Akční letáky - skrytý poklad nebo nástraha?

Akční letáky mohou být skvělým pomocníkem. Pozor však na rizika.

Někdo je miluje, jiný nenávidí. Každopádně se staly nedílnou součástí našich domácností, rodinných rozpočtů i plánování. Akční letáky nesou mnoho dobrého a na druhou stranu samozřejmě ukrývají i několik rizik. Pojďme se na to podívat.

Přečtěte si také

Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější
Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější

Zahlceni informacemi? Ne

Přiznejme si, že společností, které v současné době letáky doslova chrlí, je neuvěřitelné množství. Fakt, že mnoho těchto dokumentů je v papírové podobě, zrovna nepřispívá ekologickému cítění. Navíc, nepřehledná hromádka různých nabídek nás víc odradí, než naláká k prohlížení. Řešení však existuje. Kromě papírové podoby totiž většina letáků existuje v elektronické podobě. A pozor! Na Kupi.cz najdete akční letáky pěkně pod jednou střechu. Lze si s nimi pěkně pohrát, vytřídit dle preferencí a hlavně sledovat zboží do okamžiku, kdy se znovu dostane do akce. Také si můžete udělat preferenční seznamy. A to už rozhodně výhodné je! Navíc nehrozí přehlcení informacemi, protože zde jsou letáky vždy aktuální, a vy tak máte rychlý přehled o tom, co je k mání.

Akční letáky nám pomáhaí s kotrolou rodinného rozpočtu i plánováním.

Úleva rozpočtu se počítá

Plusem akčního letáku je rozhodně informace o tom, že zboží, na které máte zálusk, je za výhodnější cenu. Zejména u položek většího cenového rozpětí se sleva rozhodně vyplatí. Zároveň máte šanci si například sezónní věci koupit včas v akci, nikoli v sezóně za výrazně vyšší cenu. Zní to jako pohádka, jenže i zde je skryté riziko. Většinou nás výhodné ceny tak oslní, že toho ve finále koupíme více, než vlastně chceme. A tam už rozhodně o úlevě v rodinném rozpočtu řeč být nemůže. Jak na to? Řekněte si, co opravdu potřebujete. Dopřejte si čas zapřemýšlet, vypište si seznam a pak teprve zaplujte do možnosti akčních letáků. Pro urychlení je dobré využít Kupi.cz, které pod svými křídly schraňuje aktuální nabídky.

Co oči nevidí, to peněženku nebolí

Další nespornou výhodou akčního letáku je fakt, že si můžete připravit zmiňovaný seznam, včetně cen a naplánovat si i s tím spojené náklady. To ocení například starší spoluobčané, které si kvalitu za plnou cenu často nemohou dovolit. Navíc pak v samotném obchodě nebudete zahlceni vizuálními vjemy, které vás od vašeho záměru začnou odvádět. Ušetříte také velké množství času, neboť nebudete muset na místě přemýšlet a dohledávat, co se vám hodí více. Jednoduše víte, co vás čeká a získáte přesně to, co chcete.

Své nákupy si můžete plánovat v klidu domova.

Čas jsou peníze, akční leták vám šetří i čas

Jak jsme již naznačili, jedna úspora času nastává už při výběru zboží, které chcete koupit. Nemusí se jednat nutně o drahé záležitosti (sedací souprava, bazén či kolo). Akční leták však šetří energii a čas i v každodenním životě - třeba při plánování jídla na víkend nebo dovolenou. Vezměte si k ruce akční leták, vyhledejte co je v akci, a pak už je jídelníček jasný. Chutně, rychle a levně! To samé platí i pro hygienické potřeby, oblečení nebo třeba stany, potřeby na kolo, lyže nebo na zahrádku.

Inspirace, která vás nic nestojí

Nevíte, co koupit jako narozeninový dárek? Je vaše dítě pozváno na párty a vy netušíte, co přinést? I tady může leták významně pomoci. Jak? Získáte zde rychlou představu co je „in“ a navíc i co můžete získat. Ano, i zde je nebezpečí, že se zakoukáte do něčeho, o čem jste netušili, že vlastně potřebujete. Akční letáky jsou vhodné i pro lidi, kteří začínají s nějakou novou zálibou - například zahradničení. Mohou si udělat představu, co by mohli potřebovat a zkusit si to pěkně levně. Inspirační roli plní leták i v případě sezónní výzdoby do bytu nebo kanceláře.

Sleva není jen jedna

Na stejné zboží může mít slevu hned několik obchodů. Pokud odebíráte jen jeden leták, můžete přijít o možnost porovnání s konkurencí, kde stejné zboží může být ještě levnější. I tento problém však můžete vyřešit prostřednictvím Kupi.cz, kde najdete vše pěkně pohromadě a porovnání nabídek je rychlé a efektivní.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz