5 tipů na pleťové masky z odpadkového koše. Než vyrazíte na botox, zkuste banán

5 tipů na pleťové masky z odpadkového koše. Než vyrazíte na botox, zkuste banán

Akné, podrážděná pokožka, váčky pod očima či skvrny na pokožce, s tím vším vám mohou pomoci zbytky jídla, které nyní bez většího zaváhání vyhazujete do koše. Výsledek je srovnatelný s drahými krémy, cena za výsledek však zlomková!

Přečtěte si také

Podle čeho vybírat kapra, aby vám na Vánoce nezkazil požitek ze štědrovečerní večeře
Podle čeho vybírat kapra, aby vám na Vánoce nezkazil požitek ze štědrovečerní večeře

Vařené brambory

Maska z vařených brambor vám pomůže zbavit pleť skvrn, zánětů či váčků pod očima. Brambory jsou bohaté na antioxidanty a nyní během léta vás navíc ochrání před negativními vlivy vystavení nadměrnému slunečnímu záření.

Pokud vám vedle brambor zůstalo i trochu rajčatového protlaku, obohaťte o něj svou pleťovou masku a kromě výše uvedeného se můžete těšit na redukci akné.

Jakmile jednou vyzkoušíte pozitivní účinky pleťové masky z brambor na vlastní kůži, už ve vás nebude probouzet pohled na poloprázdný hrnec od nedělního oběda rozpačité pocity.

ovesné vločky

Ovesná kaše

Kromě toho, že je prospěšná pro naše trávicí ústrojí, ovesná kaše je bohatá na antioxidanty a protizánětlivé sloučeniny. Pleťová maska z ovesné kaše tak potlačuje akné, zklidňuje svědění a podrážděnou pokožku, případně také hydratuje suchou kůži. Pokud Vám tedy po snídani zbude trocha zbytků ovesné kaše, šup s ní večer na pleť!

kávová sedlina

Kávová sedlina

Stejně jako povzbuzuje mysl, lahodí káva i pokožce. Kávová sedlina je bohatá na antioxidanty a je užitečným pomocníkem v boji s volnými radikály poškozujícími pokožku. Maska z kávové sedliny má zklidňující efekt, zpomaluje stárnutí, zmírňuje otekliny, akné a skvrny na kůži. Pokud máte doma kávové sedliny na rozdávání, můžete ji použít i na ostatní partie těla. Kromě výše uvedeného, zbytky kávy lze použít i na redukci celulitidy.

Skořápky vajec

Skořápky vajec

Skořápky vajec jsou bohaté na vápník a minerály hydratující pokožku. V Asii jsou dokonce hojně využívány k vybělení a omlazení pleti. Pokud vám zbyly skořápky od vajec, rozdrťte je na prášek a smíchejte s vaječným bílkem. Výslednou hmotu naneste na pleť. Při opakovaném používání se již po několika týdnech můžete těšit na mladě vypadající a zářící pokožku.

Jestliže vás trápí podrážděná pokožka, nahraďte vaječný bílek octem či jablečným moštem a vzniklou pastu nanášejte vždy několik minut na postižená místa. Při každodenním opakovaní se výsledky dostaví už cca do týdne.

Pro maximální využití - lze zbytky masky z vaječných skořápek použít i jako přírodní hnojivo či krmivo pro ptáky.

přezrálé banány

Přezrálé banány

Potásium, vitamíny A, B, E a další v sobě skrývají banány. Je vám líto vyhodit přezrálé exotické ovoce? Rozmačkejte jej a naneste na pokožku jako pleťovou masku. Složky obsažené v banánech pomáhají zmírňovat akné, mastnotu pokožky a vypínají kůži. O banánech se dokonce říká, že jsou „botulotoxinem“ pro nenáročné.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz