Jak na život se psem v bytě? Pořiďte hračky i umělý trávník

Život se psem v bytě

Pes se do bytu nehodí, potřebuje běhat po zahradě, bude štěkat při každém hluku a rušit sousedy. Podobné výroky slýcháme často, ale je to opravdu tak? Není! každý pejsek může být v bytě spokojený, když se na to jde správně.

Přečtěte si také

Vyrobte si domácí perníkové koření, které dodá vašim perníčkům, masu i kávě dokonale vánoční chuť
Vyrobte si domácí perníkové koření, které dodá vašim perníčkům, masu i kávě dokonale vánoční chuť

Poradíme vám, jak připravit domácnost na nastěhování pejska, a nabídneme vám několik tipů, jak život v bytě pejskovi i vám co nejvíce zpříjemnit.

Využijte energii vašeho psa

Důležité je, aby se pes v bytě nenudil, mohl by pak udělat doma pěkný nepořádek. Pokuste se ho tedy zabavit a alespoň ze začátku mu věnujte co nejvíce času.

Pokud se třeba i s pejskem stěhujete z domu do bytu je potřeba mu pomoci si zvyknout na nové prostředí.

Pořiďte mu hračky

Nikdo nejspíš nestojí o rozkousané boty, okousaný nábytek a zdi. Naučte psa hrát si s jeho hračkama. Je to ta nejjednodušší věc, kterou pro něj můžete udělat.

Schovávejte pejskovi pamlsky

Zkuste na několik míst v bytě schovat pár jeho pamlsků. Díky tomuto si pejsek na nové prostředí mnohem lépe přivykne, nebude se bát a ještě to bude zábava. 

Vydejte se do místního psího parku

Procházky jsou samozřejmé, ale zkuste navštívit i psí park. Pejsci zde mohou být bez vodítka, takže se pořádně vyblbnou a budou více spokojení.

Navštěvujte školy pro psy

Pokud si pejska teprve pořizujete, rozhodně s ním začněte chodit na cvičák. Poradí vám jak se psem jednat a jak ho vycvičit. A i když si třeba s výchovou víte rady, na cvičáku si zvykne na ostatní pejsky a bude to pro něj zábava.

Se psem v bytě? Chce to hračky!

Naučte svého psa být dobrým sousedem

Obzvlášť pokud se s pejskem stěhujete z rodinného domu, může být překvapený, že zdi najednou vydávají zvuky a za dveřmi se pohybují lidé. Buďte připravený na to, že pes na to bude reagovat.

Umístěte rostliny a žaluzie do oken

Zabráníte tak tomu, že pejsek nebude štěkat při jakémkoliv rozptýlení z venku. 

Zapněte hudbu či televizi

Hudba může blokovat některé hluky z okolí, takže nebude štěkat, navíc tím psa zklidníte a předejdete jeho úzkostem. Myslete ale také na to, že psi mají mnohem lepší sluch než lidé a nepouštějte hudbu příliš nahlas.

Naučte psa povelu, aby neštěkal

Sledujte svého psa v bytě a jakmile budete mít podezření, že se chystá štěkat, musíte tomu zabránit. Dejte mu povel, aby toho nechal, poté mu dejte odměnu v podobě hraní, mazlení či pamlsku a pes se časem naučí, že štěkat nemá.

Připravte ho předem

Pokud se s pejskem budete do bytu stěhovat například z vesnice, připravujte ho dopředu na hlučnější prostředí kolem. Vemte ho na procházku do města nebo doma zapněte nějaké zvukové efekty a berte ho dovnitř. 

Kde čůrat a kde nečůrat?

Naučit pejska čůrat venku není jednoduché a vyžaduje to čas a píli. Se štěňátkem musíte chodit často ven na kratší procházky, a když se venku vyčůrá je potřeba ho odměnit. Časem přejděte na delší procházky 3x - 4x denně ve stejný čas. Pes se nakonec rutinu naučí.

Na začátku ale zkrátka nezabráníte tomu, aby pejsek čůral doma. Naučte ho tedy buďto na psí pleny nebo na umělý trávník. 

Psí podložky

Tyto vysoce savé podložky pro štěňata jsou skvělým tréninkem na toaletu. Můžete je používat i při cestách autem. 

Umělý trávník

Umístěte ho do sprchy a naučte svého psa čůrat tam. Snadno a pohodlně ho tak vyčistíte. Pokud máte bezpečný balkon, můžete dát trávník i tam.

Buďte trpěliví a vše pejska naučíte

Stačí být trpělivý a důsledný a brzy se pejsek životu v bytě naučí. Důležité je mu však vždy dopřát pohyb v přírodě či parku a věnovat mu dostatek času. A to platí i pro psy žijící na zahradě. 

Je potřeba si také stanovit již od začátku hranice a vždy je dodržovat. Například zda bude moci váš pejsek do postele či na gauč, kde má místo a další. Zde je důslednost velmi důležitá. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz