5 vychytávek pro cyklisty, které se vyplatí mít i na svém kole

Cyklistika je v České republice velmi oblíbeným sportem.

Cyklistika patří ke sportům, kterému se věnuje v naší zemi velké množství obyvatel. Kolo má doma snad každý a je velmi příjemný relax, vyjet si na něm do přírody. Cesta je občas celkem namáhavá, ale můžete si ji zpříjemnit díky zajímavému příslušenství, které si můžete umístit na své kolo.

Přečtěte si také

Obchodní řetězce zavádí nové účtenky: vydrží až 30 let a jsou ekologické
Obchodní řetězce zavádí nové účtenky: vydrží až 30 let a jsou ekologické

Na zabezpečení se vyplatí jít chytře

Před případným odcizením kola se dá bránit několika způsoby. Když pomineme klasický zámek, je tu možnost umístění mikročipu, který nese informace o majiteli. Zajímavou variantou ochrany kola může být také pohybový alarm na kolo. Až dorazíte na místo, jednoduše ho aktivujete a v případě, že by se kolo dalo do pohybu cizím zaviněním, spustí se pronikavý zvuk alarmu.

Dobrou volbou za přijatelnou cenu může být pohybový alarm na kolo M-Wave, který v cykloprodejnách seženete za 359 Kč.

Vidět a být viděn

Toto heslo platí nejen pro chodce. Správné osvětlení kola může zachraňovat lidské životy. Kromě předního světla na řídítkách a toho vzadu pod sedlem se vyplatí investovat i do reflexních prvků. Baterie totiž nevydrží věčně a je dobré mít jistotu, že budete vidět, i kdyby vám zrovna nesvítilo světlo.

Nejslabší osvětlení kola je samozřejmě z boku, a proto tu jsou reflexní trubičky do výpletu kol. Ty se jednoduše vmáčknou na dráty výpletu a poté při osvětlení za tmy už z dálky září. Jeden kus takové trubičky stojí běžně okolo 7 korun, to je opravdu malá částka ve srovnání s tím, jak dobře kolo při osvícení jde vidět.

Ve městě se vám může na kole hodit třeba praktický držák na kelímek s kávou.

Pitný režim je třeba dodržovat

Pokud kolo používáte pouze pro dopravu po městě, mohl by se vám hodit praktický držák na kelímek s pitím. Ten můžete umístit na řídítka a mít tak stále nějaké pití po ruce.

Někomu to může připadat jako zbytečnost, ale při cestě městským provozem pracovník, který míří na kole do práce, jistě ocení možnost vychutnat si kávu, kterou si nestihl vypít v klidu doma.

Obal na mobil na řídítka

Jezdíte-li rádi na delší výlety po neznámých místech, nejspíš pro snadnější orientaci využíváte navigaci v mobilu. Abyste nemuseli každou chvíli zastavovat a vytahovat mobil z batohu, bude se vám jistě hodit praktické pouzdro pro mobilní telefon na řídítka. U prodejce Sunnysoft si můžete za 390 Kč pořídit třeba držák s voděodolným pouzdrem, které umožňuje bezproblémové ovládání smartphonu i přes tenkou fólii.

Držák pro mobil na řídítka ocení cyklisté, kteří často využívají navigaci.

Handsfree helma pomůže i při pádu

Smart může být v dnešní době téměř cokoliv. Nikoho tak asi nepřekvapí cyklistická helma nabitá různými funkcemi. Kromě pohodlného přijímaní hovorů díky zabudovanému handsfree si můžete během jízdy vychutnávat svou oblíbenou hudbu bez nutnosti použití klasických sluchátek. To ale není zdaleka všechno co helma od společnosti Livall umí. Její nespornou výhodou v porovnání s klasickými helmami je, že dokáže v případě pádu cyklisty kontaktovat předem nastavené číslo, které přivolá pomoc.

V Lidlu ji seženete za 2 490 Kč. Je zhruba o 1 500 Kč dražší než běžné přilby, nicméně její pokročilé funkce mohou udělat radost nejednomu cyklistovi.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz