Nová doba! V aktovkách školáků najdeme powerbanky i GPS lokátory

Dnešní děti jsou na využívání moderních technologií zvyklé.

Pokud jste do školy chodili ještě s koženou aktovkou, jejíž jedinou výbavou byl možná tak plátěný sáček na „jarmilky“ věřte, že doba značně pokročila. Dnešní vybavení školních tašek totiž vzdáleně připomíná bondovky, ve kterých měl tajný agent technické vychytávky v malíčku!

Přečtěte si také

Co přesně s naším tělem a myslí dělá alkohol: Proč se nám chce spát a kdy jde už o zdraví?
Co přesně s naším tělem a myslí dělá alkohol: Proč se nám chce spát a kdy jde už o zdraví?

Doplň "šťávu"

Mobilní telefony a tablety. To a mnohem víc dnes najdeme běžně ve školních taškách našich dětí. A všechny tyhle technické vymoženosti potřebují "šťávu", neboli energii. Aby se nikdy nestalo, že se vašemu dítku vybije baterka v mobilním telefonu a vy se s ním nebudete moct spojit, pořiďte mu školní tašku s integrovanou powerbankou. Tenhle moderní batoh je vybavený bederním popruhem, ve kterém je USB vstup do skryté powerbanky. Mnohem běžnější jsou však otvory pro sluchátka a powerbanky, na které výrobci školních batohů myslí již ve výrobě. Do kapsičky si tak může dát školák mobil i powerbanku a otvorem v aktovce si protáhne sluchátka ven. S tímhle vybavením bude stále na příjmu a navíc odpadá starost o to, aby mobil nevyklouzl z ruky a nerozbil se. 

otvor pro sluchátka ve školním batohu

Pod dohledem na každém kroku

Rodiče chtějí mít své děti pod kontrolou, to dá rozum. Chodí už váš školák do školy sám? Nebo možná bez doprovodu cestuje na odpolední kroužek? Můžete jej kontrolovat telefonem, ale existuje už i chytřejší řešení, než dětem telefonovat. Tím jsou GPS lokátory, které přesně určují polohu i pohyb dítěte. Stačí si do vašeho telefonu nainstalovat aplikaci a nenápadný lokátor umístit dítěti do tašky nebo třeba do bundy. Díky tomu můžete sledovat, kde se zrovna pohybuje. Tyto jednoduché lokátory snadno připevníte díky magnetu. Atraktivnější pro děti jsou pak chytré hodinky, které kromě GPS lokátoru nabízí i řadu dalších funkcí. Cena takových hodinek se sice pohybuje v řádu tisíců korun, ale zábavné funkce děti motivují k jejich nošení.

Děti umějí mobilní telefony a tablety obsluhovat často lépe než dospělí.

Knihovna není nuda

Jestli nemáte doma malého knihomola, přesvědčit dítě o návštěvě knihovny může být těžký úkol. Ale co mu třeba nabídnout čtečku knih? Firmy dnes nabízí čtečky vyrobené přímo pro děti různého věku. Pro začátečníky jsou určené čtečky s barevným displejem a obalem, který zbrzdí všechny pády. Malé děti si díky nim přečtou první jednoduché příběhy a prohlédnou ilustrované kapitoly. Starším dětem jsou určeny čtečky, které mají jednodušší vybavení než ty pro dospělé, a tak vám taky ušetří nějakou tu korunu. 

Používejte moderní technologie spolu s dětmi a přesvědčte se, že jsou bezpečné.

Dětem na míru

Moderní svět techniky nám dává nové možnosti, jak si zjednodušit život a děti se díky nim učí často nové věci. Každá mince má ale dvě strany. Na naše ratolesti tak zároveň číhají mnohé internetové nástrahy. Má vaše dítě vlastní tablet nebo mobilní telefon? A chcete kontrolovat co si na internetu čte a prohlíží? Vývojáři gigantů, jako je Facebook nebo Youtube, vyslyšeli přání rodičů a nabízejí tak ke stažení speciální verze svých aplikací, které jsou určené dětem mladším 13 let. Facebook Messenger Kids neobsahuje žádné reklamy a schvalování nových kontaktů mají na starosti přímo rodiče ze svých telefonů. Dětský YouTube Kids používá speciální filtry tak, aby se k prohlížením dostala jen ta videa vhodná pro jejich věk. Rodiče též mohou nastavit časový limit, který dítě u sledování videí stráví.

Ať už se nám to líbí nebo ne, dnešní děti vyrůstají obklopené moderními technologiemi a jen těžko zabráníte tomu, aby je používaly. Zvolte raději cestu menšího odporu. Tou je kontrola nad tím, jak děti s technologiemi pracují a zda-li se dají prakticky využít v jejich životě. Používejte je společně s nimi a ujistěte se, že jsou bezpečné. Tak budou dobře sloužit vám i vašim dětem.