Znáte čaj Samahan? Zjistěte, proč si ho dopřát a co všechno dokáže!

Samahan je účinný pomocník

Patříte mezi nešťastníky, kteří každoročně bojují s nachlazením a chřipkou? Je vaše imunita slabá a vy už nevíte, čím byste svůj stav zlepšili? Pak pro vás máme skvělé řešení s kořeny v ajurvédě. Čaj Samahan dokáže zázraky a umí mnohem víc, než se od něj očekává. Stanete se jeho fanoušky?

Přečtěte si také

Kuřecí kousky bez kuřete. KFC představilo rostlinnou novinku, McDonald's a Burger King nejsou pozadu
Kuřecí kousky bez kuřete. KFC představilo rostlinnou novinku, McDonald's a Burger King nejsou pozadu

Co to je ajurvéda?

Ajurvéda v překladu znamená vědění o životě. Jedná se o typické indické lékařství a způsob léčení chorob přírodními metodami. Bere v potaz jak duševní stav jedince, tak celkový tělesný obraz. Veškeré preparáty jsou přírodní, bylinné. V západní společnosti nepatří ajurvéda mezi hlavní obory, ale pomalu i zde získává své místo. Pokud víte, že prášky pro vás nejsou tou správnou cestou a heřmánek vám nepomohl, vyzkoušejte právě Samahan.

Proti chřipce a nachlazení. Nebo ne?

Samahan je obecně prodávaný pro léčbu chřipky a nachlazení. Příznivě ovlivňuje zdravotní obtíže, jako jsou bolest hlavy, ucpaný nos, žaludeční nevolnosti, slabost a únava. Věděli jste však, že tento čaj dokáže mnohem víc? Díky svým pozitivním účinkům jej využijete i v případě kocoviny nebo obyčejné bolesti hlavy. Nejenže posílíte svůj organismus, ale velmi rychle a přirozeně vrátíte svému tělu ztracenou vitalitu.

Zázvor je jednou z hlavních složek čaje

Co všechno dokáže?

Jeho rozsah dovedností je mnohem širší. V moderních domácnostech by se měl stát hlavní náplní lékárničky. Samahan díky jedinečnému složení rozpouští hleny, zahřívá organismus a prokrvuje orgány. Tím se zvyšuje zásobování živinami a okysličuje se tělo. Proto je vhodný pro osoby s nízkým krevním tlakem, kterým tato metoda léčby velmi prospívá. Pokud trpíte studenými končetinami, tento čaj je ideální i pro vás. Díky účinkům bylinek se zahřejí i ti největší zmrzlíci. Čaj pomáhá také při žaludečních potížích, utlumuje bolest a mírní úzkosti. Po požití čaje nastává pocení, čímž se z těla odplavují všechny škodliviny, které vás sužují. Má protizánětlivé účinky a úspěšně mírní alergické projevy. Likviduje bakterie a viry, které jsou pro lidské tělo nevhodné, a posiluje dýchací soustavu. Zlepšuje paměť, zdokonaluje obranyschopnost vašeho imunitního systému a uklidňuje. Hodí se také jako nápoj po svalovém či duševním vypětí. Trpíte-li křečemi, měli byste si Samahan dopřávat častěji.

Jak se čaj dávkuje?

Samahan se prodává v sáčcích, jejichž obsah se sype do horké vody, kde se rozpouští. Nechcete přímo čaj? Samahan lze vsypat i do mléka nebo kávy. Krystalky se po zamíchání rozpustí a vy máte připravený nápoj. Doporučuje se jeden sáček na 100–250 mililitrů tekutiny. Po ochutnání pochopíte, že vyšší dávkování nemá smysl, je totiž velmi aromatický a lehce štiplavý. V ústech a krku vás může pálit, po několika doušcích však přijde k chuti.

 Samahan lze pít jako čaj, případně jej můžete vsypat i do mléka nebo kávy

Z čeho se Samahan skládá?

Čaj obsahuje 14 druhů bylinek a koření. Všechny jsou schválně zvoleny tak, aby společně tvořily dokonalý celek bez nežádoucích vedlejších účinků. Proto nedoporučujeme pokusit se toto složení napodobit doma. Přesné dávkování jednotlivých ingrediencí totiž není známé. Zároveň plno bylin a koření pochází z Dálného východu, proto není možné čaj zcela dokončit v našich podmínkách. Složení nápoje:

 • ajowan
 • černý pepř
 • dlouhý pepř
 • Evolvulus alsinoides
 • galgán
 • Hedyotis herbacea
 • kalumbské dřevo
 • kmín
 • koriandr
 • lékořice
 • nesměna cévnatá
 • Premna herbacea
 • zázvor

Kde Samahan koupíte?

Tento ajurvédský čaj naštěstí můžete zakoupit i v kamenných prodejnách, nejste tedy závislí na internetových obchodech. Samahan nabízejí například obchodní řetězce Makro, Globus nebo různé lékárny. Obvyklá cena za 25 sáčků činí okolo 200 korun. 

Neuspěchejte to

Ačkoli se zdá Samahan jako hotový zázrak, možná není vhodný pro každého. Bylinky a jejich podávání mají svá přísná pravidla, přes která nejede vlak. Proto i Samahan může uškodit. Berete-li nějaké léky na úpravu krevního tlaku, ředění krve nebo další podobné, proberte se svým lékařem, zda je pro vás čaj vhodný.