Co koupit dítěti za vysvědčení. Důležitá je slavnostní atmosféra

Hledáte inspiraci, jakým dárkem za vysvědčení potěšit své děti? Darujte jim něco, co má skutečnou hodnotu.

Ač se to na první pohled nezdá, s přicházejícím létem se pomalu, ale jistě blíží i konec školního roku. A pokud máte doma školou povinné dítko, jistě už vás napadlo, co mu letos koupit za vysvědčení. Nechejte se inspirovat našimi tipy a pořiďte svým dětem dárky, na které budou rády vzpomínat i po letech.

Přečtěte si také

Vanilková vítězí: Češi dávají při nákupu zmrzlin přednost kvalitě, vyšší cena jim nevadí
Vanilková vítězí: Češi dávají při nákupu zmrzlin přednost kvalitě, vyšší cena jim nevadí

Každý rodič, který miluje své dítě, mu chce dopřát to nejlepší. S vymýšlením dárků, ať už těch za vysvědčení, či k jiné příležitosti, si často lámeme hlavu dlouho dopředu. Čím svým dětem uděláte největší radost? 

Samotný den, kdy dítě přijde domů s vysvědčením, zkuste pojmout slavnostně už od samého rána. U dětí na prvním stupni to platí dvojnásob. Dobrá snídaně, kdy si všichni sednete ke stolu a dáte si záležet na stolování, dítě naladí na jeho velký den a bude se cítit významně. Odpoledne objednejte stůl ve vaší oblíbené restauraci, nebo cukrárně - nespoléhejte na to, že bude volno, stejný nápad na oslavu posledního školního dne budou mít jistě i jiní rodiče. 

Stavebnice pro malé i velké

Možná vás napadne, že stavebnic už máte doma mraky. Jenže pravdou je, že promyšlená stavebnice dokáže děti zabavit na celé hodiny. Inspiruje ho k novým hrám. Rozvíjí jeho fantazii. Přinese zase nový úhel pohledu na jeho staré hry. Ať už svému dítěti koupíte LEGO, magnetickou nebo třeba dřevěnou stavebnici, uvidíte, že tímto dárkem zase a znovu ohromíte. A je úplně jedno, jestli máte doma holku, či kluka a zda je vašemu dítku šest, nebo už pomalu vstupuje do puberty. 

Tip: stavebnice LEGO jsou vděčným dárkem nejen pro děti, ale i dospělé. Řada LEGO Architecture je ideálním dárkem pro všechny cestovatele. Koupit tak můžete pro milovníka Japonska Hotel Imperial v Tokiu (4 200 Kč), Buckinghamský palác (1 900 Kč), nebo spojit dohromady nejslavnější pařížská místa, díky nádhernému panoramatickému modelu Paříže z kostek za 1 400 Kč. 

Stavebnice, která se nikdy neomrzí. LEGO milují malí i velcí.

Sportovní potřeby, kterými své dítě jednoznačně zabavíte

Je všeobecně známo, že pohybu mají děti čím dál méně. A tak proč nepodpořit jakýkoliv jejich zájem dárkem v podobě sportovního vybavení? Inspirovat se můžete nechat koníčky svých dětí i novými aktivitami, které čas od času můžete vidět kolem sebe.

Má vaše dcera ráda plavání? Kupte jí potápěčské brýle. Miluje váš syn adrenalinovou jízdu na kole? Vybavte ho terénním horským kolem, chrániči, přilbou, nebo mu třeba kupte kvalitní LED osvětlení. Nemůže už se vaše dítě dočkat, až bude zase zima? Kupte mu carvingové lyže nebo snowboard a připravte svou rodinu na nadcházející zimní sezónu s předstihem. 

Děti jsou nejšťastnější, pokud mohou být s někým, koho milují.

Stravte čas společně

Jen máloco dítě ocení tak jako čas, který může strávit se svými rodiči. A to bez ohledu na věk. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a nedarovat dítěti k vysvědčení zážitek, který s nimi budete moci prožít společně? Vysvědčení je často předzvěstí velkého prázdninového dobrodružství. Naplánujte svým dětem jako dárek za vysvědčení aktivitu, která je nadchne a zároveň zabaví.

S ohledem na své finanční možnosti se se svým dítětem můžete o prázdninách vydat do zoo, aquaparku, do hvězdárny, navštívit IQ park, dětský svět plný zábavy a atrakcí nebo se třeba vydat na zahraniční cestu do LEGOlandu. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, čas strávený se svými dětmi při cestě za dobrodružstvím ocení nejen vaše děti. V budoucnu na to určitě bude s nostalgií vzpomínat celá rodina.

Dárek, který chytne za srdce

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, jak své dítě potěšit, pokud budete brát ohled na jeho zájmy, jistě při výběru nesáhnete vedle. Tak jako tak, nejlepším dárkem pro vaše děti bude to, když s nimi budete jejich radost, ať už bude jakéhokoliv druhu, sdílet společně.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!