Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Jak se vybavit na svůj první běh. Vyběhněte s novou výbavou

Jak se vybavit na svůj první běh. Vyběhněte s novou výbavou

Běhám, běháš, běháme... tak běhejte taky. Zaběhněte si třeba pro zdraví, lepší kondici nebo pro pravidelnou dávku radosti. Začít můžete kdykoli – avšak myslete na důležité a nezbytné vybavení, aby vám to dobře běhalo. Co je třeba si pořídit a jaká je nezbytná výbava každého nadšeného běžce?

Přečtěte si také

Domácí šípkový čaj a marmeláda - nejen na chřipku a nachlazení
Domácí šípkový čaj a marmeláda - nejen na chřipku a nachlazení

Základní běžecké sportovní oblečení možná dávno máte doma – ale co ještě je potřeba, abyste mohli nadšeně vyběhnout do ulic, do lesa nebo do přírody? Inspirujte se – přinášíme přehledný seznam (ne)povinné běžecké výbavy.

Na kvalitě záleží – bez bot by to nešlo!

Komfortní běh? Jedině s kvalitní a správnou obuví. Pokud se chystáte pravidelně běhat, nešetřete na běžeckých botách. Vybírejte pečlivě, s rozvahou a ohledem na kvalitu a terén. Jak na jejich koupi? Nepodceňujte důležitost výběru a zkoušení – hurá do specializovaných nebo sportovních obchodů. 

TIP: I kvalitní sportovní obuv můžete koupit za skvělé ceny – sledujte letáky na Kupi.cz Sportisimo, A3 SPORT nebo Intersport a objevte to nejlepší v akci. 

Funkční oděvy jsou základ

Oblečení pro běh by mělo být funkční, kvalitní a především pohodlné. Jak by se vám běhalo, kdyby vás kalhoty svazovaly, tričko škrtilo a boty tlačily? Vybírejte sportovní oblečení, které odvádí pot, sedí vám na těle a jehož materiál je vám příjemný. Základní oblečení vybírejte také s ohledem na roční období. Pokud hodláte běhat i v zimě, je potřeba pořídit si také funkční střední a vrchní vrstvu, abyste předešli riziku prochladnutí. Spoustu inspirace k nákupu běžeckého oblečení najdete v letácích Lidl a Tchibo, které jsou k prolistování na internetu a nakoupit pak můžete i online přes jejich eshopy z pohodlí domova. 

Nákupní seznam:

  • funkční tričko s krátkým a dlouhým rukávem (u varianty dlouhého rukávu volte prodlouženou délku - s průvlekem na palec)
  • funkční kalhoty krátké a dlouhé 
  • pro chladné dny: běžeckou čepici a rukavice
  • běžeckou mikinu a vestu 
  • ledvinka nebo držák mobilního telefonu na paži
běh si zpříjemníte doplňky

Doplňky jsou důležité

Přejete si běhat s hudbou, měřit trasu a výkon? Zkrátka užívat si běhu naplno? Pak se neobejdete bez několika doplňků. Kromě chytrého telefonu nebo smart hodinek, je dobré mít při ruce kvalitní sluchátka, obal na telefon a klíče. Podle individuálních potřeb můžete volit mezi běžeckým opaskem, ledvinkou nebo klasickou kapsou pro telefon na paži. Některé doplňky snesou jen telefon, do jiných můžete umístit také energetickou tyčinku a klíče. Hodit se vám však může také praktické potítko, čelenka nebo třeba sluneční brýle. A co je úplně tím nejdůležitějším, co začínajícím běžcům nesmí chybět? Přece pořádná dávka nadšení – je čas vyrazit!

TIP: Chcete běhat s čtyřnohým parťákem? Směle do toho – jen nezapomeňte koupit vhodné běžecké vodítko, které zahrnuje popruh kolem pasu a samotné vodítko pro pejska. Pejskovi skvěle padne postroj Active dog z neoprenu, který najdete v akci v Super Zoo za 449 Kč až do 31.10. Radost z pohybu si tak můžete užít společně.