Vítejte na babyshower. Co darovat budoucí mamince, abychom ji neurazili?

Vítejte na babyshower. Co darovat budoucí mamince, abychom ji neurazili?

Tradice oslavy babyshower, tedy těhotenského večírku, k nám z USA zavítala teprve nedávno. Ale stejně tak jako Halloween nebo Valentýn si rychle získala na popularitě. Babyshower v přeneseném slova smyslu znamená, že nastávající maminku doslova zaplavíte dárky. Než ale vyrazíte na nákupy, přečtěte si rady, kterým darům je lepší se vyhnout. 

Přečtěte si také

Stravenky slaví už 76 let a stále patří k nejoblíbenějším zaměstnaneckým benefitům
Stravenky slaví už 76 let a stále patří k nejoblíbenějším zaměstnaneckým benefitům

Večírek konaný pro nastávající maminku je akce pouze pro zvané. Nejbližší příbuzné dámy, kamarádky nebo kolegyně se sejdou, aby mamince a hlavně miminku předaly dárky a vybavení, které budou v následujících měsících potřebovat. V zemích, kde má babyshower delší tradici, nastávající maminky dovedly tuto oslavu do dokonalosti. Dopředu si totiž sestavují seznam darů, které by rádi dostaly. V našich zeměpisných šířkách ale budete muset zapojit svou fantazii a kreativitu. Je několik pravidel, které byste při výběru daru měly dodržet. Protože přecitlivělou ženu v pokročilém stádiu těhotenství naštvat vážně nechcete.  

Jak dobře znáte její vkus?

Říká se, že každý dárek je dobrý dárek, pokud byl vybírán s dobrým úmyslem. To možná ano, ale ani tak se nechcete stát hvězdou maminkovského internetového fóra s tématem nejhorší dárek vůbec. Až budete v prodejně s dětským oblečením držet roztomilé dupačky s tím nejvtipnějším nápisem, zamyslete se nad tím, jestli se bude stejně tak bavit i obdarovaná maminka? Pokud si nejste příliš blízké a nevíte, jaký má vkus, zvolte raději klasiku. Jednobarevných dětských body není nikdy dost. 

Při výběru dárku myslete na vkus budoucí maminky, ne na svůj vlastní.

Pro koho dárek kupujete?

Přemýšlejte nad tím, jaká je maminka osobnost. Je organizovaná a vždy připravená na každou situaci? Dá se tedy předpokládat, že už si většinu potřebných věcí sama vybrala a pořídila. Zkuste tedy přes její rodinu a kamarádky zjistit, po čem její srdce touží. Pokud je vaše kamarádka nad věcí a nechává přípravy na miminko na poslední chvíli, využije jistě i ryze praktické dárky jako jsou plenky, vlhčené ubrousky a dudlíky. 

Existuje i verze, že budete pozvaná na babyshower maminky, kterou znáte jen zběžně. V tomto případě není nic špatného na tom, když pořídíte poukázku do prodejny s dětským zbožím. Vyhnete se tak trapasu, že se dárkem netrefíte do vkusu a každá maminka si ráda vybere vybavení podle svého gusta. 

Oslavte maminku

Přinést do záplavy dětských lahviček, bryndáčků a pyžámek dárek, který je jen a pouze pro maminku, je skvělá volba. Uvědomte si ale, že vaše kamarádka bude brzy v úplně jiné roli, než jste ji znaly doposud. A s tím jsou spojené zcela jiné starosti. Po probdělých nocích s čerstvě narozeným dítkem nejvíce ocení např. poukázky na donášku večeře, nabídky na hlídání miminka nebo třeba úklid bytu. Pokud jí tyto poukázky navíc kreativně vyrobíte a nabídnete své vlastní služby, věnujete mamince osobní dárek, který nezruinuje vaši peněženku.

Dejte hlavy dohromady! Znáte-li ostatní pozvané dámy osobně nebo jste-li dokonce všechny přítelkyně, zvažte možnost koupit jeden dražší dárek dohromady. Tak budete moci těhotné kamarádce pořídit třeba i vysněnou postýlku nebo sedačku, kterou by se sama zdráhala koupit. 

Co vzít s sebou

Slušností je, s sebou na návštěvu vzít i něco k pití. Maminku jistě potěší, když budete myslet na to, že si alkohol dát nemůže a donesete jí nealkoholický sekt Robby Bubble (v Lidlu za 39, 90 Kč), nebo Bohemia Sekt nealkoholický, který se v akci supermarketů dá koupit za 150 Kč.