Jak vybrat pro sebe to správné povlečení? Flanel zahřeje, satén zchladí

Jak vybrat pro sebe to správné povlečení? Flanel zahřeje, satén zchladí

Jen kvalitní matrace a postel nestačí – neméně důležitý je výběr správného povlečení. Je to právě ložní prádlo, díky němuž se vám může dobře usínat, skvěle spát a energicky vstávat. Spánek je nesmírně důležitý – dopřejte si při něm jen to nejlepší. Jaké materiály vybírat a které se hodí pro nadcházející období?

Přečtěte si také

Čistěte gril: Připáleniny vytvářejí rakovinotvorné látky, které se vsakují do masa
Čistěte gril: Připáleniny vytvářejí rakovinotvorné látky, které se vsakují do masa

Klasické bavlněné povlečení

Klasika, která nestárne – tou je bavlněné povlečení. Přestože bavlně konkuruje slušná řádka dalších materiálů, nejvíce rozšířené je ložní prádlo právě z ní. Oblíbená je především proto, že je tak příjemná k pokožce – a nejen to. Tkanina je pro spánek jako dělaná – měkká a prodyšná. A jaké jsou nevýhody bavlněného povlečení? Lišící se gramáž jednotlivých výrobců a nutnost žehlení. Na druhou stranu je toto prádlo ekonomické a vhodné pro jakékoli roční období – zejména pak pro jaro, léto a podzim. A co vy, usínáte v bavlnce?

Saténové pohlazení

Synonymum pohlazení? To je jistě bavlněný satén, látka, která je dalším adeptem na vaše oblíbené ložní prádlo. Saténové povlečení je pevné, trvanlivé a mírně lesklé. Je příjemné na pohled i na dotek – navíc vhodné na léto i zimu. Zatímco v létě satén příjemně chladí, v zimě překvapí, jak rychle vás zahřeje. Pravé saténové povlečení si jistě zamilujete, ať už jste spáč nebo milovník luxusu. Nezapomeňte však dbát zvýšené opatrnosti při praní. Perte jej naruby při teplotách určených výrobcem.

Snadná údržba, velký výběr – krepové povlečení

Krepové povlečení je populární kvůli snadné údržbě – nemusí se žehlit, a tak si jej oblíbila nejedna hospodyňka. Tkanina je vyráběna ze 100% bavlny, a tak vyniká opět měkkostí, pružností a příjemnou prodyšností. Látka je charakteristická hladkými a zvrásněnými částmi, které se střídají. Zatímco někomu je krepové povlečení příjemné, jinému nesedí – proto nejprve doporučujeme vyzkoušet texturu látky na dotek.

Příjemné ložní prádlo je pro kvalitní odpočinek důležité.

Hřejivé usínání? Jedině ve flanelu

Patříte mezi zimomřivce? Pak se nechte doslova omotat flanelem. Flanelové povlečení milují ti, kteří nemají rádi zimu. Hustě tkaná látka z bavlny má vyšší gramáž, díky níž povlečení rychle a dlouho hřeje. Speciální úprava počesáním zaručuje dokonalý povrch – tradiční jemný vlas, který je rovněž velmi příjemný na každý dotek. A kdy sáhnout po flanelu? Právě teď – na podzim. Flanelové ložní prádlo je ideální pro chladnější měsíce podzimu a zimy.

I mikrovlákno ukolébá ke spánku

Polyester je sice původcem povlečení z mikrovlákna, ovšem i tento materiál si získává své příznivce. Vyniká krásnými a jasnými barvami a omamnou jemností. Tkanina je v létě příjemně chladivá, snadno se udržuje a minimálně se krčí. Nevyžaduje většinou téměř žádné žehlení – a je vhodná pro všechna roční období. Výhody? Nesporně velký výběr a přátelské ceny. A co vy, dáte přednost přírodní síle bavlny nebo vklouznete pod mikrovlákno, které udržuje tělesnou teplotu také v zimě? Spěte komfortně – aby se vám ještě lépe vstávalo.

TIP: Saténové, bavlněné i flanelové povlečení za dostupné ceny pravidelně nabízejí prodejny Lidl. Sledujte letáky Lidl na Kupi.cz, aby vám neunikly krásné vzory za ještě krásnější ceny.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!