Brambory jsou novým máslem. Loni v létě stály polovinu

Brambory jsou novým máslem. Loni v létě stály polovinu

Běžná cena brambor se drží v obchodech kolem historického maxima 29 korun za kilogram. I přesto, že se odhadoval pokles cen po začátku letošní sklizně, zatím se tato vize nenaplnila. Loni v létě stálo kilo brambor zhruba polovinu. 

Přečtěte si také

IKEA nově nabízí bezmasou variantu oblíbených kuliček
IKEA nově nabízí bezmasou variantu oblíbených kuliček

Kilo za 29 korun

Hlavní bramborová sezona začne až po prázdninách, některé druhy určené k rychlé spotřebě však pěstitelé sklízejí už nyní. Zatím se odhaduje, že letos bude úroda dobrá. Pěstitelé nabízejí kilo brambor za 7 až 10 korun. Na takto nízkou cenu ale člověk v obchodech nenarazí. Podle cenového srovnávače Kupi.cz se běžná cena za kilogram brambor pohybuje k dnešnímu dni na průměrných 28,84 Kč. Pokud si však pohlídáte ceny v akčních letácích, na pokladně supermarketu zaplatíte za kilo ranných brambor 12,90 Kč. Otázkou je však často diskutovaný původ a kvalita brambor v akcích.

Loni bylo levněji

Akční letáky nabízely v červenci 2018 kilo brambor v průměru za 8,90 Kč  a srpen byl ještě příznivější pro zákazníky, to se cena za kilovou síťku snížila na 7,40 Kč. Pokud jste neměli štěstí na akci, z peněženky jste vytáhli v průměru 15 Kč za kilo. 

Důvodem rekordního zdražování brambor je podle odborníků loňské sucho a třetí nejhorší úroda v historii sledování od roku 1920. Změna počasí se podepsala i na zdražení piva, jež se vyrábí z chmele a ječmene, které suché klima také zasáhlo. 

Třetinu dovážíme

V Česku ročně sníme přibližně 700 tisíc tun konzumních brambor, loňská tuzemská produkce však dosáhla jen 380 tisíc tun a dalších 200 tisíc tun krmných a také jiných druhů brambor, které nejsou určeny k jídlu. Zbytek poptávané produkce proto musíme dovážet, nejčastěji z Francie, Německa, Belgie či Holandska.

zelenina zdražuje kvůli loňskému suchu

Čtvrtá na světě 

Brambory společně s kukuřicí, pšenicí a rýží patří podle ČBS mezi čtyři nejdůležitější plodiny světa. Od roku 1994 se jejich celosvětová produkce zvýšila z 230 milionů tun na téměř 400 milionů tun. Nárůst zaznamenala především Čína a Indie.

Brambora nebo zemák? 

Zatímco většina slovanských jazyků označuje brambory slovem spojeným se zemí (slovensky zemiaky, polsky ziemniaky), v Česku je tomu jinak. Výraz brambory vznikl údajně při obchodní směně Čechů s dolnolužickými Srby, od kterých získali tuto plodinu vůbec poprvé.

Češi byli přesvědčeni, že okopanina pochází z německého Braniborska (srbsky Bramborska), od čehož odvodili dodnes používaný název brambory. V některých oblastech rozšířený výraz erteple zase pochází z německého pojmenování brambor „erdapfel“.