Proč si pořídit bezdrátový tyčový vysavač?

Tyčový vysavač je opravdový pomocník

Už vás asi nebaví nosit po schodech nahoru a dolů klasický vysavač, zápasit s hadicí a pak jej složitě ukládat do úklidové místnosti. Je tomu tak? Já vím, já vím, je to všechno možná otázka 2 – 3 minut… jenomže, co když potřebujete vysávat často? To se máte 2x až 3x denně rozčilovat s hadicí, tahat za vysavačem šňůru a z času na čas se zaseknout ve dveřích? Bezdrátový tyčový vysavač je odpovědí na vaše trápení. Koupit či nekoupit? A je opravdu tak super, jak se říká?

Přečtěte si také

Ricinový olej je tekuté zlato pro mladistvou pleť, dlouhé řasy, pevné nehty a zářivé vlasy
Ricinový olej je tekuté zlato pro mladistvou pleť, dlouhé řasy, pevné nehty a zářivé vlasy

Výhody bezdrátových vysavačů

  • Jsou lehoučké, mnohem lehčí než klasické těžké drátové vysavače. Bezdrátové vysavače neváží obvykle více jak 3 kg .
  • Skoro nic je neomezuje, zkrátka žádný kabel, žádná zásuvka.
  • Velmi často se vyrábí ve variantách 2v1, z jednoho vysavače tak máte hned dva – jeden tyčový a jeden ruční.
  • Menší a snadno skladovatelné, některé vysavače se dají složit a zabírají tak minimum místa.
  • Některé tyčové vysavače jsou dokonce vybaveny samočistící hubicí.

Nevýhody bezdrátových vysavačů

  • Sice bezdrátové vysavače neomezuje žádný kabel, ale pokud nemáte nabito, nevysáváte.
  • Baterie bezdrátového vysavače má omezenou životnost.
  • Kapacita na odpad je menší.
  • Je potřeba častější údržba.
  • Nejsou tak výkonné jako klasické vysavače.

Jak bezdrátové vysavače zvládají vysávat koberce?

Od bezdrátového vysavače za cca 3 tisíce Kč nemůžete očekávat zázraky. Samozřejmě, že se s ním dá vysát koberec, ale nemůžete se na něj zlobit, když tu a tam nějaké smítko opomene a když nevysaje všechny dlouhé vlasy zašprajcované v koberci. Dají se samozřejmě koupit i dražší bezdrátové vysavače přesahující 10 tisíc Kč, od kterých máte už právo požadovat mnohem víc. Na koberce jsou jednoznačně lepší vysavače drátové. Podlahy však bezdrátové vysavače zvládají naprosto s přehledem.

Tyčový bezdrátový vysavač je na podlahy jako stvořený, zvládne i schody.

Bezdrátový vysavač jako novodobý smetáček s lopatkou v jednom

Kde je však bezdrátový vysavač naprostý úžasňák a váš nejlepší kámoš, je bezesporu kuchyně. Kuchyně je pracovní místností, kde se na zem rozsype kde co. Tu špatně roztrhnete rýži, tam vám z rukou vypadne dóza s moukou.

No, prostě každá máme takový ten podařený den, kdy nám padá snad všechno z rukou. Právě v tyto dny se víc než kdy jindy hodí bezdrátový vysavač, který máte zaparkovaný třeba v rohu kuchyně. Zmáčknete knoflík, uděláte ŠUP ŠUP a máte čisto. Bezdrátový vysavač je zkrátka jako novodobý smeták s lopatkou v jednom, se kterým bude váš život hned jednodušší.

TIP

Velké množství bezdrátových vysavačů má rotující kartáče v hubici, aby zvládly efektivně sbírat ze země drobky a drobečky. Pokud však s takovým vysavačem vysáváte vlasy, může se stát, že se do kartáčů zamotají a potom nejsou schopné plnit svou funkci – tedy správně vysávat. Pokud vypozorujete, že váš bezdrátový vysavač šatně sbírá ze země, zkontrolujte otočné kartáče v hubici. Je to docela oříšek dostat odtud zamotané vlasy, ale s trochu zručnosti a nůžkami v ruce si s nimi poradíte.

Mnoho moderních domácností upouští od klasických vysavačů a pořizují bezdrátové.

Jak dlouho bezdrátový vysavač vydrží na jedno nabití?

To je asi údaj, který vás zajímá nejvíc. Není nic horšího, než když vysavači dojde v polovině úklidu „šťáva“. Výrobci u bezdrátových vysavačů deklarují nejčastěji výdrž na jedno nabití mezi 20 – 45 minutami.

Možná si řeknete, že vám na úklid stačí 20 minut, a proto si vezmete ten levnější. Jenomže 20 minut při jakém výkonu? Určitě to nebude při tom nejvyšším. Velmi často se proto v zákaznických recenzích dočtete, že ve skutečnosti vysavač nevydrží dobu, kterou výrobce deklaruje.

Vezměte si třeba takové vysavače značky Dyson. Ty patří k těm nejlepším bezdrátovým vysavačům na trhu a některé modely vydrží vysávat i 60 minut ale pouze při eco módu, přičemž na turbo jen 12 minut.

Při výběru bezdrátového vysavače koukejte tedy po deklarované výdrži. Pokud byste se orientovali pouze podle kapacity baterie, nemuseli byste mít vyhráno, jelikož vysoce výkonné vysavače mají na baterii zase mnohem vyšší nároky než ty méně výkonné.

Rada na konec

Je opravdu úžasně praktické, když si pořídíte bezdrátový vysavač 2v1. Tu a tam se vám něco vysype do šuplíku, a proto se rozhodnete surovinu vysát. Jenomže problém nastane v okamžiku, kdy sice vytasíte ruční vysavač, ale záhy zjistíte že se s ním nedá vysát všechno, protože jaksi chybí štěrbinový nástavec. Buď si tedy kupte takový vysavač, který ve svém příslušenství štěrbinový nástavec má, anebo si jej objednejte dodatečně.