Mlsejte jako Američané. Ochutnejte jejich typické sladkosti

Američané sladkosti milují. Proto právě v USA najdete širokou nabídku nejrůznějších cukrovinek.

Spojené státy americké jsou proslulé mimo jiné sladkostmi. Američané s chutěmi ve svých výrobcích nešetří, a to dělá tamější cukrovinky unikátními. Zároveň mají rádi velký výběr. V supermarketu tak určitě najdete víc než jen dvě nebo tři příchutě limonád, ale spíš zástupy nejrůznějších kombinací, a často i limitované edice.

Přečtěte si také

Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?
Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?

Nejprodávanější sladkostí za oceánem jsou čokoládové košíčky Reese’s. Hned druhé v žebříčku jsou bonbony M&M’s a třetí místo obsazuje tyčinka Snickers. Dnes se už sladké unikátnosti dostávají také k nám. Které můžete ochutnat i bez dalekého cestování?

Tip: Tyčinku Snickers si aktuálně můžete vychutnat za výhodnou cenu 9,90 Kč v prodejnách JIP do 4. 11., případně za 10,90 Kč v prodejnách Tesco, a to až do 5. 11.

Nápoje

Unikátní ledový čaj Arizona se před pár lety objevil i v českých regálech. Vyznačuje se specifickými kombinacemi chutí a neobvykle umělecky vyvedenými lahvemi. Jeden ledový čaj si pořídíte průměrně za 55 Kč.

Kromě cukru nešetří Američané také kofeinem. Různé energetické nápoje najdete v jejich obchodech ve velkém. A také nekonečný výběr příchutí. Některé z nich, např. Monster nebo Rockstar, se čas od času objeví také v našich prodejnách, a jejich limitované kolekce rozhodně stojí za vyzkoušení.

Energetické nápoje mohou mít nekonečné množství příchutí.

Bonbony

Zatím stále zřídka se v našich obchodech objevují bonbony Nerd’s. Jsou to velmi drobné bonbonky v papírové krabičce. Můžete si koupit menší balení, kde jsou oddělené příchutě, nebo velké balení, kde je celý mix. Malý balíček stojí asi 50 Kč. Větší balení je za 70 Kč.

Už klasikou českého trhu jsou čokoládové bonbony M&M’s. Ty seženete téměř v každém supermarketu v různých velikostech i typech. Ve žlutém sáčku najdete čokoládové bonbony s arašídem uvnitř. Hnědý balíček je bez oříšku a více se podobá našim klasickým lentilkám. Balení těchto arašídových lahůdek stojí běžně kolem 35 Kč.

Film Harry Potter proslavil sladké Bertíkovy fazolky. V americké verzi se jmenují Jelly Belly, ale nebojte se, v běžném balíčku nenajdete příchutě ponožek a podobné nepříjemnosti. Pokud o to ale budete stát, ve specializovaných prodejnách si můžete koupit i tuto limitovanou edici z filmu. Některé e-shopy nabízejí i originální Jelly Belly hru, kde si svou příchuť vytočíte na ruletě. Běžný balíček těchto bonbonů stojí 35 Kč.

Čokoládové bonbony M&M’s bez oříšku uvnitř jsou podobné lentilkám.

Čokoláda

Čokoládové košíčky plné burákového másla už si probojovaly cestu i do českých supermarketů. Ještě je nenajdete všude, ale postupně se objevují ve stále více řetězcích. Reese’s jsou v Americe číslem jedna a příznivci arašídového másla je milují nadevše. Jeden oranžový balíček této cukrovinky seženete průměrně za 40 Kč.

Další slavnou čokoládou je Hershey’s. Tuto značku můžete sehnat v mnoha obměnách. U nás je jejich výběr poněkud omezený a často se objeví v řetězcích jen v limitovaných edicích. Nicméně je můžete po celý rok koupit ve specializovaných internetových obchodech. Jedna tabulka čokolády Hershey’s vás vyjde asi na 30 Kč.

Arašídové máslo

Americkou specialitou je především arašídové máslo. V Evropě jsme zvyklí spíše na čokoládové pomazánky, za oceánem však sází na chuť buráků, a arašídové máslo tak přidávají téměř do všeho. Říká se o něm, že jej buď milujete, nebo nesnášíte. Patříte-li mezi fanoušky jeho specifické chuti nebo jej chcete vyzkoušet, můžete si ho koupit i v některých českých obchodech. Jestliže nebude v běžné nabídce, počkejte si na Americký týden v Lidlu. Za skleničku burákového másla zaplatíte kolem 100 Kč.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz