Připravte svoji pleť na sluneční paprsky. Naordinujte ji detox před dovolenou!

Jaro je správná doba dopřát své pleti detox.

Krásná pleť je zdravá pleť. Je ta vaše po zimě vysušená a unavená? Právě je perfektní doba na to, abyste ji dopřáli detox a připravili ji na letošní opalování. Zbavte pleť toxinů a probuďte ji! 

Přečtěte si také

Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější
Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější

I když se na slunečné počasí každý rok těšíme první paprsky, kterými nás sluníčko již pohladilo mohou být pro pleť šok. V zimních měsících náš organismus tak trochu hibernoval a metabolismus se zpomalil. To se často projeví nečistotami na pleti, její dehydratací a zašedlým vzhledem. Všechny neduhy jako je akné, červená, svědivá nebo šupinatá pleť jsou známky toho, že si pokožka žádá detox a kdy jindy, než teď pře letními prázdninami, kdy budeme svou kůži nastavovat slunci na dovolených denně. 

Začněte na talíři

Krása pleti jde ruku v ruce s dobrou výživou a zdravým životním stylem. Dopřejte si tak jídlo, které nastartuje detoxifikační systém v těle. Mezi takové patří rozhodně dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. V rámci detoxu ze svého jídelníčku vyřaďte rafinované cukry, které způsobují zánět v těle a přispívají k tvorbě akné. Co by se naopak na vašem talíři mělo objevovat každý den, je listová zelenina. Kapustu, špenát, petržel nebo koriandr můžete použít do salátů či oblíbených smoothies.  

Nezapomínejte také na pitný režim ve formě čisté vody a vynechte na pár dní kofeinové nápoje, které přispívají k dehydrataci pleti. Skvělým tipem je též pití sklenky vody s citrónem každé ráno. Tento jednoduchý nápoj nastartuje váš metabolismus a pomáhá vyrovnat hodnoty pH ve vašem těle.

Voda s citrónem po ránu nastartuje váš metabolismus.

Peeling, jíl a olej

Váš jídelníček už je nyní ukázkový a je třeba se zaměřit přímo na pleť. Základem jejího detoxu je zbavení se odumřelých kožních buněk. O to se postará jemný peeling ve formě čistícího krému nebo gelu. Poté si dopřejte jednu z pleťových masek, které obsahují jíl a minerály a mají silné detoxifikační a regenerační účinky. Nemusíte ale doma míchat žádné lektvary! Namísto toho si kupte jednorázovou masku, která v sobě již obsahuje kompletní péči a vy ji jednoduše přiložíte na obličej.  

Třikrát do týdne zkuste vyměnit svůj noční krém za pleťový olej. Velmi dobře vám poslouží např. organický kokosový olej. Jeho textura vám může ze začátku připadat příliš mastná, ale výsledkem bude skvěle hydratovaná a jemná pleť. Snažte se používat co možná nejvíce přírodních produktů, které neobsahují chemikálie, parabeny a konzervanty

Pozor na sluneční paprsky

Svou pleť jste na letní slunce dokonale připravili. A tak určitě nechcete, aby ji první paprsky spálily. Zvlášť na přelomu jara s létem, je opalování zrádné, protože naše pleť si po zimě zatím nestihla vybudovat vlastní ochranu proti UV záření ve formě pigmentace. Nezapomínejte tak používat krém s vysokým UV faktorem i v ty dny, kdy se přímo nechystáte opalovat.  

Věděli jste, že si musíte dát pozor na krémy s UV filtrem? Pokud koupíte pleťový krém, který má v popisu s UV filtrem, neznamená to, že ho můžete použít jako opalovací krém. Je třeba, aby bylo uvedeno, jaký stupeň ochrany poskytuje, tedy například SPF 15. Označení s UV filtrem, bez upřesnění hodnoty může totiž znamenat třeba jen faktor 2.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz