Jak dětem zpříjemnit školní rok? Vychytávky do aktovky, které je budou bavit

Jak dětem zpříjemnit školní rok? Vychytávky do aktovky, které je budou bavit

Ať už je vaše ratolest dávno školou povinná nebo se letos chystá do školy poprvé, čeká ji po prázdninách přeci jen velká změna. Pro rodiče to mnohdy znamená nelehký úkol dítě motivovat a pomoci mu zvyknout si na nový pravidelný režim. Toho lze dosáhnout i tím, že svému školákovi pořídíte vybavení, které ho bude bavit! Konec nudným svačinám a sešitům. Sáhněte po cool vychytávkách!

Přečtěte si také

Fenomén zvaný superpotraviny: výmysl moderní doby, nebo zdraví prospěšná bomba?
Fenomén zvaný superpotraviny: výmysl moderní doby, nebo zdraví prospěšná bomba?

Pitný režim je základ

Donutit děti dostatečně pít, to stojí úsilí. A jak kontrolovat jejich pitný režim v době vyučování? Vyhoďte tu starou plastovou lahev od minerálky, do které jste jim dávali šťávu v loňském školním roce. Raději jim pořiďte vlastní láhev na vodu dle jejich výběru! Volit můžete z široké škály materiálů i podle cenového rozpočtu. Plastové barevné lahve svým designem zaujmou většinou menší děti. Ty starší možná ocení kovové lahve, které zase udrží teplotu nápoje. Zvláště u mladších dětí dbejte i na to, aby měla láhev takový uzávěr, se kterým zvládnou sami manipulovat. V každém případě se hodí šroubovací víčko, díky kterému lze lahev dobře vymýt. Některé láhve mají různá ouška nebo karabinky, díky kterým je lze připevnit na vnější stranu tašky nebo batohu. Tak už se jejich obsah dovnitř nikdy nevylije!

I sešity mohou být cool

Nepotřebuje už vaše dítě písanku, ale spíš něco pro zapisování poznámek během vyučování? Ani sešit nebo blok nemusí být nudný. Dnes na trhu najdeme velké množství kreativních zápisníků, na jejichž deskách se mohou děti vyřádit. Lze je pomalovat nebo na nich vyšívat barevnými bavlnkami. Děti si tak vytvoří originální sešit, který budou mít jen ony. Není toto dobrá motivace vzít tužku a něco si zapsat? Aby dítka nezapomněla na žádný úkol, můžete jim k sešitu pořídit vtipné nálepky, které jim ho včas připomenou.

Tip: 

Do školy se svou oblíbenou stavebnicí? Jasně! Super LEGO pravítko si školáci mohou hravě sestavit a zase rozložit, takže v lavici nikdy nebude nuda. Pomocí LEGO podložek pak mohou na pravítko přichytit svoji oblíbenou LEGO minifigurku, speciální LEGO pastelku nebo ořezávátko. Pravítko nabízí stupnici nejen v centimetrech, ale i v palcích.   Sehnat se dá už za 279 Kč. A doplnit ho můžete i o LEGO tužku

Nechte dítě být kreativní a vytvořit si vlastní design originálního zápisníku.

Co máš dneska k svačině?

Většina dětí vám řekne, že ve škole mají nejraději přestávky. Čas, kdy se mohou bavit s kamarády nebo se posilnit nějakou dobrou svačinou. Co byste měli dětem připravovat za pochoutky, to je kapitola sama pro sebe. Opomíjet byste ale neměli ani to, do čeho jim svačinu vložíte! Protože za chleba v ubrousku se jim spolužáci spíš vysmějí. Místo papírového sáčku jim kupte stylový "lunch box", který bude třeba s obrázkem jejich oblíbeného hrdiny. Mnoho z nich má i tepelnou izolaci a oddělené přihrádky na různé druhy jídla. Tak dobrou chuť!

Praktické lunch boxy mají ideální velikost na školní svačinu.

Jděte s dobou

Jestli něco dnešní děti zajímá a baví, tak jsou to technické vymoženosti. Taky nechápete, jak rychle a obratně dokážou i malé děti ovládat mobilní telefony a tablety? Využijte tuto jejich schopnost a pořiďte jim chytré hodinky s GPS lokátorem. Děti si užijí všechny jejich funkce jako je třeba krokoměr, budík nebo možnost volání. Starostliví rodiče ocení možnost spárovat hodinky s aplikací v jejich mobilním telefonu. Díky té si můžete vždy ověřit, kde se váš syn či dcera nachází. Některé z aplikací vás dokonce informují i o tom, že dítě dorazilo v pořádku na kroužek nebo ke kamarádovi.

Děti technologie milují! Využijte toho k jejich vlastní bezpečnosti.

Bezpečnostních prvků není nikdy dost! Až budete pro svou ratolest vybírat školní vybavení nebo oblečení, zaměřte se na to, aby mělo i reflexní prvky. Součástí funkčních bund už často bývají tyto svítivé pásky. A pokud ne, můžete dokoupit třeba samolepicí nebo samonavíjecí pásky a náramky, které lze lehce připevnit. Nechte dítě, ať si samo vybere svou oblíbenou barvu!