Avokádový toast, černá zmrzlina nebo chia puding. Stojí slavná instagramová jídla za vyzkoušení?

Jídlo už nemá jen zahnat hlad, stalo se životním stylem

Sociální sítě jsou zaplavené fotkami trendy jídel a specialit, které touží každý vyzkoušet. Než se ale postavíte do fronty na tyto fotogenické pochoutky, přečtěte si, zda vůbec stojí za váš čas a peníze.

Přečtěte si také

Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy
Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy

Instagram a Facebook vládnou světu. Předháníme se ve sdílení neobvyklých zážitků a jídlo už zdaleka neplní jen svoji hlavní funkci, tedy zahnat hlad. Stalo se totiž životním stylem. Sociální sítě jsou tak plné „foodies“, tedy lidí, jejichž posláním je otestovat perfektní trhané hovězí, navštívit trendy cukrárnu, nebo si pochutnat na čerstvě pražené kávě z nějaké exotické destinace. Jaké jsou jedny z nejfotografovanějších specialit Instagramu?

Avokádový boom

Víte, co to je hruškovec přelahodný? Toto exotické zelené ovoce, všem známé jako avokádo, se stalo nejvíc trendy jídlem Instagramu vůbec. V každé hipsterské kavárně na menu najdete avokádový burger nebo toast. Zvlášť druhou jmenovanou chuťovku si snadno připravíte i doma. A navíc díky zářivé zelené barvě nepotřebuje ani žádný instagramový filtr! Ale teď vážně. Co je na avokádovém toastu tak skvělého? Je to doslova opečený chleba a trochu rozmačkaného ovoce. Čím obyčejněji to zní, tím lépe to ale chutná. Stačí trochu soli, pepře a citrónové šťávy a skvělý oběd je na světě. Nezapomeňte ale, že jedno avokádo se rovná téměř půlce denní dávky tuku. A tak to s touto specialitou nepřehánějte! 

Avokádový toast si připravíte jednoduše i doma

Jako uhel

Zmrzlina, těsto na pizzu, palačinky i cappuccino. Všechny v černočerné barvě. Jídlo s příměsí aktivního uhlí se díky temnému odstínu zařadilo mezi celebrity Instagramu. Aktivní uhlí není žádnou novinkou a využívali jej už naši předkové. Díky své schopnosti vázat na sebe toxiny se používalo např. jako protijed. Uhlí je prostě přírodní čistič, který pomáhá při trávení. Pokud ale nemáte se zažíváním problémy, není důvod, abyste uhlí v jídle přijímali. Navíc na sebe neváže jen toxiny, ale často i vitamíny a minerály, které se tak nemají šanci do vašeho organismu dostat. Jídlo černé jako tér je tak trendem, který si s čistým svědomím můžete nechat ujít.

Superpotraviny

Již pár let si můžeme koupit potraviny, které mají vysoký obsah látek prospěšných pro naše zdraví. Staly se rychle populární a vyznavači zdravého životního stylu nás na sociálních sítích zásobí recepty, které jsou superpotravinami doslova nadupané. Drobná semínka chia namočená ve vodě či mléce zvětší svůj objem až desetinásobně. Jsou skvělým zdrojem vlákniny, bílkovin a mnoha vitamínů a antioxidantů. Ale dobrého po málu! Pokud chia semínek sníte více než doporučených 15 gramů denně, mohou vám způsobit trávicí problémy.  

Chia semínka jsou zdravá, když se to s nimi nepřehání

Věděli jste, že chia semínka mají nabuzující efekt a jejich účinek se vyrovná i energetickému nápoji? Pokud si tedy dáváte chia puding jako dezert po večeři a divíte se, proč v noci nemůžete spát, na vině budou pravděpodobně semínka. Zkuste je vyměnit za jinou zdravou dobrotu, např. za sójový dezert nebo čerstvé ovoce.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz