Jarní alergie? Zatočte s ní a bez léků! Poradíme jak

Jarní alergie narušuje naše pohodlí.

Jarní alergie se stává nepříjemnou záležitostí velké části nás všech. Nejčastěji k tomu dochází počátkem jara, kdy bují a kvete spoustu rostlin. Naštěstí je řešení mnohem prostší, než by se mohlo na první pohled zdát. Přečtěte si, jak se zbavit otravného kýchání bez pomoci léků!

Přečtěte si také

V sobotu 16. října je Světový den chleba. Každý Čech ho sní za rok okolo čtyřiceti kilogramů
V sobotu 16. října je Světový den chleba. Každý Čech ho sní za rok okolo čtyřiceti kilogramů

Proč trpíme alergií?

První otázka, která nás v době kýchání a slzení napadá, je: Proč zrovna já? Důvody a příčiny alergií jsou různé a ne vždy mají stejného původce. Přesto vás uklidním. Nemusíte se hned hnát do lékárny a následující dva měsíce do sebe cpát škodlivé kortikoidy. 

Snížená imunita

Původcem alergií bývá snížený imunitní systém. Alergie jako taková je obranným mechanismem našeho těla. Ve chvíli, kdy se tělo nedokáže bránit samo před určitou látkou, nastane kýchání, smrkání a slzení.

Máte se rádi?

Ano, opravdu. Položte si tuto otázku. Máte se rádi? Milujete své tělo? Svou duši? Jste rádi, že se máte? Pokud je vaše odpověď záporná, máte důvod svých alergií. Podle psychosomatického smýšlení je původcem nemocí a zdravotních komplikací stav mysli. Alergie se úzce váže k sebelásce a spokojenosti. Lze ji také přiřadit ke strachu či nesnášenlivosti k danému alergenu. Venku vysvitne slunko, kvetou rostliny a zpívají ptáci. Co si o tom myslíte? “Fuj! Ten hnusnej pyl je všude!” nebo “Jé, to je nádhera!” Hádejte, kdo spíš bude alergik?

Jak svůj problém vyřešit

Vitamin C

Skvělým a mnou osvědčeným způsobem je vitamin C. Protože pravděpodobně nesníte čtyři jablka denně, doporučím vám rozpustnou šumivou tabletu. Na balení se sice píše jedna tableta denně, ale to není pravda. Pokud chcete skutečně posílit svou imunitu, vypijte denně alespoň tři. Já při léčbě své alergie vypila pět tablet denně. Alergií již pátým rokem netrpím.

Kopřiva není jen plevel, co na zahrdě překáží. Umí vyléčit mhoho problémů.

Kopřiva

Úžasným pomocníkem při léčbě alergie je kopřiva, která z jara vyrůstá a má nejsilnější účinky. Běžte si nějakou natrhat. Pak ji můžete usušit na další sezonu, nebo si hned z čerstvě utržených rostlin uvařte čaj. Nejen, že tělu dodáte potřebné živiny, ale posílíte svůj imunitní systém.

Klid v duši a úsměv na tváři

Postavte se před zrcadlo a podívejte se na sebe. Líbí se vám, co vidíte? Krásný zářivý úsměv, rozjasněné oči plné energie, hebká opečovávaná kůže, čisté padnoucí oblečení, vykartáčované boty. Nebo to nevidíte? Naučte se milovat sami sebe. Odpusťte si svoje chyby, snažte se pochopit a respektovat svá rozhodnutí. Neodsuzujte se. Věnujte čas péči o sebe, abyste na sebe mohli být hrdí. Milujte své okolí. Nebojte se skládat poklony a lichotky. Buďte srdeční. Uvidíte, že alergie se s vámi za pár dní rozloučí, a už se nikdy nevrátí.

Co jste o vitaminu C možná nevěděli

Šumivé tablety musí obsahovat pouze vitamin C! Bez příměsi zinku nebo vápníku. Jinak byste si mohli ublížit. Ovšem vitamin C je rozpustný ve vodě. Proto přebytek vitaminu vyloučíte močí a nelze se jím předávkovat. Navíc, podle pana Jiřího Janči, uznávaného evropského terapeuta, je vstřebatelnost vitaminů z jídla 50-70 %. Vitaminy v tabletách se vstřebávají pouze z 30 %. Z tohoto důvodu se opravdu nemusíte bát, že byste si ublížili.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz