Šetřete obaly! Nákupy velkých balení se vyplatí peněžence i přírodě

Šetřete obaly! Nákupy velkých balení se vyplatí peněžence i přírodě

Myslíte ekonomicky i ekologicky současně? Nakupujte ve velkém – nemáme však na mysli kvantitu výrobků. Raději začněte pořizovat drogerii v maximálním množství. Pořiďte si pár doplňků, do kterých si pak po celý rok pohodlně doplníte kosmetiku nebo čistící prostředky. Ušetříte nejen mnoho obalů, ale také to nejdůležitější – přírodu.

Přečtěte si také

Jaké sýry jsou opravdu vhodné ke grilování? Zapomeňte na mozzarellu nebo fetu
Jaké sýry jsou opravdu vhodné ke grilování? Zapomeňte na mozzarellu nebo fetu

Kromě prodejen, které fungují na principu "bez obalu", budete moci v budoucnosti zavítat také do běžných oblíbených drogerií, jako jsou Teta, Rossman nebo DM, a to pro stáčenou kosmetiku a přípravky, které si jednoduše zakoupíte ve zvoleném množství a domů si je donesete ve vlastních obalech. Druhou možností je pak vlastní stáčení kosmetických přípravků z pohodlí domova, kde se o ně můžete podělit třeba s dalšími členy domácnosti.

Připravte si nádoby

Abyste mohli "bez obalu" styl aplikovat v praxi, budete přece jen něco potřebovat – vlastní obaly, které budete pravidelně používat. Třeba na čistící prostředky, šampon nebo kondicionér. Ty se mohou stát jednak doplňkem koupelny či kuchyně a jednak praktickými pomocníky v domácnosti. 

TIP: Estetické dávkovače mýdla a kosmetiky najdete v prodejnách s domácími potřebami anebo velkých obchodech s nábytkem jako je Ikea, Jysk a Möbelix. Jsou z různých materiálů a s praktickou pumpičkou.

Nakupujte ve velkém

Jsou praktická a ušetří vám nákupy po celý rok. Řeč je o 5 a více litrových baleních čistících prostředků, ale i sprchových gelů, šampónů či kondicionérů. Jedině s nimi si můžete stáčet přípravky přímo doma a ušetřit tak desítky obalů, které vyhodíte v průběhu roku při běžném nakupování drogistického zboží.

mýdla nakupujte bez obalu, nebo si je vyrobte doma

TIP: Praktická balení o obsahu 5 litrů nabízí velké řetězce jako Makro, Tesco nebo často i Lidl ve svých akcích. Tekutá mýdla, univerzální čistící prostředky nebo prostředky na nádobí můžete zakoupit levně a vystačí na dlouhou dobu. 

Není kosmetika jako kosmetika

Další možností jak šetřit planetu mohou být přírodní tuhá mýdla, která nebývají prodávána v plastu, přičemž často nahradí sprchový gel, čistící mýdlo na pokožku a šampón. Díky nim ušetříte místo v koupelně. Tuhé šampony Alverde najdete v DM drogerii od 134 Kč.

TIP: Nahradit můžete také další nezbytné pomocníky – třeba odličovací tampony. Značka Mama Natura v DM drogerii nabízí 6 ks kosmetických tamponů z bio bavlny, které můžete jednoduše prát. 

Zkuste vlastní výrobu

Pokud nemáte poblíž prodejnu "bez obalu" nebo si nejste jistí nákupem velkého množství kosmetiky, můžete některé věci v domácnosti jednoduše vyrobit a naplnit jimi stávající nádobky. Jistě si poradíte s kosmetikou, pracím gelem a dokonce také s univerzálním čističem. Domácí kosmetika je nejen účinná, ale především levná a často dokonce ekologická. Vyzkoušíte tuto variantu?

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!