28. října se do Lidlu, Kauflandu a IKEA nežeňte! Nakoupit můžete v prodejnách Tesco, Albert a Coop

28. října se do Lidlu, Kauflandu a IKEA nežeňte! Nakoupit můžete v prodejnách Tesco, Albert a Coop

Den volna uvítá každý z nás, ne všechny obchody řetězců však zůstanou v den, kdy vznikl náš samostatný stát, zavřené. Jak jsou na tom s otevírací dobou naše nejoblíbenější české supermarkety a hypermarkety?

Přečtěte si také

9 zapomenutých vánočních tradic. Přinesou vám štěstí, bohatství i lásku
9 zapomenutých vánočních tradic. Přinesou vám štěstí, bohatství i lásku

28. října nesmí podle zákona obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních otevřít. Pokud však přeci jen potřebujete skočit na menší nákup, dobrou zprávu je, že menší obchody, prodejny v nemocnicích, na čerpacích stanicích, na letištích a nádražích nebo v lékárnách, mohou zůstat otevřené a záleží na rozhodnutí provozovatele, jak s otevírací dobou naloží. 

Tesco 

Své velké supermarkety a hypermarkety musí na Den vzniku samostatného československého státu zavřít. Pokud však máte v okolí menší prodejny Tesco Express, ty budou mít otevřeno ve standardní otevírací době. 

Albert a Coop 

U Alberta a Coopu platí stejná pravidla, jako pro Tesco. Pokud má obchod prodejní plochu větší než 200 metrů čtverečních, musí mít 28. října zavřeno. V souladu se zákonem bude otevřený pouze hypermarket Albert v Českých Budějovicích v ulici Nádražní. Coop prodejny jsou na tom podstatně lépe, doporučujeme podívat se na internetu, na svou nejbližší prodejnu, protože zde prodavači v mnoha provozovnách usednou za pokladny a nakoupit tady můžete i v tento státní svátek.

V malých prodejnách nakoupíte i o státním svátku

Kaufland 

Oblíbený německý řetězec Kaufland má jen velké prodejny, proto bude ve všech Kauflandech 28. října zavřeno

Penny Market a Billa 

Stejná situace nastane i v Penny Marketech a Billa prodejnách. Ve státní svátek 28. října si v nich nenakoupíte, protože všechny jejich provozovny přesahují 200 metrů čtverečních a zákon jim přikazuje v tento den zavřít. Výjimkou jsou Billa prodejny Letiště Václava Havla a Praha hlavní nádraží, tyto dvě prodejny mají běžnou otevírací dobu. Pro menší nákup si můžete zajet také na čerpací stanice Shell, kde najdete prodejny Billa Stop & Shop a můžete si sem skočit pro více než 1200 produktů Billa. Nakoupit tak, i v tento sváteční den, můžete - rohlíky, máslo, salám a mléko na pondělní sváteční snídani.

Globus 

V hypermarketech Globus bohužel v pondělí 28. října nenakoupíte. 

Lidl 

Do Lidlu 28. října nejezděte. Toho dne musí být všechny prodejny kvůli zákonu z roku 2016 uzavřeny, protože přesahují 200 metrů čtverečních. Ale už od úterý 29. října, si sem rozhodně skočte na úklidové pomocníky, protože začíná velmi oblíbená Akce Lesk.

Velkoobchody Makro 

Oblíbený řetězec kam míří podnikatelé za velkými nákupy v pondělí své pokladny nechá také zavřené.

IKEA bude mít o státním svátku zavřeno

IKEA a JYSK

28. října 2019, k velké nelibosti zákazníků, nenakoupíte ani nábytek a dekorace do domácnosti. Brány obchodů IKEA i JYSK zůstanou bohužel zavřené. Vzhledem k tomu, že se jedná hlavně u IKEA prodejen o cíl víkendových výletů, každý rok se najde spousta lidí, kteří to jedou risknout a tahají za vstupní dveře tohoto oblíbeného prodejce nábytku s vyhlášenou jídelnou i 28. října, bohužel marně. 

Baumax, Bauhaus, OBI, Hornbach 

Ani kutily a stavitele nepotěšíme, 28. října ve velkých hobby marketech bohužel nenakoupíte.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz