Co koupit na Vánoce chlupatým miláčkům? Tradiční i netradiční dárky

Copak darovat pejskovi pod stromeček?

Vánoce jsou svátky pohody a radosti. Měli bychom je oslavit se všemi, které máme rádi. Nejenom lidmi, ale i zvířecími kamarády. A jelikož váš pes určitě celý rok ani chvilku nezlobí, tak se sluší a patří, aby dostal i on svoji vlastní vánoční nadílku. Jenže, co udělá psímu společníkovi největší radost?

Přečtěte si také

Není kaštan jako kaštan. Vše o zdravotních účincích a jak správně připravit ty jedlé
Není kaštan jako kaštan. Vše o zdravotních účincích a jak správně připravit ty jedlé

Něco dobrého na zub i na hraní

Jak ví každý majitel psa, největší radost udělá chlupáčovi všechno, co se dá schramstnout. Ideálně by to ale pro něj mělo být i zdravé a prospěšné. Výběr pamlsků na trhu je opravdu velký. Velmi dobrou volbou je sušené maso, které psům nejenom chutná, ale na nějakou dobu je schopné je i zabavit. Pokud chcete za každou cenu dopřát vašemu pejskovi sváteční dobroty, zvolte například psí vánoční cukroví. Psí láska prochází žaludkem a vy pravděpodobně už víte, jaké pamlsky udělají tomu vašemu největší radost.

Jestliže chcete, aby dobroty nějakou dobu psovi vydržely, vyzkoušejte interaktivní hračky, které pamlsky pomalu dávkují. Chlupatý kamarád si s nimi bude aktivně hrát a zároveň dostávat odměnu. Někteří psi mají méně ostřejší smysly než ostatní, ale i těm pomalejším lze hračky většinou nastavit tak, aby o občasnou dobrotu nepřišli.

Nový pelíšek

Každý pes musí mít ve svém domově vyhřáté místo, kde se může schoulit a užívat si relaxace po těžkém dni (většinou naplněném jinými druhy odpočinku). Vánoce jsou skvělou příležitostí, jak psímu členu rodiny jeho pochrupávání ještě zpříjemnit. Pokud mu nekoupíte rovnou celý nový pelíšek, určitě mu udělá velkou radost příjemně teplá fleecová deka. Pro náročnější psí zákazníky doporučujeme proutěný pelíšek nebo vyvýšené křesílko určené pro menší plemena.

I pejsek si zaslouží vánoční dárek

Obleček do každého počasí

Procházky patří k nejradostnějším částem psího dne. Ne vždy je ale počasí vhodné na opravdu dlouhý pobyt venku, pokud tedy nemáte mazlíka řádně oblečeného. Množství střihů a materiálů zimních oblečků pro psy je dnes skoro tak široké jako u lidí, neváhejte proto vyrazit do obchodu nejdříve jej pořádně vyzkoušet. O něco méně praktičtější než oblečky jsou roztomilé doplňky v podobě šál a šátků. Zahřejí krk a přitáhnou pozornost každého pejskaře v okolí.

S blikátkem jsou večerní procházky hračka

V podzimních a zimních měsících se stmívá hodně brzo, večerní procházky proto bývají kratší. Zároveň musí být pes ve tmě neustále připoután na vodítku, jinak stačí, aby přilákal jeho pozornost výjimečně voňavý odhozený kus rohlíku a odpeláší do temnoty. Vyřešit to mohou šikovné blikátko, případně svítící obojek, jež z vašeho psa udělají skotačící světlušku, která se vám jen tak z očí neztratí.

Praktické dárky, ze kterých až tak velká radost nebude

Jestli psi něco opravdu, ale opravdu rádi nemají, tak je to koupel. Mokrý pes vás většinou obdaruje tím nejvíce zuboženým výrazem, kterého je schopen. Krásná a zdravá srst se ale bez občasné sprchy neobejde. Proč tedy nevyužít Vánoc k nákupu šamponů a doplňků stravy jako lososový olej, které udrží srst miláčka hladkou a zářivou?

Překvapení každý měsíc

V posledních několika letech se vyrojily služby dodávající dárkové balíčky každý měsíc až do domu. Psí balíčky nejsou žádnou výjimkou. Pokud tedy chcete dělat radost psímu kamarádovi nejenom o Vánocích, ale po celý rok, staňte se odběrateli jednoho z balíčků s překvapením, kde najdete pamlsky, hračky a nejrůznější doplňky.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz