Jak se vybavit na svůj první běh. Vyběhněte s novou výbavou

Sportovec běžící po silnici composita / Pixabay

Běhám, běháš, běháme... tak běhejte taky. Zaběhněte si třeba pro zdraví, lepší kondici nebo pro pravidelnou dávku radosti. Začít můžete kdykoli – opomenout byste ale neměli důležité a nezbytné vybavení, které vám může tento koníček i velmi zpříjemnit. Co je třeba si pořídit a jaká je nezbytná výbava každého běžce?

Přečtěte si také

IKEA jde na ruku všem gamerům: představuje kolekce produktů pro malé i velké hráče
IKEA jde na ruku všem gamerům: představuje kolekce produktů pro malé i velké hráče

Základní běžecké sportovní oblečení máte možná už dávno doma – co je ale ještě potřeba, abyste mohli nadšeně vyběhnout do ulic, do lesa nebo do přírody? Inspirujte se – přinášíme přehledný seznam (ne)povinné běžecké výbavy.

Na kvalitě záleží – bez bot by to nešlo!

Komfortní běh? Jedině s kvalitní a správnou obuví. Pokud se chystáte pravidelně běhat, nešetřete na běžeckých botách. Vybírejte pečlivě, s rozvahou a ohledem na kvalitu a terén. A jak na jejich koupi? Nepodceňujte důležitost výběru a zkoušení – v ideálním případě navštivte specializované nebo sportovní obchody.

Tip: I kvalitní sportovní obuv můžete koupit za skvělé ceny – navštivte Kupi.cz, ohlídejte si zde letáky Sportisimo, A3 SPORT nebo Intersport a objevte to nejlepší v akci.

Správné oblečení dělá běžce

Funkční oděvy jsou základ

Oblečení pro běh by mělo být funkční, kvalitní a především pohodlné. Jak by se vám běhalo, kdyby vás kalhoty svazovaly, tričko škrtilo a boty tlačily? Vybírejte takové kousky, které odvádí pot, sedí vám na těle a jejichž materiál je vám příjemný.

Základní oblečení vybírejte i s ohledem na roční období. Pokud hodláte běhat i v zimě, je potřeba pořídit si také funkční střední a vrchní vrstvu, abyste předešli riziku prochladnutí. Spoustu inspirace k nákupu běžeckého oblečení najdete třeba v letácích Lidl a Tchibo, které lze prolistovat na internetu a následně nakoupit přes e-shop z pohodlí domova.

Nákupní seznam:

  • funkční tričko s krátkým a dlouhým rukávem (u varianty dlouhého rukávu volte prodlouženou délku s průvlekem na palec)
  • funkční kalhoty, krátké a dlouhé
  • běžecká čepice a rukavice pro chladnější dny
  • běžecká mikina a vesta
  • ledvinka nebo držák mobilního telefonu na paži
Muž se se sluchátky, telefonem a slunečními brýlemi chystá jít běhat Pixabay

Doplňky jsou důležité

Přejete si běhat s hudbou, měřit svou trasu, výkon a vůbec si běh užívat naplno? Pak se neobejdete bez několika doplňků. Kromě chytrého telefonu nebo smart hodinek je dobré mít po ruce i kvalitní sluchátka, obal na telefon a klíče. Podle individuálních potřeb můžete volit mezi běžeckým opaskem, ledvinkou nebo klasickou kapsou pro telefon na paži.

Některé doplňky snesou pouze telefon, do jiných můžete umístit také energetickou tyčinku a klíče. Hodit se vám však může také praktické potítko, čelenka nebo třeba sluneční brýle. A co je úplně tím nejdůležitějším, co začínajícím běžcům nesmí chybět? Přece pořádná dávka nadšení – tak hurá do toho!

Chytré doplňky jsou dnes již běžeckým standardem

Tip: Chcete běhat s čtyřnohým parťákem? Směle do toho – jen nezapomeňte koupit vhodné běžecké vodítko, které zahrnuje popruh kolem pasu a samotné vodítko pro pejska. Další informace o běhání se psem naleznete v tomto našem starším článku.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz