Sluníčko nesvítí a vy se potřebujete rychle opálit? Chytat bronz můžete i doma

Sluníčko nesvítí a vy se potřebujete rychle opálit? Chytat bronz můžete i doma

Nemáte čas vyrazit za sluncem nebo jen chcete prodloužit trvanlivost vašeho opálení? Nezoufejte – je čas na samoopalování. S těmi správnými přípravky můžete chytat bronz z pohodlí domova. Jak správně postupovat?

Přečtěte si také

Vejce jsou výborná a zdravá pochoutka. Míchaná chutnají nejlépe s trochou mléka nebo smetany
Vejce jsou výborná a zdravá pochoutka. Míchaná chutnají nejlépe s trochou mléka nebo smetany

Kdo by v létě nechtěl vystavovat svou bronzovou pokožku. Co když ale nemáte čas trávit dlouhé hodiny na sluníčku nebo jen potřebujete opálení snadno a rychle? Vyrazte si pro hnědou kůži třeba do drogerie. Samoopalovací přípravky vám během poměrně krátké doby vykouzlí krásnou letní pokožku, jejíž odstín se postupně vymývá. Vyhnout byste se však měli základním chybám. Jak na to?

Vyberte si správnou formu

Samoopalovacích přípravků je na trhu celá řada. Vyberte si ten, jehož aplikace vám bude nejlépe vyhovovat. Pokud jste začátečník, můžete začít třeba s tělovým mlékem pro postupné opálení. Kromě samoopalovacích mlék nebo krému můžete narazit také na přípravky ve spreji nebo oblíbené pěny. Pro ideální a komfortní nanášení je třeba sáhnout také po aplikační rukavici – a domácí opalování může začít!

TIP: Před výběrem přípravku si přečtěte recenze a hodnocení ostatních. Díky těmto zkušenostem můžete posoudit, zda se jedná o kvalitní samoopalovací přípravek, jak dlouho opálení vydrží a jakým způsobem se vymývá. 

Příprava je důležitá

Nepodceňte přípravu – právě díky ní se vyhnete flekům nebo nerovnoměrnému opálení. Příprava by měla začít den před samotným samoopalováním. A jak začít? Odstraněním chloupků a důkladným peelingem. Ten zbaví kůži odumřelých buněk a nerovností, aby pokožka byla připravena na aplikaci samoopalovacího přípravku.

opálení se dá dosáhnout i  bez sluníčka

Pro bronzovou kůži

Abyste se mohli chlubit dokonale bronzovou pokožku, není nutné nechat se políbit sluncem. V den D stačí sáhnout po vhodném přípravku. Před samotným nanášením si však opět skočte do sprchy, abyste smyli zbytky kosmetiky, deodorant nebo parfém z kůže. Pokožka by měla být čistá a vysušená. Abyste se vyhnuli skvrnám, začněte natřením suchých míst na těle klasickým tělovým mlékem nebo krémem. Natřete kotníky, kolena, lokty a zápěstí, případně další suché body na těle. Teprve pak je čas chytat bronz.

Dokonale krásná

Pro rovnoměrné opálení je třeba dát si na čas a pečlivě nanášet zvolený přípravek na celé tělo. Ideální je začít od nohou a pomalu krouživými pohyby roztírat do ztracena. Samoopalovací rukavice pak slouží k tomu, abyste nebojovali s nepřirozeně hnědými dlaněmi. Pokračujte od nohou po břicho, hrudník, záda a ruce. Pro opálení obličeje máte dvě možnosti – můžete sáhnout po přípravku na tvář nebo smíchat zvolený přípravek s vaším oblíbeným denním krémem. Po aplikaci kosmetiky pak chvíli vyčkejte, než se přípravek vstřebá. Nezapomeňte se pak obléci do staršího oblečení, některé přípravky mohou lehce barvit. A kdy je ideální doba na samoopalovací proces? Nejlépe večer před spaním. Zbytky přípravku nakonec můžete jednoduše smýt ve sprše a pak se jen kochat zářivě hnědou pokožkou.

S instantním opálením můžete na slunce, jen nezapomeňte, že vám přípravek nezaručuje ochranu proti UV záření

Udržte si barvu

S instantním opálením můžete na slunce, jen nezapomeňte, že vám přípravek nezaručuje ochranu proti UV záření. I hnědá pokožka zaslouží zvýšenou péči proti slunečním paprskům a stejně tak vyžaduje pravidelnou kvalitní hydrataci, aby opálení vydrželo co nejdéle. Odstín zpravidla můžete obnovovat nebo stupňovat pravidelným nanášením samoopalovacího přípravku. Nečekejte na sluníčko – přivezte si exotickou pokožku třeba hned.