Nefandíte sukním? Zkuste kalhotový kostým, nebo overal

Kalhotový kostým dodává šmrnc a budí respekt

Pokud nepatříte stejně jako já k zastánkyním sukní, tento článek vás nadchne! Děsíte se okamžiku, kdy si musíte navléct šaty nebo sukni? Nerady odkrýváte své nohy? Nelíbí se vám šustící látka vlnící se okolo boků? Pak pro vás bude skvělým řešením kalhotový kostým!

Přečtěte si také

Zajímá vás, jaké produkty se prodávají nejlépe online? Možná se budete divit
Zajímá vás, jaké produkty se prodávají nejlépe online? Možná se budete divit

Neporušujte etiketu

Ani nesnášenlivost sukní či šatů vás neopravňuje k tomu, abyste porušila etiketu. Nezapomínejte, že ctít pravidla slušného chování a dodržovat dress code na určitých akcích je samozřejmostí. Rozhodně nespoléhejte na to, že si nikdo nevšimne džínů, které jste navlékla místo společenského oděvu. Snaha zamaskovat svou neznalost etikety košilí je pak vyložené hulvátství.

Hodí se kamkoli!

Kalhotový kostým, který vám tu navrhuji místo šatů či sukní, je vhodný na všechny příležitosti. Ne vždy si vystačíte s jediným modelem, avšak na většinu událostí využijete jeden až dva kostýmky. Kde všude se v kostýmku můžete ukázat?

  • práce v kanceláři
  • firemní porady
  • svatby či pohřby
  • divadlo
  • pracovní pohovor
  • meeting s klienty
  • ples

Který vybrat?

V nabídce najdete celou škálu kalhotových kostýmků. Každý z nich má jedinečný střih, barvu i materiál. Dalo by se tedy říci, že zvolit jeden jediný, který se hodí na většinu akcí, je nereálné. Já vám dám tip. Vsaďte na dva kostýmky. Jeden do práce, na pochůzky, schůzky s klienty, pohovory či další všední události. Druhý zvolte slavnostnější, kterým se můžete pyšnit na plese, v divadle nebo na svatbě. Každodenní kostýmek můžete ladit do tmavě šedého odstínu. Fádnost vyladíte barevnými doplňky a zajímavými botkami či kabelkou. Slavnostní kostým může být barevnější a pestřejší. Přece jen ho využijete na zábavu. Buďte vidět!

Musí sedět!

Kostým vybírejte pečlivě. U vhodného prodejce si nakombinujete sako a kalhoty zvlášť. Ani jeden kus oblečení se nesmí nikdy zařezávat ani vás tlačit. Kalhoty mohou být rovného či mrkvového stylu. V tomto případě berte ohled na svůj typ postavy. Musíte se cítit sebejistá! Kostým zvýrazňuje vaše křivky. Vypasované sáčko dělá skvělou službu, protože skryje nedostatky a ukáže přednosti. Dejte však pozor, aby vám správně sedělo přes bříško a prsa. Látka nesmí být napnutá ani když se posadíte. Budili byste dojem, že brzy prasknete.

Délka kalhot odpovídá délce kalhot u pánského obleku. Nohavice tedy končí dva až tři prsty nad zemí. Kratší ani delší kalhoty si nepořizujte. Buď byste je ošlapali nebo byste působili směšně, protože by vám nohavice končily nad kotníky.

Kalhotový kostým je elegantní a velmi pohodlný

Dámské overaly

Overaly jsou hitem posledních let. Dlouhé a elegantní si můžete vzít na ples, krátké s květinami zase unosíte v létě. Existuje celá řada typů overalů a není pravda, že sluší jen vysokým a štíhlým ženám. Malým dámám budou vyhovovat světlé modely s dlouhými kalhotami a vysokými podpatky. Rozhodně nedoporučujeme krátké šortky s vysokým pasem a tenisky. Chcete-li nosit toto oblečení do práce nebo na nákupy, pořiďte si džínové kombinézy. 

Pokud se vám nechce běhat po obchodech, mrkněte na stránky Kupi.cz, kde najdete online letáky a katalogy oblečení všech velkých obchodů. Například Tchibo, Bonprix, nebo Orsay mají opravdu mnoho kostýmků i overalů za příjemné letní ceny. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz