6 spolehlivých pomocníků, kteří vám pomohou vyhrát boj s akné

6 spolehlivých pomocníků, kteří vám pomohou vyhrát boj s akné

Trápí vás nevzhledné pupínky, jež na tváři rozhodně nemají co dělat? Zatočte s nimi. Zkuste osvědčené prostředky, které jsou připraveny do útoku – a akné nebude mít šanci!

Přečtěte si také

Navzdory nárůstu v posledním čtvrtletí loňského roku se české gastro drží jen těsně nad hladinou
Navzdory nárůstu v posledním čtvrtletí loňského roku se české gastro drží jen těsně nad hladinou

Chcete mít krásnou a bezchybnou pleť, ale namísto toho se na vašich tvářích objevují boláky? Akné u dospělých může mít mnoho příčin – je potřeba najít tu, která za problematickou pletí stojí. Může jít o používání nevhodné kosmetiky, zdravotní potíže nebo nezdravý životní styl. Naštěstí existuje hned několik pomocníků, kteří s pupínky rychle zatočí. Vsaďte na bojovníky za krásnou pokožku!

Starý dobrý přítel zinek

Zinek je skvělý partner pro krásnou pleť, nehty a vlasy – a nejen jeho vnitřní užití jako doplňku stravy pomáhá. Chcete-li rychle vysušit a zahojit pupínky, pořiďte si zinkovou mast. Ta obsahuje oxid zinečnatý, který přispívá ke zmírnění zánětlivých projevů kůže, zlepšuje hojení ranek a vysušuje pupínky. A jak zázračnou zinkovou mast používat? Ideálně na noc – protože po nanesení bílého neprůhledného filmu byste jen těžko vyrazili mezi lidi. Ale nebojte se – jen se těšte na ráno. Po probuzení bude pleť ve viditelně lepším stavu.

TIP: Sudocrem, lékárny PharmaPoint, akční cena 144 Kč 

Všestranný kamenec

Znáte kamenec? Opomíjený minerál znali už staří Egypťané – aby také ne, když jde o malý kosmetický zázrak. Poslouží třeba jako voda po holení, rychlá pomoc při bodnutí hmyzem, přírodní deodorant nebo přípravek proti akné. Kamenec se dá sehnat ve formě kostky nebo v tubě na deodorant. Poloprůzračný krystal si zamilujete. Po jeho navlhčení můžete aplikovat na pokožku, kterou hojí a vysušuje. Pomáhá stahovat póry, funguje jako perfektní antiperspirant. Zkrátka ideální společník do koupelny nebo kosmetické taštičky.

Ze země na tvář

Milujete pleťové masky? Tahle dokonale vyčistí pleť a ještě vám pomůže vyhrát věčný boj s pupínky. Jílovou masku si připravíte zcela jednoduše – stačí zaběhnout do drogerie a pořídit bílý nebo ještě lépe zelený jíl. Špetku jílu smícháte s vodou nebo květinovým hydrolátem, až vznikne hustá pasta. Štětečkem aplikujte na suchý a čistý obličej a počkejte do zaschnutí masky. Jíl krásně čistí póry, zmatňuje, vyhlazuje, uklidňuje a zjemňuje pokožku. Navíc díky důkladnému čištění a redukci mazu pomáhá také s problematickou nebo smíšenou pletí. Aplikovat můžete jednou až dvakrát týdně. 

akné trápí ženy i muže

Kouzlo čajovníku

Známý tea tree oil je další možností, jak obnovit krásnou pleť. S pupínky zatočí díky svým antiseptickým a antibakteriálním schopnostem. Za tyto super schopnosti mohou terpeny, které obsahuje. Působí také jako přírodní odpuzovač hmyzu, snižuje alergické reakce kůže a samozřejmě působí proti nežádoucímu akné. A jak tea tree oil nanášet na pleť? Vysoce koncentrovaný olejíček aplikujte opatrně pomocí vatové tyčinky pouze na pupínky. Viditelné zlepšení můžete vidět již za několik hodin.

TIP: Tea Tree Oil Dr. Popov, lékárna Dr. Max, cena 95 Kč

Síla stříbra

Další diskutovanou pomocnou zbraní ve válce za hezčí a dokonalejší pokožku může být zcela překvapivě stříbro. Tedy ne v té formě, jak jej známe. Koloidní stříbro je vlastně destilovaná voda s obsahem nanočástic stříbra. A proč tento ušlechtilý prvek? Má antibakteriální a antiseptické účinky. Působí proti plísním, bakteriím a virům – pomáhá dezinfikovat kůži, kterou trápí kožní onemocnění. Prodává se třeba ve formě spreje nebo ve skleněné lahvičce. Vybranou koncentraci koloidního stříbra aplikujte dvakrát denně na čistou pokožku a nechte zaschnout.

TIP: Koloidní stříbro, DM drogerie, cena 189 Kč

konopí jako lék proti akné

Konopí pomáhá a léčí

Konopí je rostlina s celou řadou pozitivních vlastností. Pomáhá například od bolesti, zklidňuje třes u Parkinsonovy choroby, léčí zelený zákal – a mnoho jiného. Poradí si také s pupínky. Obsahuje totiž látky, které působí protizánětlivě, antibakteriálně, hydratačně a regeneračně. Proto přípravky s obsahem konopí pomáhají vrátit pleť do rovnováhy. Jak používat? Třeba ve formě masti nebo oleje. Aplikujte pravidelně na navlhčenou pleť. V případě přechodného zhoršení problému se nelekněte – následně by mělo dojít k ústupu zánětlivých ložisek. S přípravky s obsahem konopí bude pleť hydratovaná, vyživená a vyhlazená. A to stojí za zkoušku, co myslíte? 

TIP: CutisHelp akné konopný krém denní, lékarna Dr. Max, cena 189 Kč