5 tipů, jak netradičně využít papírové košíčky na muffiny

Papírové košíčky mají v domácnosti široké využití

Barevné košíčky na muffiny nebo cupcakes máme spojené hlavně s těmito lahodnými dezerty. Využít je ale můžete i mnoha jinými nápaditými způsoby. Nechte se inspirovat našimi tipy a budete překvapeni, na co všechno se vám mohou tito papíroví pomocníci hodit.

Přečtěte si také

Zajímá vás, jaké produkty se prodávají nejlépe online? Možná se budete divit
Zajímá vás, jaké produkty se prodávají nejlépe online? Možná se budete divit

1. Bojovníci s rozteklými nanuky

Roztékající se zmrzlina v rukou malých dětí představuje nebezpečí pro každý čistý koberec a oblečení nebo vnitřek auta. Zkuste příště navléknout na dřívko od nanuku jeden papírový košíček, do kterého uprostřed uděláte díru. Košíček zachytí všechny nečistoty a ruce i okolí zůstanou suché.

2. Organizéry na drobnosti i svačinu

Papírové košíčky jsou skvělým způsobem, jak doma přehledně uspořádat všechny neposedné drobnosti – šperky, kancelářské sponky, malé šroubky a podobně.

Pokud sobě nebo dětem chystáte zdravé svačinky, určitě košíčky oceníte jako praktické oddělovače do svačinové krabičky. Ideální jsou na oříšky a kousky ovoce nebo zeleniny, které se tak v jedné krabičce nepomíchají s ostatním jídlem.  

3. Mlsání v košíčku jinak

Zkuste košíčky naplnit i jinak, než pouze pečeným moučníkem. Na oslavě nebo pikniku v nich můžete podávat malé porce ovoce, bonbonů nebo pralinek. Když navíc takto naplněný košíček zabalíte do celofánu, vykouzlíte pro své hosty netradiční dárečky na uvítanou.

Naservírujte hostům sladkosti nebo pralinky netradičně do barevných papírových košíčků

4. Ochrání vaše nápoje

Pomocí papírových košíčků ochráníte venku své nápoje před dotěrnými muškami nebo vosami. Stačí sklenici s nápojem přiklopit vhodně velkým košíčkem. Doprostřed udělejte díru, kterou protáhnete brčko. Vaše nápoje tak zůstanou po celou dobu chráněné, a vy si je můžete bez obav vychutnávat.

5. Originální papírové dekorace

Chystáte oslavu narozenin nebo párty? Košíčky jsou všestranným způsobem, jak vyrobit originální papírové dekorace. Můžete je například navléknout na provázek (stačí jedním koncem provléknout jehlu a košíčky postupně ve středu napichovat) a vytvořit tak pestrobarevný věnec nebo girlandu.

Tip na závěr :

Papírové košíčky bývají přibaleny v již hotových směsích na přípravu muffinů. Tyto směsi se vždy hodí mít doma po ruce pro případy, kdy vás zaskočí nečekaná návštěva. Díky nim během chvilky vykouzlíte sladké pohoštění. A pokud přibalené košíčky nevyužijete, už víte, co s nimi.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz