Skvělé tipy jak zabavit děti v létě! Zapojte do hry vodní živel

Voda je skvělou zábavou. Bazének potěší, ale není podmínklu.

Letní teploty vybízejí k intenzivnímu zapojení vody do našich životů. Důležité je nejen dodržovat pitný režim, ale pravidelně zchlazovat i teplotu těla. Děti si navíc mohou s vodou užít skvělou legraci a nemusí se nutně jen koupat v bazénku. Co všechno lze s vodou podnikat?

Přečtěte si také

Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?
Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?

Jaký bazén pořídit?

Pokud nepatříte mezi jedince, kteří již mají bazén zabudovaný v části zahrady, zpravidla začnete o jeho koupi uvažovat jakmile se objeví první vedra. Přeci jen voda je právě tím lékem, který při teplotách vzduchu nad 27 ˚C pomáhá nejlépe. Vybrat si můžete skutečně z mnoha možností. Malým dětem bohatě stačí brouzdaliště, které například v Bambuli pořídíte již za 299,90 Kč a dostanete k tomu i nafukovací míč a kruh. Pokud se bojíte, že se dítě při cachtání spálí, můžete pořídit dokonce bazének se stříškou. U větších dětí už můžete uvažovat o něčem, kde zvládnou udělat pár temp.

Koupání v pohodě

K bazénku se určitě budou hodit plavecké brýle a nebo plavecká maska. Neplavcům nezapomeňte pořídit rukávky, kruh, hady, destičky a nebo jiné podpůrné náčiní. Pro větší zmrzlíky můžete pořídit na koupání i dětský neopren. K bazénku také pořiďte schůdky, aby se děti bezpečně dostaly z a do vody. U divočejších jedinců pak můžete uspořádat soutěž o největší šplouchanec při skoku. Dbejte, však při skákání, aby byl bazének vždy volný.

Tip z Kupi.cz:

Celoobličejová maska na šnorchlování je právě v akci v BILLA a Kitos prodejnách za 399 Kč. Za 599 Kč ji seženete celoročně v DECATHLON prodejnách i online. 

Plavání je radost pro děti i dospělé. Jakou zábavu si zde můžete užít?

Bazének není jen o plavání

Zpestřete dětem (nebo i sobě) pobyt v bazénku tím, že jim připravíte drobné úkoly nebo pořiďte vodní vychytávky:

 • Vyrobte loďku z papíru a pomocí foukání zkoušejte, komu dopluje dál a nebo kdo rychleji přeplave / obeplave bazén.
 • Lovte chobotnice. Koupit v hračkářství se dají i svítící. 
 • Pořiďte si robotickou rybku, která ve vodě začne sama plavat - ve Sparkys už za 149,90 Kč. Variantou může být i robotická želva nebo příšerka.
 • Menší děti také milují plastové míčky, které plavou na hladině. Mějte připravenu dostatečnou zásobu. Jejich vybírání do kyblíku a opětovné vysypání do vody dokáže dítě skutečně zabavit na dlouho.
 • Pokud chcete lenošit i vy, pořiďte si nafukovací matračku a nebo nějaký stylový velký kruh. Děti jím pak rády proplavávají.
 • Velmi oblíbené jsou i nafukovací zvířata - menší na hraní a větší na lumpačení. Vyberte si želvu (v Dráčiku už za 199 Kč) nebo krokodýla (za 129 Kč).
Největším zmrzlíkům pořiďte neopren. U neplavců dbejte na správné pomůcky.

Voda v hlavní roli

Potřebujete uvařit, uklidit, ale zároveň nechcete dětem nesebrat radost z vodního živlu? Pak vězte, že je mnoho způsobů, jak si vodu užít jinak než právě plaváním a potápěním.

 • Těm nejmenším bohatě stačí kyblíčky s vodou a větší lavor. Přelévání je nesmrtelné. Skvěle poslouží například i vodní mlýnky. Stačí dítě posadit do stínu a občas zkontrolovat, zda má stále dost vody.
 • Kluky dozajista neomrzí vodní pistole nebo vodní děla. Různé druhy a velikosti nabízí Bambule již od 69,90 Kč. Větší kousky získáte třeba v obchodě Dráčik za akční cenu 499 Kč.
 • Vodní děla však lze použít i na soutěžení nebo zábavné zalévání. Kdo dostřelí dál?
 • Velkou oblíbenost si našly i vodní bomby, které lze sehnat již od 49,90 Kč.
 • Kluci i děvčata zase jistě ocení stříkátko na ruku, které je ideální na vodní souboje. Investice 150 korun za to určitě stojí.
 • Pokud děvčatům pořídíte kuchyňku a nádobíčko, budou na zahradě vařit opravdové čarodějné lektvary.
 • A pokud jste trošku akční, udělejte si vodní skluzavku.

Velkou inspiraci, co všechno s vodou ještě můžete podniknout najdete i v letácích na Kupi.cz.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz