Šetřete obaly! Nákupy velkých balení se vyplatí peněžence i přírodě

Šetřete obaly! Nákupy velkých balení se vyplatí peněžence i přírodě

Myslíte ekonomicky i ekologicky současně? Nakupujte ve velkém – nemáme však na mysli kvantitu výrobků. Raději začněte pořizovat drogerii v maximálním množství. Pořiďte si pár doplňků, do kterých si pak po celý rok pohodlně doplníte kosmetiku nebo čistící prostředky. Ušetříte nejen mnoho obalů, ale také to nejdůležitější – přírodu.

Přečtěte si také

Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější
Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější

Kromě prodejen, které fungují na principu "bez obalu", budete moci v budoucnosti zavítat také do běžných oblíbených drogerií, jako jsou Teta, Rossman nebo DM, a to pro stáčenou kosmetiku a přípravky, které si jednoduše zakoupíte ve zvoleném množství a domů si je donesete ve vlastních obalech. Druhou možností je pak vlastní stáčení kosmetických přípravků z pohodlí domova, kde se o ně můžete podělit třeba s dalšími členy domácnosti.

Připravte si nádoby

Abyste mohli "bez obalu" styl aplikovat v praxi, budete přece jen něco potřebovat – vlastní obaly, které budete pravidelně používat. Třeba na čistící prostředky, šampon nebo kondicionér. Ty se mohou stát jednak doplňkem koupelny či kuchyně a jednak praktickými pomocníky v domácnosti. 

TIP: Estetické dávkovače mýdla a kosmetiky najdete v prodejnách s domácími potřebami anebo velkých obchodech s nábytkem jako je Ikea, Jysk a Möbelix. Jsou z různých materiálů a s praktickou pumpičkou.

Nakupujte ve velkém

Jsou praktická a ušetří vám nákupy po celý rok. Řeč je o 5 a více litrových baleních čistících prostředků, ale i sprchových gelů, šampónů či kondicionérů. Jedině s nimi si můžete stáčet přípravky přímo doma a ušetřit tak desítky obalů, které vyhodíte v průběhu roku při běžném nakupování drogistického zboží.

mýdla nakupujte bez obalu, nebo si je vyrobte doma

TIP: Praktická balení o obsahu 5 litrů nabízí velké řetězce jako Makro, Tesco nebo často i Lidl ve svých akcích. Tekutá mýdla, univerzální čistící prostředky nebo prostředky na nádobí můžete zakoupit levně a vystačí na dlouhou dobu. 

Není kosmetika jako kosmetika

Další možností jak šetřit planetu mohou být přírodní tuhá mýdla, která nebývají prodávána v plastu, přičemž často nahradí sprchový gel, čistící mýdlo na pokožku a šampón. Díky nim ušetříte místo v koupelně. Tuhé šampony Alverde najdete v DM drogerii od 134 Kč.

TIP: Nahradit můžete také další nezbytné pomocníky – třeba odličovací tampony. Značka Mama Natura v DM drogerii nabízí 6 ks kosmetických tamponů z bio bavlny, které můžete jednoduše prát. 

Zkuste vlastní výrobu

Pokud nemáte poblíž prodejnu "bez obalu" nebo si nejste jistí nákupem velkého množství kosmetiky, můžete některé věci v domácnosti jednoduše vyrobit a naplnit jimi stávající nádobky. Jistě si poradíte s kosmetikou, pracím gelem a dokonce také s univerzálním čističem. Domácí kosmetika je nejen účinná, ale především levná a často dokonce ekologická. Vyzkoušíte tuto variantu?

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz