10 vlastnoručně vyrobených dárků, které na Vánoce potěší každého!

Vyhněte se letos frontám v nákupních centrech a vyrobte vánoční dárky sami.

Tento rok zapomeňte na dlouhé fronty a přeplněná nákupní centra. Zapojte fantazii a vánoční dárky pro rodinu a přátele vyrobte vlastníma rukama. A že zrovna neoplýváte nápady? Připravili jsme pro vás seznam originálních a kreativních dárků, které vaši blízcí opravdu ocení!

Přečtěte si také

Jak vyhnat zápach z lednice? Vsaďte na mletou kávu a další babské rady, které skutečně fungují
Jak vyhnat zápach z lednice? Vsaďte na mletou kávu a další babské rady, které skutečně fungují

1. Malované nádobí

Osobní hrnek na kávu nebo čaj se bude skvěle vyjímat na pracovním stole. Jednoduchý bílý hrnek seženete za pár korun. Pomalujte jej speciálními barvami, které odolají i myčce. Pokud se necítíte jako velcí malíři, zkuste fixy na porcelán. Existují v několika tloušťkách a hrnečky s výtvory někdy ani není nutné vypalovat v troubě.

2. Taška na nákupy

Plátěná nákupní taška zní jako ryze praktický dárek. Berte ji ale jako čisté malířské plátno a nechte pracovat vaši fantazii. Můžete ji pomalovat barvami nebo na ni našít třeba bambule. Máte seznam oblíbených hlášek mezi přáteli? Vezměte fixy na textil a na tašku je sepište!

3. Z vlastní zahrádky

Pěstujete si doma bylinky nebo máte dokonce zahradu s jabloněmi? Nasušte vlastní úrodu a obdarujte své blízké. Sušená bazalka, tymián nebo rozmarýn se budou dobře vyjímat v textilním sáčku s vánoční mašlí. Můžete také připravit domácí křížaly a naplnit jimi zavařovací sklenici.

Pěstujete si vlastní bylinky nebo třeba chilli? Sušené budou milým dárkem pro vaše známé

4. Tematický box

Obdarováváte milovníka filmů? Připravte pro něj tematický box se vším, co se mu bude hodit. DVD s oblíbeným filmem, balení popcornu nebo želé bonbóny jsou základem dobrého promítání. Podobně osobní dárek můžete připravit i pro pravého gentlemana, milovnici čokolády nebo zkušeného vinaře.

5. Voňavý peeling

Pro každou slečnu nebo dámu můžete připravit ručně vyrobený peeling, na který vám budou stačit kokosový olej v pokojové teplotě, mletá káva a třtinový cukr. Všechny ingredience smíchejte dohromady, naplňte jimi ozdobnou sklenici s víčkem a vychlaďte v lednici. Pokud chcete, aby byl peeling extra voňavý, přidejte éterický olej nebo skořici.

Kokosový olej bude voňavým základem pro domácí peeling

6. Vaječný likér

Domácí vaječňák k Vánocům rozhodně patří! Máte svůj osvědčený recept, který chutná všem návštěvám? Zdvojnásobte letos množství a část použijte jako milé dárky pro známé. Stačí, když koupíte menší lahvičky a na jejich hrdlo zavěsíte třeba jmenovku nebo vtipný vzkaz. Zaručujeme, že tenhle dárek obdarované zahřeje nejen u srdce.

7. Piškvorky z kamínků

Myslíte si, že děti ručně vyráběné dárky neocení? Zkuste si s nimi zahrát piškvorky! Bude vám stačit kus kostkované látky, která bude fungovat jako pole. Nasbírejte stejně velké kamínky a fixou na ně nakreslete kolečka a křížky. Geniálně jednoduché, a přitom tak zábavné.

8. Olivový olej s příchutí

Znáte někoho, kdo rád v kuchyni zkouší nové recepty? Připravte pro něj infuzovaný olej s příchutí citrónu, chilli, rozmarýnu nebo česneku. Stačí, když olej prohřejete na pánvi s jednou ze zmiňovaných ingrediencí, a poté vychladlý přelijete do připravených lahviček. Můžete je také ozdobit ručně vyrobenými popisky.

Nadšení kuchaři ocení doma olej s příchutí chilli, česneku nebo třeba citrónu

9. Domácí granola

Zdravá snídaně já základ dne, a pokud je připravena s láskou, o to hezčí ten den je. Smíchejte ovesné vločky se sušeným ovocem, oříšky a kousky čokolády a upečte vlastní verzi sladké granoly. Tu pak nasypte do zavařovacích sklenic nebo papírových sáčků a dozdobte ručně psanými popisky.

10. Společné fotografie

Netroufáte si na žádný z našich miniprojektů? Máme řešení i pro vás. Připomeňte svým přátelům a rodině společné vzpomínky z uplynulého roku. Vyberte nejhezčí fotografii, nechte ji vytisknout a vložte do koupeného rámečku. Jeho zadní strana je jako stvořená pro milé věnování nebo připomínku toho, co jste spolu zažili.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz