Kouzla s korkovými zátkami. Svícen, nástěnka nebo stylové podtácky

Máte doma zátky od vína? Nevyhazujte je – raději dejte prostor fantazii a vytvořte neotřelé dekorace nebo praktické pomocníky třeba do kuchyně. Co s gumovými a korkovými zátkami? Inspirace není nikdy dost – čtěte dál a zhlédněte video, kde najdete vychytávky pro každou domácnost.

Přečtěte si také

Jak koronavirus ovlivnil nákupy? Mnoho zákazníků začalo dávat přednost samoobslužným úsekům
Jak koronavirus ovlivnil nákupy? Mnoho zákazníků začalo dávat přednost samoobslužným úsekům

Organizujte kabely – snadno a rychle

Nepořádek v kabelech, znáte tento problém? Zamotané kabely a nabíječky k elektronice, ve kterých se jen těžko vyznáte. Pokud milujete organizaci a chcete chaos napravit, stačí nasbírat několik gumových zátek od vína. Pak už potřebujete jen gumová lanka a vrtačku. Do každé zátky vyvrtejte dvě dírky jako ve videu. Provlečte gumku a oba konce na jedné straně zauzlíkujte. Šikovný pomocník poslouží jako chytrý uzávěr smotaných kabelů – a vy budete mít uklizeno. Stop zamotaným kabelům!

Korková nástěnka jinak

Potřebujte vy nebo vaše děti nástěnku? Zapomeňte na nudu – dejte přednost kreativitě a tvořte společně s dětmi. Do kulatého, obdélníkového či čtvercového rámu můžete na výšku nebo na šířku vlepit korkové zátky. Nástěnka funguje jako každá jiná. Pořiďte špendlíky a usnadněte si organizaci vaší domácnosti. Je to hračka. Vyzkoušíte?

Podložka ze zátek je překvapivě stylová

Stylové podložky nejen do kuchyně

Chybí vám doma podtácky, podložky pod misky mazlíčků nebo izolační podložky pod horký hrnec? S několika korkovými zátkami vykouzlíte zajímavé podložky, které dobře vypadají – a ještě lépe fungují. Zátky stačí vyskládat vertikálně těsně vedle sebe. Můžete je lepit k sobě nebo ještě jednodušeji stáhnout pomocí stahovacích pásek. Vytvoříte tak stylové podložky v požadované velikosti. Hodí se při vaření, stolování nebo právě při pití vína. Na zdraví!

Písmenko jako dekorace

Toužíte po dekoračním písmenu, které ozdobí vaši předsíň, obývací pokoj nebo ložnici? Korky vyskládané na délku můžete jednoduše slepovat a vytvořit tak skulpturu ve tvaru písmene. Iniciálou pak můžete ozdobit knihovnu, polici nebo odkládací stolek. Které písmenko to bude?

Korkový svícen

Pro ještě útulnější dojmy z vašeho domova můžete vytvořit milé korkové svícny. Potřebujete dvě sklenice, z nichž jedna je o polovinu menší než druhá. Do větší sklenice umístěte mezi korkové zátky tu menší tak, aby zátky tvořily obvodní stěnu vnitřní sklenice. Do té poté vložte čajovou svíčku. Výsledný svícen působí překvapivě stylově – a světlo svíček zpříjemní váš podzim. Dáte si sklenku vína nebo snad svařáku? Nezapomeňte – zátky už vyhazovat nemusíte.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz