Podléháte módním trendům? Děláte velkou chybu

Jak je to s módou

Každá nová sezona přináší nové trendy a je třeba obměnit šatník. Možná příliš podléháte módním trendům. Značkové zboží nemusí být vždy kvalitnější. Navíc do něj utratíme hodně peněz. Je opravdu nutné každou sezónu obměnit garderobu? 

Přečtěte si také

Je čas osázet záhony i balkony barevným vřesem! Víte, proč je považovaný za symbol podzimu?
Je čas osázet záhony i balkony barevným vřesem! Víte, proč je považovaný za symbol podzimu?

Pokud jste jednou z žen, které do sebe investují, a to někdy opravdu dost, je možná čas přemýšlet o tom, zda je to opravdu nutné. Formální móda se přece nemění. Pokud máte určité postavení, musíte podle toho vypadat. Upraveně a žensky by měla ale vypadat každá žena. Nejen kvůli sobě, protože se bude lépe cítit, ale i kvůli okolí. Partnerský vztah nezevšední, když má žena šmrnc. Šaty dělají člověka. Pokud dobře vypadáme, lépe uspějeme na pracovním pohovoru a lépe se k nám chová i naše okolí. Přesto vás nemusí nový šatník každou sezónu zruinovat. 

Kde se bere dokonalost

Dokonalost netkví jen v drahých značkách. Nemusíte vždy zásadně hledět na značku. Pak totiž příliš neušetříte. Pokud na tom trváte, využívejte slevy i výprodeje. Nakoupit draze umí každý. Doba nákupů z druhé ruky již trochu pominula, přesto se dá najít i v těchto obchodech pár super kousků, které nikde na nikom jiném neuvidíte. Znáte Vinted? Spousta lidí si koupí něco, co mu pak nepadne a nestihne to vrátit. Můžete získat úlovky za jedinečné ceny a často ještě s visačkou z obchodu. 

Jak nepodléhat módním trendům

Když to k sobě ladí

Na oblečení prostě záleží. První dojem dělá hodně a nikdy už nemáme druhý pokus zapůsobit na první dobrou. Slušivé oblečení může zahrnovat i praktickou stránku věci. Rebelové, co se odlišují stylem oblečení, jsou většinou lidé do nepohody, co se nebojí být jiní. Pokud nemáte rádi konfekci, i dnes si můžete najít vlastní švadlenu. Pak vám stačí pár dobře vybraných kousků, které se dají skvěle kombinovat. Super jsou kostýmy, ke kterým jsou kalhoty i sukně, saka i bundičky nebo vesty. Pak stačí pár halenek, košilí či topů k legínám a každý den budete jiné.

Vsaďte na doplňky

Používejte spíše jednobarevné oblečení, které se lépe vzájemně kombinuje. Vsaďte na doplňky v podobě šperků, šátků a šál nebo opasků, ale i bot či kabelek. S nimi bude váš outfit každý den jiný a nebude vás to ani moc stát. Pokud probíráte na začátku sezóny šatník, nemilosrdně dejte pryč vše, co jste neměli už 2 roky na sobě. Odstraňte i kousky, které jsou obnošené. Pokud vám nová móda nevyhovuje a vyloženě vaší postavě nesluší, nebo se v ní necítíte, nenoste ji. Klasické střihy nikdy z módy nevyjdou. Zvolte své osvědčené modely v módní barvě, nebo v barvách neutrálních a použijte jen barevné doplňky.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz