Co darovat k MDŽ? Inspirujte se našimi tipy na dárky

Jedna růžová růže, krabička na šperky Canva

Věděli jste, že Mezinárodní den žen je oficiálním svátkem už od roku 1977? Oslava ženskosti každoročně připadá na 8. března. Manželky, přítelkyně, babičky, maminky i dcery a kamarádky si (nejen) v tento den zaslouží vaši pozornost. Potěšte je dárkem a dejte jim vědět, že na ně myslíte.

Přečtěte si také

Nenápadný zabiják ve vaší domácnosti. Za otravou oxidem uhelnatým stojí špatně seřízený kotel
Nenápadný zabiják ve vaší domácnosti. Za otravou oxidem uhelnatým stojí špatně seřízený kotel

Kytice květů

Pravděpodobně nikoho nepřekvapí, že se v seznamu hned na prvním místě objevily květiny. Jde o sázku na jistotu. Darovat můžete například jednu růži nebo rovnou celou kytici. Ideální je zvolit oblíbenou květinu ženy, určitě se však neurazí, ani když se do jejího vkusu netrefíte.

Ženy jistě potěší také květina v květináči. Skvěle se hodí například tolik oblíbené orchideje, aloe vera, mini růže nebo levandule.

Potěšte každou ženu krásnou květinou

Ovocná kytice nebo sladký box

Má vaše žena ráda květiny? Překvapte ji originální kyticí z pochutin nebo boxem plným ovoce či sladkostí. Obsahovat mohou jahody v čokoládě, ovoce vyřezávané do nejrůznějších tvarů, sladkosti nebo malou drobnost v podobě plyšové hračky či láhve alkoholu. Tyto moderní kytice a boxy můžete vyrobit sami nebo je objednat v lepších květinářstvích.

Zákusky, donuty nebo dortíky

Ženy milují sladké. Zmrzlina, tiramisu, tartaletky nebo americké donuty patří mezi nejpopulárnější dobroty současnosti. Nabídka cukráren je opravdu široká, ale na Mezinárodní den žen může být většina zákusků vyprodaná. Proto doporučujeme laskominy dopředu objednat.

Dárková krabice, ve které jsou různě ozdobené jahody v čokoládě Canva

Kosmetika

Každá žena se o sebe ráda stará. Překvapte ji oblíbenou kosmetikou nebo parfémem. K dostání jsou také dárková balení nebo vtipné sady s věnováním.

Šperky

Tento dárek pravděpodobně nikdy nevyjde z módy. Darovat můžete náušnice, náhrdelník nebo náramek. Před výběrem je dobré odpozorovat, zda žena, pro kterou je dárek určený, preferuje zlato, stříbro, nebo například chirurgickou ocel.

Romantická večeře

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Oslavte Mezinárodní den žen s milovanou ženou chutnou večeří. Můžete rezervovat místo v oblíbené restauraci, vyzkoušet netradiční degustační menu nebo připravit večeři doma. Každá žena ocení snahu a bude ráda, když si bude moct od vaření odpočinout. Podívejte se na naše osvědčené recepty.

Stírací losy pro ženy Černá perla / Sazka, nápis Každá je jedinečná a může být milionová. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Sazka

Stírací losy pro ženy

Sazka má emise výherních stíracích losů Černá perla, které jsou určeny hlavně ženám. Cena losu se pohybuje od 50 do 200 korun a jsou vhodné pro ženy, které v každodenním shonu a péči o ostatní často zapomínají na sebe a své sny. Chvíle s Černou perlou jsou okamžikem, kdy může každá žena myslet sama na sebe a při troše štěstí si i velké sny splnit s výhrou až 10 milionů korun.

Dárková poukázka

Nepřesvědčil vás žádný z našich tipů? Nevadí! Potěšte dárkovou poukázkou a výběr nechejte na obdarované. Můžete zvolit poukaz do knihkupectví, drogerie nebo obchodu s oblečením.

Slavíte Mezinárodní den žen? A jaký dárek letos zvolíte? V případě, že jste se rozhodli pro vlastnoruční výrobu ovocné kytice nebo přípravu romantické večeře, nezapomeňte se podívat na aktuální akční nabídky.