Jak se starat o kabelku tak, aby vám dlouho vydržela

Když je milujete, není co řešit. A když o ně správně pečujete, budou stále jako nové.

Milujete vaše doplňky a chcete, aby byla krásné ještě dlouho po koupi? Pak nastal čas zvolit vhodnou péči, díky které bude každý váš módní kousek jako nový. Věnujte kabelce pozornost­ a vaše krásná společnice bude stále dokonalá.

Přečtěte si také

Výrobce Orion stahuje z prodeje vánoční čokoládovou kolekci
Výrobce Orion stahuje z prodeje vánoční čokoládovou kolekci

Kvalita a materiál

Nekupujte nekvalitní doplňky. Životnost kabelky totiž ovlivňuje právě kvalita i materiál. Prověřené značky, recenzované kabelky a kvalitní materiály jako jsou kůže, koženka nebo textil. Každá kabelka vyžaduje určitou péči a údržbu – pokud chcete, aby byla dlouho jako nová. Krokem číslo jedna je koupě kvalitní kabelky – aneb kvalita namísto kvantity.

I kabelku musíte šetřit

Aby vám kabelka vydržela co nejdéle, šetřete ji. Vyhněte se přetěžování, příliš častému nošení nebo vystavování vlivům počasí. I kabelky snesou impregnaci, vhodným řešením je také jejich střídání – a co si budeme povídat, to je další skvělý argument pro koupi nové krásky do vašeho šatníku. 

Podle materiálu se odvíjí péče o kabelku. Zatímco některé můžete šetrně vyprat, jiné musíte opatrně čistit. Proto nezapomeňte na vhodnou impregnaci.

Udržujte pořádek

Interiéry kabelek toho často snesou opravdu hodně. Věnujte pozornost také údržbě vnitřních prostor doplňku. Zvenku sice vidí kabelku každý, ale zevnitř právě vy. Pořádek v kabelce údajně pomáhá snižovat hladinu stresu – a to je celkem dobrý důvod. Nezapomínejte v kabelce drobnosti, ale udržujte ji stále prázdnou a připravenou kamkoli vyrazit. A jak čistit interiér vaší oblíbené kabelky? Pokud je vnitřní prostor látkový, pak pomůže trocha mýdlové vody a hadřík. Kabelku pravidelně odprašte nebo opatrně vysajte a následně očistětě hadříkem. 

Nákupní tip:

Při nákupu v prodejnách Rossmann dostanete u pokladny za každých 100 Kč nákupu 1 bod a u extra označených produktů můžete získat body navíc. Body nalepte do věrnostní kartičky a můžete se stát majitelkou jedné ze 7 kabelek Naomi Campbell. Akce platí až do 18. června 2019. 

Rossmann nabízí za sbírání bodů kabelky známé topmodelky Naomi Campbell.

Starejte se o povrch kabelky

Kromě impregnace povrchu těla kabelky věnujte pozornost také detailům, jako jsou kovové prvky, držadla nebo ozdoby. Všechny detaily můžete čas od času opatrně očistit. A jak docílit toho, aby se nepoškodilo dno kabelky při jejím občasném odložení? Pořiďte si stylový háček na kabelku, který můžete umístit kamkoli – klidně i na stůl ve vaší oblíbené kavárně. 

Uskladnění doplňků

Ano, i na uložení kabelky v domácnosti záleží. Aby nedošlo k poškození či zaprášení vaší oblíbené společnice, nezapomeňte spolu s ní pořídit antiprachový obal. Ten zabrání usazování prachu i nečistot a kabelku ochrání, ať už ji uložíte kamkoli. Pečujte o doplňky s láskou – a budou stále skvěle vypadat, aby podtrhly vaše nejepší outfity.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz