Škola se blíží! Jak nakoupit školní pomůcky levněji? Můžete ušetřit i stovky korun

Škola se blíží! Jak nakoupit školní pomůcky levněji? Můžete ušetřit i stovky korun

V srpnu nastává pro mnoho rodičů období nákupu školních pomůcek pro děti na nový školní rok. Obchody začínají zveřejňovat své nabídky, díky kterým můžete své peněžence značně ulevit. Jak si mezi nimi vybrat a co se vyplatí před nákupem vědět?

Přečtěte si také

BAUHAUS spouští český e-shop, nabídne přes 40 000 produktů
BAUHAUS spouští český e-shop, nabídne přes 40 000 produktů

Porovnejte nabídky obchodů, ušetříte i polovinu nákladů

Udělejte si předem seznam všech věcí, které budou vaše děti do školy potřebovat. U prvňáčků doporučujeme počkat na seznam, který obdržíte přímo od školy. Vyhnete se tak situacím, kdy budete některé věci muset zvlášť dokupovat, nebo naopak některé nakoupíte zbytečně.

Nákup výbavy na celý školní rok se může pořádně prodražit, zejména máte-li doma školáků více. Nejlepším řešením je si na základě seznamu projít akční letáky jednotlivých obchodů a podívat se, kde požadované školní potřeby nakoupíte nejlevněji. V tomto vám ideálně pomůže Kupi.cz, kde najdete všechny letáky pohromadě a budete tak moci prakticky porovnávat jednotlivé nabídky i ceny v obchodech. Tak dokážete ušetřit mnohdy i polovinu z plánovaných nákladů, které se běžně pohybují okolo 4 tisíc na jednoho školáka.

Široký sortiment všech školních potřeb nabízí mnohé hypermarkety (například Tesco, Globus, Penny, Kaufland, Billa, Albert apod.), kde většinou seženete všechno potřebné zboží na jednom místě za výhodné ceny. Ušetříte tak nejen peníze, ale i čas při nákupech.

Před nákupem si udělejte seznam, na základě kterého si projdete akční nabídky a vypočítáte si, kde vás vyjde nákup nejlevněji

Výhodněji v tomto období nakoupíte i elektroniku

V seznamu školní výbavy (i pro ty nejmenší) se také začíná stále více objevovat elektronika. I toho si jsou obchody vědomy a v letácích tak od poloviny prázdnin můžete narazit na zajímavé nabídky, díky nimž pořídíte svým školákům a studentům mobilní telefony, tablety, notebooky, počítače, tiskárny apod. za výrazně nižší ceny.

Jak vybrat školní batoh

Asi nejdůležitější položka na seznamu školních potřeb. Kvalitní aktovka nebo školní batoh. U toho naopak nedoporučujeme vyhledávat v obchodech nejlevnější nabídky a klidně dětem za kvalitu a osvědčené značky připlatit. Školní batoh vybírejte především tak, aby splňoval následující základní kritéria:

  • Anatomicky tvarovaná záda, která kopírují fyziologické rozložení zakřivení dětské páteře.
  • Pevnější záda batohu s vhodně umístěnými výplněmi (po stranách zad), které zajistí stabilní tvar batohu (při maximálním naplnění by neměla být záda batohu vyboulená) i jeho pohodlné a zdravé nošení.
  • Správná velikost batohu a správné nastavení popruhů odpovídající výšce dítěte.
  • Dostatečný počet přehledně umístěných kapes a přihrádek.
  • Reflexní prvky na vnější straně batohu (pruhy, nášivky, odrazky).
Školní batoh by měl mít anatomicky správně tvarovaná záda úměrná velikosti dítěte i dostatečné množství reflexních prvků

Zátěž na zádech dětem zbytečně nezvyšujte

Pokud to u starších dětí škola vyloženě nevyžaduje, vyhněte se nákupu školních desek na sešity. Pro děti znamenají spíše přítěž. Vize, že mají udržet všechny sešity nezmačkané, pěkně uspořádané a úhledné, je bohužel v realitě úplně jiná.

Jsou poměrně těžké (nezapomeňte, že děti toho na zádech v batohu nosí už tak dost, tak proč jim přidávat?), na všechny sešity, které děti na prvním stupni potřebují, stejně nestačí, takže potřebují minimálně dvoje a při věčném nepřehledném přehrabování se v nich, se rohy sešitů stejně časem pokrčí.

Máme pro vás lepší tip! Na každý předmět pořiďte školákovi jednu plastovou zapínací obálku s tzv. drukem (ideálně v rozdílných barvách). Do ní si přehledně vloží vše k danému předmětu – sešity, různé pracovní listy a kartičky, deníčky apod. Obálky budou ve výsledku lehčí než desky, děti budou mít vše přehledně uspořádané na každý předmět zvlášť a uvidíte, že to ušetří spoustu práce i vám při domácí přípravě a kontrole aktovky dětí před jejich odchodem do školy. Cena za jednu spisovku se nyní v obchodech pohybuje okolo 10 korun.