Poraďte si za každé situace. Mokrá kniha ani lahev piva bez otvíráku vás už nepřekvapí!

Chlazené pivo si vychutnáte i bez otvíráku Pixabay.com

Denně se stávají drobné nehody, omyly a setkáme se i s překážkami. Ačkoli se jedná o maličkosti, často nám mohou pěkně znepříjemnit život. Co třeba politá kniha? Chystáte jídlo s extrémně tupým nožem a nemáte brousek? A co takhle pivo, které čeká na vypití, ale nemáte po ruce otvírák? Na to a mnohem více se podíváme v dnešním článku!

Přečtěte si také

Vyzvednutí balíku kdykoli chcete: výdejní boxy zavede PPL i Česká pošta
Vyzvednutí balíku kdykoli chcete: výdejní boxy zavede PPL i Česká pošta

Jak nabrousit nůž bez brousku?

Tupé nože jsou doménou většiny českých domácností. Možná se i vy domníváte, že váš nůž je naostřený tak akorát. Vezměte rajče a zkuste ho lehce rozříznout skrze slupku. Většina nožů to nezvládne. Naučíme vás, jak nůž snadno a rychle nabrousit.

Proč je ostrý nůž důležitý?

  • Tupé nože prodlužují čas strávený v kuchyni.
  • Hůře se s nimi pracuje a nepřináší to zrovna velikou radost.
  • Máte-li tupé nože, vlastníte jich zpravidla více, než je nutné, protože doufáte, že aspoň jeden z nich za něco stojí.
  • Ostrým nožem se možná říznete. Tupým si opravdu ublížíte! Mají totiž ve zvyku různě sklouzávat, zadrhávat se. To vede k nepěkným poraněním.

Jdeme brousit!

Broušení se týká pouze kovových nožů. Na ty keramické nefunguje, neboť vyžadují specifický způsob.

Potřebujete keramický talíř, misku nebo hrnek. Základem je obnažené keramické dno bez glazury. Otočte nádobku dnem vzhůru a vezměte nůž. Nožem šikmo přejíždějte po keramice. Čepel musí být ve velmi ostrém úhlu s povrchem, aby k brusu došlo. Nakonec nůž omyjte vodou. A je to!

Jak vysušit mokrou knihu?

Vášnivým čtenářům nejspíše naskočila husí kůže jen při představě polité knihy. Bohužel to není až taková vzácnost. Máte dobrý čaj, čtete si a najednou zazvoní telefon. Vylít jej na bělostné stránky s textem je maličkost.

Jak tuto nehodu napravit?

Okamžitě knihu zvedněte a chyťte za hřbet. Přebytečné tekutiny vyklepejte. Pak je na místě ukořistit savé noviny, nejlépe z recyklovaného papíru, a natrhat je na kusy, které vložíte mezi jednotlivé mokré stránky. Do hodiny by měla být voda vsáknutá a stránky zachovalé.

Kdy toto řešení nefunguje?

Tomuto řešení se vyhněte v případě, že vylitý nápoj byl slazený. Listy novin by se přilepily ke knize a už byste je nikdy nevyndali. V případě slazeného pití knihu oklepejte a postavte na radiátor. Co nejlépe rozprostřete jednotlivé listy, aby se nedotýkaly. Pokud topíte, bude kniha rychleji suchá, pokud ne, bude to trvat déle. V každém případě se předem smiřte se zvlněným papírem.

Jak otevřít pivo bez otvíráku?

Milovníci piva často v žertu pronášejí, že celý svět je otvírák. Stačí jen najít tu správnou metodu. Pravdou je, že už jsem viděla otevřít pivo louskáčkem na oříšky, zapalovačem, klíčem, kroužkem na klíče, mincemi, zuby nebo třeba příborem. Ale otvírali jste někdy pivo kusem papíru?

Skládejte co nejvíce

K otevření potřebujete čtvrtku papíru obvyklé velikosti A4. Skládejte ji stále na půlky, dokud nezískáte tlustý obdélník o velikosti 3,5 cm na 2,5 cm. Pak lahev semkněte prsty okolo hrdla a zapřete čtvrtku o svůj ukazovák. Druhý tvrdý roh obdélníčku zakliňte pod víčkem. Se správným grifem pivo snadno otevřete.

Jak si rychle vychladit pivo?

Teplé pivo není právě lahůdka. Ale co dělat, když si ho přinesete domů nechlazené a máte žízeň? S naší metodou to za pár minut bude mnohem lepší!

Chlazené pivko ze sedmého schodu

Říká se, že pivo má nejlepší teplotu, když je chlazené na sedmém schodu. K našim účelům musí stačit mrazák, studená voda a papírové ubrousky. Vezměte hluboký talíř a naplňte ho studenou vodou. Namočte ubrousky tak, aby se nerozpadly, ale zároveň byly „nacucané“ vodou. Každou lahev omotejte mokrým ubrouskem a vložte do mrazáku. Ačkoli je chlazení v mrazáku rychlé, nyní bude ještě rychlejší.

Na tohle nezapomeňte

  • Návod slouží na lahvové pivo. S plastovými lahvemi nebo plechovkami není ozkoušeno.
  • Nezapomeňte na pivo v mrazáku. Mohli byste také najít prasklou lahev a pivo v podobě nanuku.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz