádi oblečou do svátečního a vyrazí do divadla, můžete jim předplatit vstupenky na celou sezónu dopředu. Jindy potěší předplatné jejich oblíbeného časopisu nebo třeba poukaz na masáže či kosmetické služby pro babičku. Fantazii se meze nekladou, stačí jenom trochu pátrat po tom, co prarodiče opravdu využijí.

Praktické dárky ocení děda kutil a babička zahrádkářka

Stereotyp prarodičů, kteří sedí neustále u televize, je smutný, ale naštěstí většinou neodpovídá realitě. Ve stáří máme dostatek času na svoje koníčky a nemusíme se starat o další věci. Proto velké množství prarodičů tráví hodně času prací na zahrádce, popřípadě u sebe v dílně. Zbrusu nové zahradní náčiní, speciální rukavice nebo třeba nová pila pro dědu, který se pachtí doma s rezavou, určitě přijdou aktivním prarodičům vhod.

Dárek pro babičku i dědečka dokážete vybrat snadno

Zajistěte bezpečí a usnadněte komunikaci

Pro prarodiče je nejdůležitější, aby byli schopní co možná nejvíce času trávit se svými blízkými. Starší generace si občas s moderní technikou ne zcela rozumí (ovšem pozor, počítačově gramotných seniorů rychle přibývá), klasický tlačítkový telefon, určený pro starší lidi, ale rozhodně zvládnou. Získají tak možnost kdykoliv zavolat vnoučatům a v případě nouze dají rychle vědět, co se přihodilo.

Zarámované vzpomínky

Fotografie nejbližších patří k nejcennějším pokladům v domově našich prarodičů. Určitě je potěší, když nové vzpomínky na fotografiích dostanou buď zarámované, aby si je mohli pověsit na zeď, nebo třeba na hrníčku, ze kterého budou každé ráno pít kávu.

Nenechte je sedět doma

Společný výlet nebo poukaz na pobyt na nějakém krásném místě je dobrým způsobem, jak zajistit, že se prarodiče nebudou doma kousat nudou. Nemusíte je hned posílat na měsíc do Tater, někdy stačí i předplacený vstup do solné jeskyně, kde mohou v klidu pár hodin společně relaxovat.

Pokud babička a dědeček přece jenom nemají tolik možností, jak cestovat mimo svůj domov, zpříjemněte jim každý den třeba nákupem CD s oblíbenou hudbou nebo vyhřívanou elektrickou dečkou, která je za každou cenu udrží v teple. Kupovat dárky pro prarodiče nemusí být vůbec složité.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz