Nová doba! V aktovkách školáků najdeme powerbanky i GPS lokátory

Dnešní děti jsou na využívání moderních technologií zvyklé nastya_gepp / Pixabay

Pokud jste do školy chodili ještě s koženou aktovkou, jejíž jedinou výbavou byl možná tak plátěný sáček na „jarmilky“, věřte, že doba značně pokročila. Dnešní vybavení školních tašek totiž vzdáleně připomíná bondovky, ve kterých měl tajný agent technické všechny vychytávky v malíčku!

Přečtěte si také

Proč dát pozor na nákup vonných tyčinek? Představují riziko pro vaše zdraví
Proč dát pozor na nákup vonných tyčinek? Představují riziko pro vaše zdraví

Doplň „šťávu“

Mobilní telefony a tablety. Tyto i další vychytávky dnes běžně najdeme ve školních taškách našich dětí. A všechny tyhle technické vymoženosti potřebují energii. Aby se nikdy nestalo, že se vašemu dítku vybije baterka v mobilním telefonu a vy se s ním nebudete moct spojit, pořiďte mu školní tašku s integrovanou powerbankou.

Tenhle moderní batoh je vybavený bederním popruhem, ve kterém je USB vstup do skryté powerbanky. Mnohem běžnější jsou však otvory pro sluchátka a powerbanky, na které výrobci školních batohů myslí již při výrobě.

Do kapsičky si tak školák může dát mobil i powerbanku a otvorem v aktovce si protáhne sluchátka ven. S tímhle vybavením bude stále na příjmu, a navíc odpadá starost o to, aby mobil nevyklouzl z ruky a nerozbil se. 

Koženým aktovkám do školy již odzvonilo Wokanda / Pixabay

Pod dohledem na každém kroku

Rodiče chtějí mít své děti pod kontrolou, to dá rozum. Chodí už váš školák do školy sám? Nebo možná bez doprovodu cestuje na odpolední kroužek? Můžete mu pro kontrolu sami telefonovat, existuje už ale i modernější řešení – GPS lokátory, které přesně určují polohu i pohyb dítěte.

Do vašeho telefonu postačí nainstalovat si aplikaci a nenápadný lokátor umístit dítěti do tašky nebo třeba do bundy. Díky tomu můžete sledovat, kde se zrovna pohybuje. Tyto jednoduché lokátory snadno připevníte díky magnetu.

Atraktivnější pro děti jsou pak chytré hodinky, které kromě GPS lokátoru nabízí i řadu dalších funkcí. Cena takových hodinek se sice pohybuje v řádu tisíců korun, ale zábavné funkce děti motivují k jejich nošení.

Pořiďte dítěti chytré hodinky na míru 👍

Děti umějí mobilní telefony a tablety obsluhovat často lépe než dospělí Pixabay

Knihovna není nuda

Jestli nemáte doma malého knihomola, přesvědčit dítě o návštěvě knihovny může být těžký úkol. Co mu ale nabídnout třeba čtečku knih? Firmy dnes nabízí čtečky vyrobené přímo pro děti různého věku.

Pro začátečníky jsou určené čtečky s barevným displejem a obalem, který zbrzdí všechny pády. Malé děti si díky nim přečtou první jednoduché příběhy a prohlédnou ilustrované kapitoly. A starším dětem, těm jsou určeny čtečky s jednodušším vybavením než ty pro dospělé, což vám i ušetří nějakou tu korunu. 

Používejte moderní technologie spolu s dětmi a přesvědčte se, že jsou bezpečné Pexels

Dětem na míru

Moderní svět techniky nám dává nové možnosti, jak si zjednodušit život a děti se díky němu často učí i nové věci. Každá mince má ale dvě strany a na naše ratolesti tak zároveň číhají mnohé internetové nástrahy.

Má vaše dítě vlastní tablet nebo mobilní telefon? A chcete kontrolovat, co si na internetu čte a prohlíží? Velcí vývojáři, jako je Facebook nebo Youtube, vyslyšeli přání rodičů a nabízejí ke stažení speciální verze svých aplikací, které jsou určené dětem mladším 13 let.

Facebook Messenger Kids neobsahuje žádné reklamy a schvalování nových kontaktů mají na starosti přímo rodiče ze svých telefonů. Dětský YouTube Kids používá speciální filtry tak, aby se k prohlížení dostala jen videa vhodná pro jejich věk. A rodiče též mohou nastavit časový limit, který dítě u sledování videí stráví.

Tablet dnes již patří k výbavě mnoha školáků

Ať už se vám to líbí nebo ne, dnešní děti vyrůstají obklopené moderními technologiemi a jen těžko zabráníte tomu, aby je používaly. Zvolte raději cestu menšího odporu – mějte kontrolu nad tím, jak děti s technologiemi pracují a zda-li se dají prakticky využít v jejich životě. Používejte je společně s nimi a ujistěte se, že jsou bezpečné, díky čemuž budou dobře sloužit nejen jim, ale i vám.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz