Dejte vale prázdným stěnám a oživte svůj interiér

Dejte vale prázdným stěnám a oživte svůj interiér

Přemýšlíte nad proměnou prázdných stěn v interiéru? Existuje celá řada řešení, od trendy výmalby po stylové dekorování. Přinášíme hned několik kreativních způsobů, jak ozvláštnit váš domov. Odvažte se – a vdechněte prostoru osobitého ducha.

Přečtěte si také

Znáte ruční šicí stroj? Vejde se do kapsy, vypadá jako sešívačka a skutečně umí šít
Znáte ruční šicí stroj? Vejde se do kapsy, vypadá jako sešívačka a skutečně umí šít

1. Přidejte zeleň pro zaměření pozornosti

Známe jednoduchý způsob, jak zvýšit zájem o velkoplošné dílo na stěně. K velkému obrazu přidejte zeleň. Vysoká rostlina v květináči strhne pozornost na zeď, u které ji postavíte. Maximalizujete tak dopad díla – pro jedinečné vyznění místnosti. Krásnou palmu seženete v Ikea, Obi i Baumaxu. 

2. Doteky zlaté

Dopřejte místnosti více noblesního třpytu. Vaše oblíbené umění si jistě zaslouží zlaté rámoví, které vám umožní míchat umělecká díla bez ohledu na styl nebo éru. Kombinujte více zdobených zlatých rámečků.

TIP: Nejen zlatá je trendy. Rovněž měděné, bronzové nebo stříbrné doteky interiéru prospějí. Zkuste pořídit třeba starý dobrý metalický sprej a obyčejné zdobené rámečky proměníte během okamžiku.

3. Výstavní římsa? Proč ne!

Vypadá jako obyčejná police, ale není to obyčejná police. Dejte delší polici na prázdné stěně nový smysl – může se stát římsou a nést vaše oblíbené umění. Stačí tu ledabyle umístit a opřít několik obrazů ve stejných rámech, klidně různé velikosti. Estetické dřevěné rámečky pořídíte již od 15 Kč a můžete počítat s tím, že jejich seskupení rozhodně přitáhne zvědavé pohledy.

Popusťte uzdu fantazii a předveďte ve svém interiéru kreativního ducha

4. Objevte kouzlo zrcadel

Několik kulatých rustikálních zrcadel zavěšených na stěně příjemně pozvedne osobitost interiéru. Navíc si zrcadla zamilujete – poslouží nejen jako dekorace. Mírně prosvětlí prostor a umožní vám kdykoli zkontrolovat váš bezchybný vzhled.

5. Málo světla? Tohle hravě vyřešíte!

Trápí vás v místnosti nedostatek světla? Určete si jednu z prázdných stěn naproti oknu, kde opřete velkorysé masivní zrcadlo. Zrcadla mají moc otevřít prostor, dokonce dokáží násobit atmosféru, kterou jste pomocí koncepce v interiéru vytvořili. Použít můžete rovněž stojací zrcadlo – třeba s praktickým úložným prostorem, které najdete v prodejnách Asko nábytek. Rozjasní nejen ložnici.

6. Běhouny nepatří jen na podlahu

Téměř neomezený výběr běhounů potěší především ty z vás, které zaujme další tip na dekor prázdné stěny. Jednu ze stěn totiž můžete ozdobit právě tkaným koberečkem nebo oblíbeným běhounem. Nástěnný koberec přináší uvolněné přímořské kouzlo, proteplí interiér a nahradí třeba čelo postele. Co vy na to?

Nebojte se kombinovat různé prvky

7. Tapetám neodzvonilo

Kdepak, tapety zažívají velký návrat. Jsou to právě ony, které mohou oživit prostor. Použijte na jednu ze stěn zajímavou 3D tapetu nebo vsaďte na fototapetu. Dáte přednost plasticitě, kterou dokáže vytvořit 3D tapeta, nebo se raději ponoříte do motivu přírody, který si bude rozumět se skandinávským stylem?

8. Zobrazte talent

Umíte vy nebo někdo z vašich blízkých malovat? Proč tedy nedat uměleckému duchu volnou ruku. Velkoformátová malba může ozvláštnit místnost – a dokonce se stát dominantou vašeho domova. Ať už milujete abstrakci nebo máte raději konkrétní představy, s malbou na stěnu získáte jistotu, že budete bydlet originálně.

9. Obklady nestárnou

Jak vypadá dokonalý podklad pro obrazy nebo rodinné fotografie? Přece jako útulný dřevěný obklad. A jak vynikne? Když bude vypadat staře. Staré renovované dřevo může jedné z vašich stěn slušet. Pro neotřelé, přesto harmonické dojmy. 

10. Doteky přírody

Dekorovat můžete tak, jak vás zrovna napadne. Milujete přírodu? Ozdobte prázdnou stěnu prostřednictvím darů Země. Oblázky ve spojení s opracovanými větvemi mohou být dokonalým nástěnným dekorem. Aplikaci navíc dodáte jistý účel, když na větve zavěsíte pomocí provázků rodinné fotografie nebo oblíbené obrazy. Proč ne?

Ozdobte si stěny originálními obrazy nebo rodinnými fotkami

11. Barevné zdi jen jako

Pokud máte doma zdi vymalované na bílo a rádi si uděláte atmosféru večer u filmu, investujte do nové televize. Technologie Ambilight od značky Philips jakožto jediná na světě využívá světla LED pro dokonalejší divácký zážitek. Svítí na zeď za televizi a nastavit se dají různé režimy. 

Tip: LivingColors Micro 70999/60/PH značky Philips je hravé a zábavné svítidlo vyzařující světlo různých barev. Perfektně osvětlí bílé zdi a barvy můžete měnit podle nálady. Výkonná LED dioda ušetří až 80 % energie. Ovládá se ovladačem, který je součástí balení. Cena 1 500 Kč.