Jak se vybavit na svůj první běh. Vyběhněte s novou výbavou

Jak se vybavit na svůj první běh. Vyběhněte s novou výbavou

Běhám, běháš, běháme... tak běhejte taky. Zaběhněte si třeba pro zdraví, lepší kondici nebo pro pravidelnou dávku radosti. Začít můžete kdykoli – avšak myslete na důležité a nezbytné vybavení, aby vám to dobře běhalo. Co je třeba si pořídit a jaká je nezbytná výbava každého nadšeného běžce?

Přečtěte si také

Nezávislý test jahodových jogurtů. Reálná chuť, nebo pouhá jahodová iluze?
Nezávislý test jahodových jogurtů. Reálná chuť, nebo pouhá jahodová iluze?

Základní běžecké sportovní oblečení možná dávno máte doma – ale co ještě je potřeba, abyste mohli nadšeně vyběhnout do ulic, do lesa nebo do přírody? Inspirujte se – přinášíme přehledný seznam (ne)povinné běžecké výbavy.

Na kvalitě záleží – bez bot by to nešlo!

Komfortní běh? Jedině s kvalitní a správnou obuví. Pokud se chystáte pravidelně běhat, nešetřete na běžeckých botách. Vybírejte pečlivě, s rozvahou a ohledem na kvalitu a terén. Jak na jejich koupi? Nepodceňujte důležitost výběru a zkoušení – hurá do specializovaných nebo sportovních obchodů. 

TIP: I kvalitní sportovní obuv můžete koupit za skvělé ceny – sledujte letáky na Kupi.cz Sportisimo, A3 SPORT nebo Intersport a objevte to nejlepší v akci. 

Funkční oděvy jsou základ

Oblečení pro běh by mělo být funkční, kvalitní a především pohodlné. Jak by se vám běhalo, kdyby vás kalhoty svazovaly, tričko škrtilo a boty tlačily? Vybírejte sportovní oblečení, které odvádí pot, sedí vám na těle a jehož materiál je vám příjemný. Základní oblečení vybírejte také s ohledem na roční období. Pokud hodláte běhat i v zimě, je potřeba pořídit si také funkční střední a vrchní vrstvu, abyste předešli riziku prochladnutí. Spoustu inspirace k nákupu běžeckého oblečení najdete v letácích Lidl a Tchibo, které jsou k prolistování na internetu a nakoupit pak můžete i online přes jejich eshopy z pohodlí domova. 

Nákupní seznam:

  • funkční tričko s krátkým a dlouhým rukávem (u varianty dlouhého rukávu volte prodlouženou délku - s průvlekem na palec)
  • funkční kalhoty krátké a dlouhé 
  • pro chladné dny: běžeckou čepici a rukavice
  • běžeckou mikinu a vestu 
  • ledvinka nebo držák mobilního telefonu na paži
běh si zpříjemníte doplňky

Doplňky jsou důležité

Přejete si běhat s hudbou, měřit trasu a výkon? Zkrátka užívat si běhu naplno? Pak se neobejdete bez několika doplňků. Kromě chytrého telefonu nebo smart hodinek, je dobré mít při ruce kvalitní sluchátka, obal na telefon a klíče. Podle individuálních potřeb můžete volit mezi běžeckým opaskem, ledvinkou nebo klasickou kapsou pro telefon na paži. Některé doplňky snesou jen telefon, do jiných můžete umístit také energetickou tyčinku a klíče. Hodit se vám však může také praktické potítko, čelenka nebo třeba sluneční brýle. A co je úplně tím nejdůležitějším, co začínajícím běžcům nesmí chybět? Přece pořádná dávka nadšení – je čas vyrazit!

TIP: Chcete běhat s čtyřnohým parťákem? Směle do toho – jen nezapomeňte koupit vhodné běžecké vodítko, které zahrnuje popruh kolem pasu a samotné vodítko pro pejska. Pejskovi skvěle padne postroj Active dog z neoprenu, který najdete v akci v Super Zoo za 449 Kč až do 31.10. Radost z pohybu si tak můžete užít společně.