Co koupit dítěti za vysvědčení? Důležitá je slavnostní atmosféra

Zvláště pro prvňáčky je vysvědčení velká událost Canva

Ač se to na první pohled nezdá, s přicházejícím létem se pomalu, ale jistě blíží i konec školního roku. A pokud máte doma školou povinné dítko, jistě už vás napadlo, co mu letos koupit za vysvědčení. Nechejte se inspirovat našimi tipy a pořiďte svým dětem dárky, na které budou rády vzpomínat i po letech.

Přečtěte si také

Zákazníci stále častěji vyhledávají potraviny bez přidaného cukru
Zákazníci stále častěji vyhledávají potraviny bez přidaného cukru

Každý rodič, který miluje své dítě, mu chce dopřát to nejlepší. S vymýšlením dárků, ať už těch za vysvědčení či k jiné příležitosti, si často lámeme hlavu dlouho dopředu. Čím svým dětem uděláte největší radost? 

Samotný den, kdy dítě přijde domů s vysvědčením, zkuste pojmout slavnostně už od samého rána. U dětí na prvním stupni to platí dvojnásob. Dobrá snídaně, kdy si všichni sednete ke stolu a dáte si záležet na prostírání, dítě naladí na jeho velký den a bude se cítit významně. Odpoledne objednejte stůl ve vaší oblíbené restauraci nebo cukrárně – nespoléhejte na to, že bude volno, stejný nápad na oslavu posledního školního dne budou mít jistě i jiní rodiče. 

Stavebnice pro malé i velké

Možná vás napadne, že skládaček už máte doma mraky. Jenže pravdou je, že promyšlená stavebnice dokáže děti zabavit na celé hodiny. Inspiruje k novým hrám. Rozvíjí jejich fantazii. Přinese nový úhel pohledu na jejich staré hry. Ať už svému dítěti koupíte LEGO, magnetickou nebo třeba dřevěnou stavebnici, uvidíte, že tímto dárkem zase a znovu ohromíte. A je úplně jedno, jestli máte doma holku či kluka a zda je vašemu dítku šest nebo už pomalu vstupuje do puberty. 

Tip: Stavebnice LEGO jsou vděčným dárkem nejen pro děti, ale i dospělé. Řada LEGO Architecture je ideálním dárkem pro všechny cestovatele. Postavit si tak můžete například Velkou čínskou zeď (1 469 Kč), Bílý dům (1 949 Kč) nebo spojit dohromady nejslavnější pařížská místa díky nádhernému panoramatickému modelu Paříže z kostek za 949 Kč. 

Stavebnice, která se nikdy neomrzí. LEGO milují malí i velcí Pixabay

Sportovní potřeby, kterými své dítě jednoznačně zabavíte

Je všeobecně známo, že pohybu mají děti čím dál méně. Proč tedy nepodpořit jakýkoliv jejich zájem dárkem v podobě sportovního vybavení? Inspirovat se můžete koníčky svých dětí i novými aktivitami, které čas od času zahlédnete ve svém okolí.

Má vaše dcera ráda plavání? Kupte jí potápěčské brýle. Miluje váš syn adrenalinovou jízdu na kole? Vybavte ho terénním horským kolem, chrániči, přilbou nebo mu kupte kvalitní LED osvětlení. Nemůže se už vaše dítě dočkat, až bude zase zima? Pořiďte mu carvingové lyže nebo snowboard a připravte svou rodinu na nadcházející zimní sezónu s pořádným předstihem. 

Naučte se střílet z luku

Děti jsou nejšťastnější, pokud mohou být s někým, koho milují Pixabay

Stravte čas společně

Jen máloco dítě ocení tak jako čas, který může strávit se svými rodiči. A to bez ohledu na věk. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a nedarovat dítěti k vysvědčení zážitek, který s nimi budete moci prožít společně? Vysvědčení je často předzvěstí velkého prázdninového dobrodružství. Naplánujte svým dětem jako dárek za vysvědčení aktivitu, která je nadchne a zároveň zabaví.

S ohledem na své finanční možnosti můžete se svým dítětem o prázdninách vyrazit do zoo, aquaparku, do hvězdárny, IQ parku, navštívit dětský svět plný zábavy a atrakcí nebo se třeba vydat na zahraniční cestu do LEGOlandu. Čas strávený s dětmi při cestě za dobrodružstvím ocení nejen ony, v budoucnu na to určitě bude s nostalgií vzpomínat celá rodina.

Dárek, který chytne za srdce

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, jak své dítě potěšit, pokud budete brát ohled na jeho zájmy, jistě při výběru nesáhnete vedle. Nakonec totiž nejlepším dárkem bude možnost sdílet svou radost se svými nejbližšími.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz