Váš pes je vegetarián! Nevěříte? Prozkoumali jsme složení granulí pro psy

čím krmíte svého pejska?

Většina majitelů své pejsky krmí granulemi, protože věří, že jim tak přinesou tu nejlepší možnou péči. Sem tam zazní doporučení veterináře, sem tam se v reklamě objeví zdravý šťastný pes. Zdání klame. Co jste o složení granulí netušili?

Přečtěte si také

Jak vyhnat zápach z lednice? Vsaďte na mletou kávu a další babské rady, které skutečně fungují
Jak vyhnat zápach z lednice? Vsaďte na mletou kávu a další babské rady, které skutečně fungují

Pes je masožrout!

Já vím, že to víte. Ale výrobci granulí to nevědí. Jak se přesvědčíte níže, v některých baleních granulí není více než 4 % masa. Samé obiloviny a zelenina.

Zelenina neubližuje

Na druhou stranu se nemusíte obávat. Zelenina není pro psy nijak škodlivá a jejich trávicí trakt ji klidně přijme. Jsou v ní vitamíny, které pes potřebuje. Vitamíny však musí být vyváženy dostatečným množstvím bílkovin!

Porovnáváme

Nastal čas vám ukázat seznam porovnávaných značek granulí. Vybírali jsme výrobky, které si pohodlně nakoupíte v prodejnách Tesco. Zajímáme se o celkové množství obsaženého masa, cenu a další složky.

  • Brunos
  • Reno
  • Darling

Ostatní značky jako je Friskies, Chappi nebo Pedigree se pohybují v podobné cenové kategorii a zpravidla obsahují okolo 8 % masa a živočišných produktů.

Věděli jste, že…

psi jsou na mléko alergičtí a není vhodné jim podávat jakékoli mléčné výrobky. Přesto firma Friskies nabízí granule s mlékem! Sice se jedná o balení pro štěňata, ale ta kravské mléko nepotřebují! Po odstavení od matky jsou schopná pít vodu a vyžít z běžné stravy.

Pozor!

Ve složení narazíte na pojem vedlejší složky živočišného původu. Nejedná se o maso, nýbrž o kůži, chrupavky a další části zvířat, která se dají zpracovat.

Brunos Kompletní krmivo pro dospělé psy s příchutí hovězího a drůbežího 10kg

Obsah masa

V granulích najdete celkem 1 % živočišných složek.

Cena

Pytel o hmotnosti 10 kilogramů koupíte za běžnou cenu 179,90 Kč.

Další složky

Mezi dalšími součástmi najdete obiloviny neznámého objemu, minerální látky, oleje a tuky a další rostlinné složky.

Závěr

V pytli o hmotnosti 10 kilogramů váš pes získá 100 gramů masa a živočišných zbytků.

granule rozmočené ve vodě psům chutnají

Reno Kompletní krmivo pro dospělé psy s hovězím a s drůbežím 10kg

Obsah masa

Reno obsahuje 8 % masa včetně vedlejších živočišných složek.

Cena

Toto balení koupíte za 199,90 Kč.

Další složky

Patří sem oleje, tuky, minerální látky, obiloviny a další rostlinné složky. A nejen to! Reno do svých krmiv přidává barviva a konzervanty!

Závěr

Granule obsahují 800 gramů živočišných složek, což je mnohem lepší, než u předchozí značky. Dodávaná barviva a konzervanty však kvalitu granulí naprosto ničí.

DARLING® granule pro psy s drůbežím 10kg

Obsah masa

Darling obsahuje celých 12 % masa a živočišných složek. Posouvá se tak na nejvyšší příčku v žebříčku, protože žádné z balení více masa neobsahuje.

Cena

Balení koupíte za necelých 500 korun. Cena je vyšší, ale to kvalita produktu také.

Další složky

Darling podrobně popisuje objem zeleniny, obilovin a dalších složek. Granule neobsahují žádná barviva!

Závěr

Pokud byste si měli zvolit některé z granulí, pak to je právě značka Darling. Váš pes si z celého balení odnese 1,2 kilogramů masa.

Tip

Našli jsme pro vás na Kupi.cz granule Darling ve slevě! Koupíte je v prodejnách Penny Market za 333 korun. Akce končí ve středu 24. července.

Proč jsou psi tak drobní?

Důvodem malosti psů je rostlinná bílkovina obsažená v obilovinách, které konzumují skrze granule. Bílkoviny v obilovinách jsou méně kvalitní a nedodávají psům dostatečné množství látek.

Nelíbí se vám komerční strava pro psy? Uvařte svému miláčkovi doma!

Existují totiž potraviny, na kterých si pochutnáte společně se svým pejskem. Patří sem například rýže, brambory, uvařené nesolené nekořeněné maso nebo uvařená mrkev či okurka.

Zajímavost ze života

Kamarádka má fenku německého ovčáka. Ve věku dvou let je větší, než leckterý vysloužilý ovčácký pes! Jak je to možné? Už od mala ji krmí jen a pouze masem. Žádné granule, žádné konzervy.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz