Děláte tyto věci ve vaně? Pak pozor, může vám to poškodit pokožku

Koupání ve vaně může poškodit pokožku, když si nedáváme pozor.

Víte, že i při mytí můžete své kráse škodit? Aby vaše pokožka zůstala dlouho hebká a pružná je důležité si uvědomit, že i koupel má svá pravidla. Naučte se o vaše tělo pečovat i během umývání. Známe tipy, které vám zajistí zdravou a hebkou pokožku.

Přečtěte si také

Znáte mangold? Barevnější kamarád špenátu v našich obchodech je luxusní pochoutkou
Znáte mangold? Barevnější kamarád špenátu v našich obchodech je luxusní pochoutkou

Příliš často není vždycky dobře

Osobní hygiena je pro člověka velice důležitá, ale ani s ní by se to nemělo přehánět. Na povrchu vašeho těla je totiž ochranná vrstva, kterou si častým koupáním můžete poničit. Pokožka je pak náchylnější k nepříznivým vnějším vlivům a můžete si zadělat i na vážné kožní problémy. 

Přípravky z drogerie byste se měli mýt dvakrát do týdne a sprchovat se vlažnou vodou, která je pro naše tělo mnohem šetrnější. Horkou vanu plnou voňavých mydlinek z koupelových pěn je lepší úplně vynechat nebo si ji dopřávat maximálně jednou do měsíce. Pokud trpíte na vyrážky a ekzémy, nahraďte pěny vonnými oleji nebo koupelovou solí. Mohou kůži podráždit a vyvolat silné alergické reakce.  V zimně doporučujeme přidat do vany lžíci kvalitního olivového nebo arašídového oleje, pokožka bude jemná a příjemná na dotek. 

Je šetrnější mýdlo nebo sprchový gel?

Taky jste občas přemýšleli nad tím, zda je šetrnější mýdlo nebo sprchový gel? Odpověď je jednoduchá, záleží na složení výrobku a typu vaší pleti. Existují velice dobře vyrobená přírodní mýdla, která svým složením neškodí ani citlivé pokožce, ale jejich cena je samozřejmě vyšší. Navíc používání tuhých mýdel není zdaleka tak praktické a pohodlné jako u sprchových gelů a udržet je hygienicky čistá je také složitější, zvláště když je uchováváte jen tak položená v koupelně na umyvadle. Krása vaší pokožky totiž může být bakteriemi ze špatně udržovaných mýdel ohrožená záněty a kožními plísněmi.

Mýdla i sprchové gely musíme pečlivě nejen vybírat, ale i sledovat jejich dobu spotřeby.

To samé se ale může stát, když si neohlídáte u sprchových gelů dobu spotřeby. Proto je důležité mýdla uchovávat v uzavíratelných a snadno omyvatelných dózách a sledovat datum expirace na sprchových gelech už při nákupu. Rozhodně nenechávejte mýdla a gely ve sprchových koutech během vašeho sprchování. Můžete si je kontaminovat a při dalším použití si budete zárodky kožních plísní a zánětlivé bakterie roznášet po těle.

Rozmazlujte svou pokožku

Péče o tělo koupelí ale nekončí, zvláště pak pokud máte suchou pokožku. Po každém sprchování s mýdlem nebo sprchovým gelem byste si měli dopřát výživný krém, olej nebo tělové mléko. Mýdlo a sprchový gel totiž můžou vaši pokožku ještě více vysušovat a ta je pak náchylnější k popraskání nebo k vyrážkám. Pokoupelové ošetření výživným krémem, tělovým olejem nebo mlékem jí dodá potřebnou hydrataci a pomůže obnovit ochranou vrstvu, která ji chrání a vyživuje.

Typy přípravků do sprchy podle konzistence

  • Sprchový gel – nejtypičtější z přípravku na sprchování.  Je vhodný pro každodenní mytí.
  • Sprchový krém – konzistencí a složením je vhodný pro sušší, citlivou pokožku. Obsahuje vysoký podíl mléka, přírodních olejů nebo bambucké máslo.
  • Sprchová pěna – vyniká jemnou konzistencí. Snadno se aplikuje a roztírá, nezatěžuje pokožku, ale zanechává ji příjemnou na dotek a vyživenou. Skvěle se hodí také na cestování, protože jen tak nehrozí, že by nádobka praskla a obsah vytekl. 
  • Sprchový olej – je vhodný pro suchou pokožku, ale oceníte ho i v létě, na dovolené nebo při sportování, když se sprchujete několikrát denně. Vysoký podíl obsahu olejů brání vysušování pokožky. Není potřeba již používat po sprchování tělové mléko. 
Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!