4 potraviny z obchodu, které nejsou vůbec tak zdravé, jak si myslíme. Budete se divit

není hummus jako hummus

Často chodíme na nákup v dobré víře. Při procházení regálů si vybavujeme reklamní znělky, někdy zazní i v samotném obchodu. K tomu připojíme vše, co jsme doposud viděli či četli a máme jasný obrázek o tom, co je to zdravá potravina. Nebo ne?

Přečtěte si také

Navzdory pandemii chce Apple rozšířit síť svých prodejen. Dočkáme se konečně i v Česku?
Navzdory pandemii chce Apple rozšířit síť svých prodejen. Dočkáme se konečně i v Česku?

Mýlíme se a nikdo nám to neřekne

Sáhneme po tom, kde jsme přesvědčeni o zdravosti, chutnosti a dobrosti. Jenže! Ono to tak v některých případech není. Nečekali byste, že Hummus Natural bude jen a pouze Hummus Natural? Ale co vás nemá! Pojďme se podívat na vybrané pochoutky, které rozhodně do našeho trávicího ústrojí nepatří. A řekneme vám proč!

Cini Minis

Tolik let známé cereálie doporučované dětem pro kvalitní start dne. Vhodné k svačině, k snídani, k večeři… Něco nám však neřekli! Cini Minis obsahují škodlivé E160b.

E160b aneb Pozor, alergici!

E160b je barvivo. V případě tohoto produktu se jedná o skupinu barviv. Je vědecky dokázáno, že tento prvek způsobuje podráždění a alergické reakce. Proto není vhodný pro děti a alergiky. Dětem při konzumaci hrozí bolest hlavy a podrážděnost.

Zdravá alternativa

Nejlepší variantou jsou kukuřičné lupínky. Že je vaše děti nebudou jíst? Zkuste je místo do mléka dát do jogurtu! Corn Flakes patří mezi nejzdravější cereálie v celé České republice. Obsahují pouze kukuřici, cukr, sůl a nějaké vitamíny.

Hummus od je fakt humus - někdy

Super zdravá potravina vhodná i pro vegany. Je rostlinného původu a obsahuje velké množství vitamínů a zdraví prospěšných látek. Ale…

E211. Cože to? Benzoan sodný!

Benzoan sodný patří mezi konzervanty, které rozhodně zdravé nejsou. Získal známku škodlivosti 4. Není vhodný pro děti a navíc je to silný alergen. Při sloučení s dalšími látkami vzniká karcinogen známý jako benzen. Zhoršuje astma a kopřivku. navíc je příčinou dětské ADHD, čili hyperaktivity. Některé studie tvrdí, že narušuje strukturu DNA. Tím vzniká rozvoj dědičných chorob jako je Parkinsonova choroba.

Zdravá alternativa

Například hummus od značky Hedvábná stezka neobsahuje žádné škodliviny. Máte hummus rádi? Nejlepší bude ten doma vyrobený, na který máme rychlý a levný recept!

Jogurt s hmyzem?

Říkáte si, že na jogurtech Activia nemůže přece být nic špatného? Je to jogurt, jako každý jiný. Nebo ne? Bohužel. Ani v tomto případě nebudete spokojeni.

E120 aneb Kyselina karmínová

Kyselina karmínová se pyšní skórem škodlivosti 5! Patří mezi barviva a je to alergen nevhodný pro děti a má živočišný původ. A co víc? E120 je derivát rakovinných látek. Je prokázáno, že způsobuje dětskou hyperaktivitu, anafylaxi, astma či kopřivku. Karmín se vyrábí ze sušených těl samiček hmyzu!

Zdravá alternativa

Nejlepší hodnocení získávají v České republice řecké jogurty. Doporučujeme vám řecký jogurt Milko. Rádi byste sladký jogurt? Přisypte si do něj, kakao, džem či jinou pochutinu.

dejte si řecký jogurt s ovocem

ProLinie limonáda

Určitě všichni chápeme, že po této limonádě nezhubneme. Přesto bychom si však mohli myslet, že je zdravá. Pramenitá bublinkatá voda s příchutí. Co špatného s ní může být? Odpověď zní: Všechno! Proč? Tady máme škodliviny rovnou dvě!

E950 čili Acesulfam-K

Sladidlo má skóre škodlivosti 4. Pokusy na krysách a myších prokázaly výskyt nádorů, pokud konzumovaly Acesulfam-K pravidelně ve vyšším množství.

E951 neboli Aspartam

Ten má skóre škodlivosti 5. Má značky nevhodný pro děti a je nebezpečný. Od roku 1974 existují studie, které tvrdí, že Aspartam poškozuje mozek a je hlavním zdrojem nádorů mozku. Také je nebezpečný pro osoby s poruchou metabolismu. Zvyšuje šanci na infekci močových cest, vyvolává závratě, bolesti hlavy, vyrážky nebo poruchy chování u dětí. Je zcela nevhodný pro kojící a těhotné ženy.

Zdravá alternativa

Natočte si vodu z kohoutku a vymačkejte do ní citron. Máte nekvalitní vodu? Převařte si ji.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz