Lak na vlasy. Nesmrtelný pomocník, který už dávno nepomáhá jen vlasům

Lak na vlasy dodává vlasům šmrnc. Je však pomocníkem i v jiných oblastech krásy

Vysoké a složité účesy vystřídaly přirozené vlny nebo hladké střihy. Přesto lak na vlasy zůstává nedílnou součástí vybavení kosmetických kufříků mnoha žen. A své místo si pravděpodobně udrží, neboť kromě vlasů se umí postarat o spoustu dalších věcí v naší domácnosti.

Přečtěte si také

Je čas osázet záhony i balkony barevným vřesem! Víte, proč je považovaný za symbol podzimu?
Je čas osázet záhony i balkony barevným vřesem! Víte, proč je považovaný za symbol podzimu?

Lak na vlasy pro krásu

Hlavním využitím laku na vlasy je samozřejmě úprava účesu. Na trhu naleznete různé varianty laků určené nejen pro jednotlivé druhy vlasů (od jemných po kudrnaté), ale také regenerační nebo určený pro speciální styling. Liší se také sílou fixace, proto vybírejte pečlivě. Sáhnout můžete například po kvalitním laku Taft Schwarzkopf, který až do 28. 7. získáte v prodejnách Tesco za příjemných 69,90 Kč. DM drogerie pak nabízí lak na vlasy Alverde v akci za 62,90 Kč.

Na obočí i mastné vlasy

Kromě vlasů je však lak na vlasy v kráse nápomocen i jinde. Například jím můžete zkrotit neposedné obočí. Stačí trochu laku stříknout na štěteček a obočí uhladit. V tomto případě však volte spíše ty laky, které mají nižší stupeň fixace, aby byl vzhled přirozený. Druhou variantou je první pomoc, když už si ráno nestihnete umýt vlasy. Nastříkejte lak na kořínky a jemně ho do vlasů vmasírujte. Poté nechte uschnout a rozčešte. Alkohol obsažený v laku se nasákne přebytečnou mastnotu z vlasu a dodá mu na objemu.

Lak na vlasy může pomoci nejen s chlupy domácích mazlíčků, ale třeba i s okem na punčoše

6 tipů, kde vám lak na vlasy ještě pomůže

  1. Zbavte se statické elektřiny na punčochách. Sukně, která se vám po silonkách šplhá do nebezpečně odhalených výšin, už bude minulostí. Stačí, když sukni nebo šaty z vnitřní strany postříkáte právě lakem na vlasy, čímž se náboj zneutralizuje.
  2. A znovu punčochy - tentokrát chytáme zatržené oko. Stačí ostřejší nehet a neštěstí v podobě utíkajícího oka na punčoše je na světě. Abyste zamezili nepříjemnému šíření této katastrofy, zastříkejte místo lakem na vlasy. Ten vlákna zpevní a vydrží tak déle.
  3. Boty se vám už vyzouvat nebudou. Zejména v létě, kdy teploty stoupají vysoko, se začneme potit. Některé boty se díky tomu stanou téměř nebezpečné. Při chůzi se totiž vyzouvají. Řešením může být opět lak na vlasy. Stačí stélku postříkat a už se vám bude zase chodit pohodlně.
  4. První pomoc, když navštívíte kamarádku s kočkou. V tomto případě nebudete lak používat na nebohé zvíře, ale na chloupky, které si zpravidla z takové návštěvy odnášíme. Nastříkejte trochu na papírový kapesník a oblečení jím setřete.
  5. Obrana proti dotěrnému hmyzu. Zatímco sprej proti komárům, vosám nebo mravencům běžně v kabelce nenosíme, malou verzi laku na vlasy obvykle ano. Je dobré vědět, že chemikálie, které jsou v něm obsaženy jsou pro dotěrný hmyz stejně smrtonosné, jako přípravky k tomu určené.
  6. Vyzrajte na skvrny od propisky. Dřív než se nadějeme, už máme na novém tričku nebo šatech čáru od propisky. Pomozte si lakem na vlasy. Místo postříkejte, nechte zaschnout a pár minut působit. Po setření by skvrna měla být pryč. Oblečení stačí už jen vyprat.
lak pomůže s dírou na punčoše

Aktuální ceny laků na vlasy můžete také sledovat na Kupi.cz, kde se dozvíte, zda je váš oblíbený zrovna v akci. Zároveň máte možnost za příjemnější cenu vyzkoušet nový!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz