Tlačí vás nové boty? Tyhle rady vám pomohou

Tlačí vás nové boty? Tyhle rady vám pomohou

Situace, kterou zažil snad každý z nás už alespoň jednou v životě. Nevejdete se do úzkých bot i přesto, že vám v obchodě seděly, nebo prodavačka slibovala, že "se roztáhnou". Víme, jak si poradit s obuví, která tlačí. 

Přečtěte si také

Donáška domů, aplikace nebo bezkontaktní platby. Co nám v době pandemie pomáhá nakupovat bezpečněji?
Donáška domů, aplikace nebo bezkontaktní platby. Co nám v době pandemie pomáhá nakupovat bezpečněji?

Fén na kožené boty 

Navlékněte na nohy několik párů ponožek a v místech, kde vás obuv tlačí, fénujte na nejvyšší stupeň. Teplý vzduch z fénu boty roztáhne. Procházejte se v botách dokud nevychladnou a postup několikráte opakujte. 

Mokré ponožky na semišovou obuv 

Někdy stačí obléct si mokré ponožky a obout boty, které tlačí. Tenhle fígl zabírá zvlášť, pokud vás tlačí špička v nových botách.

Napínáky na boty

Nejspolehlivějším a zároveň nejbezpečnějším způsobem, jak roztáhnout kožené boty, jsou napínáky. Ty zpočátku vaše boty lehce roztáhnou a poté udrží jejich tvar. V obchodech zakoupíte také speciální spreje na roztažení bot či silikonové spreje, které obuv pomáhají změkčit a povolit.

Deodorant

Pokud vás boty jak se říká "odírají", potřete je kuličkovým deodorantem. Nejen, že se povrch boty zjemní a zmírní se odírání kůže, ale nohy vám budou ještě i krásně vonět. Pro změkčení skvěle poslouží i balzám na rty. Potřete místa, která vás tlačí a hned pocítíte rozdíl.

Dětský pudr

Obyčejný dětský pudr se bude hodit hlavně v létě, kdy s oblibou nosíme boty naboso. Pudr dokáže velmi výrazně snížit třecí sílu na povrchu nohy, a tím zabraňuje odření kůže. Jednoduše suché nohy před obutím posypte. Pudr vám též pomůže od nadměrného pocení nohou a nepříjemného zápachu.

Boty už netlačí a dál? 

Rozhodně nepodceňujte pořízení kvalitních přípravků na ochranu obuvi. Impregnační spreje a leštidla na boty vydrží dlouhou dobu a měl by je mít doma v botníku každý. Součástí každé předsíně by měla být i lžíce na obuv. Pokud potřebujete sezonní obuv ukládat třeba na půdu, popřemýšlejte, jestli není vhodnější, než je uložit jen tak do tašek - pořídit si textilní skříň na boty. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz