Vstup do domu je vaší vizitkou. Jak zařídit předsíň reprezentativně a efektivně zároveň?

Vstup do domu je vaší vizitkou. Jak zařídit předsíň reprezentativně a efektivně zároveň?

Vstup do domu je nejen vaší vizitkou – jde o místo, které vás nebo vaše hosty denně vítá. Jak efektivně a reprezentativně zařídit každou předsíň, aby působila příjemně a harmonicky? Není to tak těžké, jak se zdá. Přinášíme čerstvou dávku inspirace.

Přečtěte si také

8 nejčastějších příznaků, kterými vás tělo upozorňuje na nedostatek živin
8 nejčastějších příznaků, kterými vás tělo upozorňuje na nedostatek živin

Dostatek úložného prostoru

Čím menší prostor, tím méně věcí by mělo být vidět. Pokud je vstup do domu příliš malý a stísněný, volte spíše uzavřené skříně jednoduchých linií, ve kterých vytvoříte přehledné a praktické úložiště. Jestliže je však vaše předsíň velkorysá, můžete si dovolit i organizaci v policových regálech nebo vestavných úložných dílech bez dvířek. V takovém případě nezapomeňte organizovat pomocí úložných boxů, bedýnek nebo košíků – zkrátka podle vašeho stylu. Jednoduše tak budete moci odkládat klíče, svršky, obuv, poštu nebo třeba vodítka. 

Pohodlí je důležité

Místo návratů a odcházení, místo, které slouží jako obouvárna, převlékárna i odkladiště. Abyste mohli komfortně zkontrolovat váš bezchybný vzhled, odložit svršky nebo se přezout, hodí se do vstupní zóny praktická lavice nebo taburet. Pokud to dostatek prostoru dovolí, použijte třeba lavici s úložným prostorem, kam snadno ukryjete deštníky nebo obuv. Ani v malé předsíni však nemusíte přijít o praktické sezení – stačí sem umístit třeba praktický puf, který je skladný a trendy – navíc místnost zútulní. 

taburety do předsíně patří

Praktičnost nade vše

Doplňky do předsíně nepředstavují jen estetickou stránku dekorování, ale především jsou důležité pro pohodový chod vstupní části každého domova. Neměly by chybět nepostradatelné věšáky. Podle velikosti vstupních prostor můžete vybírat mezi stojacími elegány nebo nástěnnými pomocníky – obojí však skvěle splní svou roli. Důležitý úkol pak připadá zrcadlu, které dokáže prostor opticky zvětšit a otevřít, ale především slouží pro kontrolu vašeho každodenního outfitu. Zrcadlo může zvolený styl koncepce předsíně kopírovat nebo mu nenásilně kontrastovat. V oblibě jsou jednoduchá zrcadla, stejně jako zdobené starožitné rámy. Čemu dáte přednost vy?

Vítejte doma!

Těšte se domů  a nechte radost z každého návratu, aby se odrazila v dekorování předsíně. Nejdůležitějšími věcmi, na které právě v předsíni lidé často zapomínají, jsou nezbytné doplňky a dekorace. I v předsíni se může najít místo pro umístění umění. Ať už zmíníme obrazy, uvítací nápisy nebo hravou tapetu, dejte prostor fantazii. Doplňte proteplující běhoun, lampičku nebo květiny, pokud to světelný komfort předsíně umožňuje, a samotná předsíň bude dýchat duchem vašeho domova. Přesně tak, jak to má být.

Paravány doplněné světýlky jsou funkční ozdobou. Zdroj: Pinterest

Jak oddělit vstup od obytného prostoru 

Zajímavým řešením, které snadno přemístíte, jsou paravány. Můžete s nimi nejen manipulovat, ale pokud je zrovna nepotřebujete, přesunete je ke stěně a nezaberou vám skoro žádné místo. Navíc se dají doplnit světýlky a vytvoří tak příjemnou atmosféru už při vstupu do domu. 

Stěna z bílých břízek v interiéru. Zdroj: Pinterest

Krásně a levně oddělí i stěna z bílých břízek. Stačí jen vhodná nádoba, říční kameny a pár kmínků bílé břízy.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz