Zkroťte džungli na zahradě za pomoci AKU přístrojů. Oblíbíte si je pro jejich tichý provoz i lehkost

Sečení trávníku za pomoci AKU sekačky je opravdu pohodlné, tiché a bezpečné.

Zdá se, že pomalu nastává konec zahradních přístrojů, které pro svůj pohon využívají elektrickou energii přiváděnou dlouhým kabelem. Místo nich si stále více amatérů i profesionálů pořizuje stroje mnohem kompaktnějšího řešení. Tím je pohon zajištěný pomocí AKU baterií, které za poslední desetiletí prošly velkým vývojem a jejich parametry jsou oproti dříve prodávaným kusům naprosto jinde.

Přečtěte si také

Dávejte pozor na své děti. Některé okrasné keře na zahradách jsou prudce jedovaté
Dávejte pozor na své děti. Některé okrasné keře na zahradách jsou prudce jedovaté

Především se prodloužila doba provozu na jedno nabití baterie. Ta ještě před několika lety odrazovala zájemce o koupi, protože nedosahovala potřebných hodnot pro vykonání určité práce s pouze jedním plně nabitým článkem. Kromě toho se také snížily prodejní ceny AKU přístrojů, které jsou pro běžné uživatele mnohem dostupnější než dříve.

Dnes se dají pořídit přístroje, které zvládnou na jednu zcela nabitou baterii pracovat i okolo dvou a půl hodiny čistého času. Co se týká ceny, je také o dost příznivější než dříve. Jednotlivé kusy zahradního nářadí se dají sehnat už od tisícikoruny výše. Máte-li však v plánu pořídit si pro údržbu své zahrady více kusů nářadí, vyplatí se sáhnout rovnou po výhodných setech zahradní AKU techniky.

aku sekačka na trávu

Jedna baterie pro mnoho přístrojů

Hlavní výhodou takových akumulátorových systémů je možnost využití jednoho bateriového článku pro vícero strojů. Máte tak k dispozici hned několik typů nářadí (např. sekačku, plotové nůžky, fukar na listí, …), které je možno napájet jedním a tím samým akumulátorem. No není to báječné?

Navíc není potřeba, abyste si pořídili najednou hned několik zařízení kvůli možnosti použití jedné baterie pro všechny. Mnoho výrobců má totiž své stabilní modelové řady, z nichž můžete postupně během několika let rozšiřovat počet svých přístrojů pro údržbu zahrady.

Zajímavou nabídkou disponují obchody a eshopy specializující se na bydlení a zahradu. Prolistovat si jejich aktuální letáky můžete na stránkách Kupi.cz, kde najdete všechny akční slevy na jednom místě. 

sekačka na trávu

Plusy a mínusy AKU přístrojů

Jak už tomu bývá u každého typu pohonu, i u čistě akumulátorových zařízení najdeme výhody a zároveň nevýhody.

Pozitiva však jednoznačně převažují. Kromě zmíněného využití jednoho akumulátoru pro více přístrojů je zde také rychlost uvedení přístroje do provozu. Nemusíte nalévat benzín a zapojovat svíčku, stačí pouze stisknout tlačítko sloužící pro zapnutí přístroje a můžete rovnou pracovat. Oproti klasickým přístrojům s přívodním kabelem se nemusíte obávat o jeho případné přeseknutí a nelimituje vás ani jeho délka. AKU zařízení tak můžete klidně využít i v místech, kde není zdroj elektrického napětí. Jen si nesmíte zapomenout vzít si s sebou i baterii nezbytnou k jeho provozu.

Zřejmě jedinou nevýhodou je životnost elektrického článku při špatném skladování. Platí totiž, že pokud bude baterie umístěna na nevhodném místě, hrozí rychlejší snižování její celkové kapacity, případně úplné znehodnocení.

Jak se správně starat o AKU článek?

Baterie by se proto měla skladovat:

  • v prostorech, kde se průměrná teplota pohybuje zhruba kolem 17 stupňů (teplota v prostorech skladování by rozhodně neměla být nižší než 5 °C a vyšší než 25 °C)
  • vždy plně nabitá (v případě delší doby nepoužívání je doporučováno ji opět nabít, i uskladněná baterie ztrácí svoji kapacitu)
  • na suchém místě bez vysoké vzdušné vlhkosti
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz