Potěšte své blízké! Jak krásně a originálně zabalit víno?

Láhev vína s další dekorací je skvělým dárkem

Láhev vína udělá radost všem milovníkům dobrého pití. Ale jak ji zabalit tak, aby i samotný obal rozzářil vašeho obdarovaného kamaráda nebo příbuzného? Máme pro vás pár tipů které zajistí, že se vaše darovaná láhev mezi ostatními dárky jen tak neztratí.

Přečtěte si také

Vyřezávání dýní, zapalování svíček a strašidelná výzdoba. Co mají společného Halloween a Dušičky?
Vyřezávání dýní, zapalování svíček a strašidelná výzdoba. Co mají společného Halloween a Dušičky?

Jednoduchá elegance

V první řadě se podívejte na samotnou láhev. Jedná se o opravdu výstavní kus, který má sám o sobě vysokou estetickou hodnotu? Tak ji do ničeho nebalte a prezentujte bez obalu. Zejména, pokud se jedná o velmi drahé víno pro znalce, bude nejlepší se příliš složitému balení vyhnout. Je jedno, zdali se jedná o bílé víno, nebo červené. Kvalita je kvalita.

Další možností je nákup elegantní dárkové tašky. Vyberte jednobarevnou (tlumené tmavé barvy), matnou tašku v papírnictví, knihkupectví nebo rovnou v obchodě s vínem. V obchodech také snadno najdete jutové a plátěné pytlíky, které na láhev vína přesně padnou. Ty se ale nehodí pro všechna vína a pytlíky volte spíš pro méně formální příležitosti.

Oblečky pro víno

Láhev vína či jiného alkoholu si před darováním můžete strčit do rukávu. Ovšem ne toho, který máte právě na sobě, ale do rukávu od svetru, který jste ochotni obětovat pro účely balení. Odstřihněte jej a zabalte do něj láhev, která tím získá originální a jedinečný obal. Samozřejmě, pokud si dobře rozumíte s šitím nebo pletením, pak si nemusíte ničit vlastní oblečení a obleček pro víno můžete vytvořit sami. O něco zajímavější než láhev v bavlně může být víno umístěné v záplavě džínoviny. Opět se nabízí buď možnost připravit džínový povlak na láhev z nakoupené látky, nebo vzít starší (čisté a užší) džíny, odstřihnout nohavici a zabalit víno do ní.

Stačí trošku slámy a z obyčejného vína je hned krásně zabalený dárek

Hravý retro styl

V případě, že toužíte láhev darovat ve stylu, který bude více originální než krásný na pohled, tak ji zabalte do novin a převažte provázkem. Proč koneckonců neumožnit obdarovanému si před otevřením láhve přečíst starou černou kroniku. Důležité je opravdu znát člověka, kterému se chystáte víno dát. Jako firemní dárek pro klienta by podobný způsob balení byl zcela nevhodný a mohl by vás přivést do potíží, zatímco kamarádovi můžete víno darovat i s dávkou humoru.

Ještě o něco překvapivějším způsobem, jak darovat láhev, je zabalit ji mezi velké listy některé z běžných pokojových rostlin, například fikusu. Pokud chcete obdarovaného opravdu nachytat, tak láhev s listy vložte do květináče a pozorujte, kdy si všimne, že místo rostliny dostává kvalitní víno.

Víno a sladké jde k sobě

Příjemným bonusem k dobrému pití mohou být i správně zvolené sladkosti. Vezměte velké balení bonboniéry se zabalenými čokoládovými skvosty, zabalte láhev do látkového obalu a na něj pak bonbony postupně nalepte. Díky látkovému obalu se neporuší etiketa. Láhev obklopenou bonbony, která připomíná zvláštní exotické ovoce, pak zabalte do průhledné fólie.

Vaší fantazii se při darování vína meze nekladou. Pokud se ale jedná o vážnou nebo velmi formální situaci, raději zvolte jednoduchou tašku či darujte pouze samotnou nezabalenou láhev.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz