Jak zabavit děti, když se venku čerti žení? Vyberte si deskovku nebo si zahrajte na archeology

Když venku prší nebo je pošmourno, potřebujeme dítě zabavit doma. Jak na to?

Zatímco v létě jsme děti vypustili na hřiště, s podzimními plískanicemi je to už trošku složitější. Navíc se dny povážlivě zkracují, a tak zábavy mimo domov trošku ubývá. Existuje však mnoho způsobů, jak děti zabavit, když je venku zrovna deštivo a nevlídno. Pár vychytávek vám prozradíme.

Přečtěte si také

Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?
Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?

Jak v obchodě rozeznáte kůži od koženky?

Stolní hry nezklamou

V tomto případě zapomeňte na Dostihy a sázky a Člověče nezlob se. Na trhu je spousta jiných báječných záležitostí. Některé jsou zaměřené spíše na logické uvažování, jiné na rychlost a další na zručnost a prostorové cítění. Můžete si vybrat i mezi takovými, ve kterých se spolupracuje a nebo kde se soupeří. Samostatnou kapitolou jsou karetní hry. A jaké deskové hry máme na mysli? Pro kluky je vhodná například Machi Koro, holčičky ocení Spící Královny (užijí si i tatínkové, je to legrace). Pro milovníky lega jsou skvělou deskovou alternativou Ubongo a nebo Cubissimo. Strategii potrénujete s hrou Splendor. U starších dětí sáhněte třeba po karetní únikovce – je to sice jednorázovka, poté ji ale v pohodě prodáte. Navíc jde hlavně o spolupráci a ta rodinu krásně stmelí. Kooperativní hra je i Zombie Kidz. Zasoutěžit si můžete s Dobou kamennou nebo My Little Scythe.

Kvalitní desková hra by neměla chybět v žádné rodině. Jakou vybrat? Poradíme na Kupi.cz.

Zásobte se kreativními pomůckami

Pokud rádi tvoříte, schovejte si pár ruliček od toaletního papíru, nějakou tu krabici, kupte krepák, barevné papíry, různé korálky, staré knoflíky, pěnové kuličky, pentličky a samolepky, nasbírejte kaštany, třeba i větev a připravte si tavnou pistoli. Nikdy vás nezklamou vodovky, pastelky či voskovky. Tato výbavička by vám doma zkrátka chybět neměla. A pokud dochází, mrkněte na Kupi.cz, kde jsou výhodné ceny pěkně pohromadě a vy si v klidu vyberete, kam pro potřebné vyrazit (např. v prodejnách Dráčik dostanete jumbo fixy 18 ks za 49 Kč a třpytivé vodovky za 29 Kč). Malování, vystřihování, lepení totiž k dětství patří. Kupte třeba i krásné podzimní omalovánky.

Podzimní věnec i zombie sklenička budou mít zaručený úspěch

Podzim má výhodu, že je všude spousta skvělého materiálu na tvorbu, např. barevného listí a kaštanů. Z kaštanů můžete vytvářet nejen originální zvířátka, mast na klouby, ale také podzimní věnec na dveře. Pořiďte si korpus na věnec (ideálně slaměný), vyrazte na kaštany, vylisujte listí, přidejte ořechy a třeba šišku či mech. Pomocí tavné pistole vše vetkněte na slaměný korpus. Děti tato kreativita zpravidla baví. Nebojte se ani strašidel. Vezměte si starý obvaz, malou zavařovačku a čajovou svíčku. Obmotejte obvazem skleničku (je dobré začátek přilepit lepící páskou, aby se obvaz nerozmotával). Nechte místo pro oči (můžete namalovat fixou na sklo a nebo nalepit očička) – libovolné množství i tvar. Třeba i krvavě či černě dozdobte. Dovnitř dejte čajovou svíčku a můžete se bát.

Podzim je hodně o barvách. Připravte si z darů přírody domácí věnec na dveře nebo na stůl.

Domácí archeologie

Zaručený úspěch jsou hrátky na objevitele, piráty a archeology. Můžete si vzájemně nakreslit mapy k pokladu, který pak budete hledat. Děti namalují vám a vy jim. Odměnou může být jakákoli drobnost, od zdravého mlsání po drobné hračky. Vyplatí se zhlédnout akce na Kupi.cz, kde krásné a vhodné věci můžete najít v akčních cenách a se zajímavými slevami. A jak si to ozvláštnit? Vezměte postavičku drobného dinosaura, korálek, „diamant“ či jakoukoli postavičku z plastu, co doma najdete (zásoby Kinder vajíček nezklamou). Dejte ji do balónku, který poté napusťte vodou, a nebo do formiček na led a též zalijte vodou. Poté vložte do mrazáku. Po zmrazení děti vybavte malými kladívky a už můžete objevovat. Klidně do vody přidejte i jedlé barvivo, bude to ještě dobrodružnější.

Zapojte do hry vše, co máte a nebojte se být kreativní. Vytvořte si třeba vlastní město.

Vytvořte si domácí město se silnicemi, domky i hradem

Tak za tohle rozhodně majlant nezaplatíte! Stačí si schovat pár krabic od bot, pořídit malířskou pásku, barevné papíry a pořádné nůžky. Ulice uděláte tak, že pásku nalepíte na zem (drží všude a lze jednoduše sloupnout, když vás hra přestane bavit) a děti nakreslí „pruhy“. Z krabic udělejte různé domy. Děvčata je využijí pro své plyšáky, kluci autíčka. Holčičky jistě ocení hrad (schovejte si i střed kuchyňských papírových utěrek na opravdovou věž). Pokud je hrad na vás už moc, investujte do „paláce“, v Dráčiku jej dostanete i s koněm za 239 Kč. Tvořit můžete postupně a zároveň lze vše pěkně schovávat. Neváhejte využít ani plastových krabic na hračky. Na ně stačí nalepit okénka a dveře, případně cokoli, co je třeba. Do hry můžete zapojit i lego, barbíny či figurky Little pet shop. Menší děti ocení Mega Blocks (v Bambuli je teď v akci 80 kostek za 499,90 Kč). Do hry lze zapojit také dřevěná vláčkodráha (v Bambuli ji dostanete s 44% slevou za 999,90 Kč).

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz