Tekutý obvaz a bunda do kuličky. Tipy co nezapomenout vzít s sebou na výlet

Výlet s dětmi do přírody.

Rozhodli jste se užít si s celou rodinou hezkého počasí a vyrazit na výlet? Pak pro vás máme několik tipů na věci, které rozhodně nesmíte podcenit nebo nechat doma. Na rodinném výletu totiž Murphyho zákony schválnosti platí dvojnásob, a tak se vždycky vyplatí být na nečekané situace připraveni.

Přečtěte si také

Dekorace na hroby, které vydrží déle než na Dušičky
Dekorace na hroby, které vydrží déle než na Dušičky

1. Mějte stále při ruce lahev s vodou

Ať už se vydáte na výlet kamkoliv, vždycky si s sebou nezapomeňte přibalit dostatek pitné vody. Celkové množství tekutin u dítěte se pohybuje okolo 150 ml na 1 kg jeho tělesné hmotnosti. Dospělé osobě by mělo na jeden den postačit 1,5 litru. Nejvhodnějším nápojem je samozřejmě voda neperlivá nebo neslazený čaj. Pro jistotu si ale s sebou vezměte tablety na úpravu vody nebo cestovní filtr, který přefiltruje všechny nežádoucí bakterie, pokud by vám na výletě pitná voda došla a byli jste nuceni ochutnat tu z místní studánky či potůčku.

2. Chutná a vydatná svačina

Žádný celodenní výlet se neobjede bez svačiny. Tu volte s ohledem na věk dětí, počasí, časovou a fyzickou náročnost. Do horkých letních dnů se příliš nehodí svačiny s masem, které se může zkazit a čokoládové sladkosti, které se vám po cestě rozehřejí. Nejlepší jsou svačiny s vyváženým poměrem kvalitních bílkovin, vlákniny, jež zasytí, sacharidů a tuků. Příkladem je celozrnný chléb s plátkovým sýrem, paprikou, rajčaty a okurkou. V další krabičce můžete mít oříšky nebo sušené ovoce, které skvěle poslouží k mlsání. 

Náš tip: Svačinový box

Abyste uchránili svůj batoh před znečištěním a svačina se vám nezničila, zabalte ji do potravinové folie a uložte ji to svačinového boxu. Tyto praktické plastové krabičky se vyrábí s různými motivy kreslených postaviček, takže z ní svačina vašemu dítěti bude hned lépe chutnat. V Ikea nebo Tchibo se dají koupit i skládací dózy na jídlo s více patry a součástí je i plastová sada jídelního příboru (od 299 Kč). 

Pokud jde o hraní v kalužích, špinavé oblečení děti neřeší.

3. Oblečení do každého nečasu

Nikdy nevíte, jaké útrapy si na vás počasí připraví. Proto raději počítejte s každou variantou. Na výlet do přírody by měla být samozřejmostí jak pro vás, tak i vaše děti nepromokavá a větruodolná bunda a kvalitní, prodyšná obuv. Pokud však očekáváte příznivé počasí a jste si jisti, že by byly bundy na obtíž, sáhněte alespoň po lehké a skladné pláštěnce. Ideální jsou tenké bundy "do kuličky", které koupíte v obchodech se sportovním oblečením a dají se jednoduše srolovat na velikost tenisového míčku. Pořídit se dají už kolem 500 Kč (Decathlon 499 Kč) a využijete je i na cyklovýletech nebo procházkách. Dále zvažte výběr barev. Svršky v pestrobarevných nebo naopak tmavých barvách nejsou úplně vhodné. Hodit se vám mohou i náhradní ponožky a pokrývky hlavy.

4. Napěchovaná lékárnička

I malá bolístka může nadělat velké trápení a zkazit celý výlet. Ve vašem batohu by tak měla mít své místo malá lékárnička s náplastmi, obvazy, repelentem proti hmyzu a opalovacím krémem s vysokým faktorem. Nezbytností jsou také všechny potřebné léky proti alergiím, oční kapky, dezinfekční prostředek a prášky proti bolesti hlavy. Hodit by se vám pro děti mohly i vlhčené ubrousky na otření zablácených rukou. 

Tip: znáte tekutý obvaz? V lékárnách koupíte malý cestovní sprej, což je ochranný plastický obvaz pro rychlé ošetření drobných povrchových poranění, odřenin a oděrek.

Dovolená s dětmi na horách.

5. Čelovka a další nezbytnosti

Na výlet určitě nevycházejte bez navigace nebo mapy, obzvlášť pokud se chystáte někam, kde jste ještě nebyli. Kdyby došla energie, hodí se mít u sebe i nabitou power banku, některé v sobě mají dokonce i LED světlo. Stejně tak jsou důležité doklady a peníze, které si zabalte do nepromokavého a uzavíratelného sáčku. Pokud se budete vracet domů za tmy a obáváte se nezpevněného terénu, skvělým řešením jsou čelovky případně svítilny, které vás ušetří nešťastných pádů a zakopnutí.

Rozhodně se vyplatí sledovat akční letáky všech sportovních obchodů na Kupi.cz, kde najdete aktuální slevové akce všech velkých prodejců nejen sportovního vybavení. 

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!