Skvělé tipy jak zabavit děti v létě! Zapojte do hry vodní živel

Voda je skvělou zábavou. Bazének potěší, ale není podmínklu.

Letní teploty vybízejí k intenzivnímu zapojení vody do našich životů. Důležité je nejen dodržovat pitný režim, ale pravidelně zchlazovat i teplotu těla. Děti si navíc mohou s vodou užít skvělou legraci a nemusí se nutně jen koupat v bazénku. Co všechno lze s vodou podnikat?

Přečtěte si také

Foie gras je kontroverzní pochoutkou! Proč (ne)ochutnat tuto delikatesu?
Foie gras je kontroverzní pochoutkou! Proč (ne)ochutnat tuto delikatesu?

Jaký bazén pořídit?

Pokud nepatříte mezi jedince, kteří již mají bazén zabudovaný v části zahrady, zpravidla začnete o jeho koupi uvažovat jakmile se objeví první vedra. Přeci jen voda je právě tím lékem, který při teplotách vzduchu nad 27 ˚C pomáhá nejlépe. Vybrat si můžete skutečně z mnoha možností. Malým dětem bohatě stačí brouzdaliště, které například v Bambuli pořídíte již za 299,90 Kč a dostanete k tomu i nafukovací míč a kruh. Pokud se bojíte, že se dítě při cachtání spálí, můžete pořídit dokonce bazének se stříškou. U větších dětí už můžete uvažovat o něčem, kde zvládnou udělat pár temp.

Koupání v pohodě

K bazénku se určitě budou hodit plavecké brýle a nebo plavecká maska. Neplavcům nezapomeňte pořídit rukávky, kruh, hady, destičky a nebo jiné podpůrné náčiní. Pro větší zmrzlíky můžete pořídit na koupání i dětský neopren. K bazénku také pořiďte schůdky, aby se děti bezpečně dostaly z a do vody. U divočejších jedinců pak můžete uspořádat soutěž o největší šplouchanec při skoku. Dbejte, však při skákání, aby byl bazének vždy volný.

Tip z Kupi.cz:

Celoobličejová maska na šnorchlování je právě v akci v BILLA a Kitos prodejnách za 399 Kč. Za 599 Kč ji seženete celoročně v DECATHLON prodejnách i online. 

Plavání je radost pro děti i dospělé. Jakou zábavu si zde můžete užít?

Bazének není jen o plavání

Zpestřete dětem (nebo i sobě) pobyt v bazénku tím, že jim připravíte drobné úkoly nebo pořiďte vodní vychytávky:

 • Vyrobte loďku z papíru a pomocí foukání zkoušejte, komu dopluje dál a nebo kdo rychleji přeplave / obeplave bazén.
 • Lovte chobotnice. Koupit v hračkářství se dají i svítící. 
 • Pořiďte si robotickou rybku, která ve vodě začne sama plavat - ve Sparkys už za 149,90 Kč. Variantou může být i robotická želva nebo příšerka.
 • Menší děti také milují plastové míčky, které plavou na hladině. Mějte připravenu dostatečnou zásobu. Jejich vybírání do kyblíku a opětovné vysypání do vody dokáže dítě skutečně zabavit na dlouho.
 • Pokud chcete lenošit i vy, pořiďte si nafukovací matračku a nebo nějaký stylový velký kruh. Děti jím pak rády proplavávají.
 • Velmi oblíbené jsou i nafukovací zvířata - menší na hraní a větší na lumpačení. Vyberte si želvu (v Dráčiku už za 199 Kč) nebo krokodýla (za 129 Kč).
Největším zmrzlíkům pořiďte neopren. U neplavců dbejte na správné pomůcky.

Voda v hlavní roli

Potřebujete uvařit, uklidit, ale zároveň nechcete dětem nesebrat radost z vodního živlu? Pak vězte, že je mnoho způsobů, jak si vodu užít jinak než právě plaváním a potápěním.

 • Těm nejmenším bohatě stačí kyblíčky s vodou a větší lavor. Přelévání je nesmrtelné. Skvěle poslouží například i vodní mlýnky. Stačí dítě posadit do stínu a občas zkontrolovat, zda má stále dost vody.
 • Kluky dozajista neomrzí vodní pistole nebo vodní děla. Různé druhy a velikosti nabízí Bambule již od 69,90 Kč. Větší kousky získáte třeba v obchodě Dráčik za akční cenu 499 Kč.
 • Vodní děla však lze použít i na soutěžení nebo zábavné zalévání. Kdo dostřelí dál?
 • Velkou oblíbenost si našly i vodní bomby, které lze sehnat již od 49,90 Kč.
 • Kluci i děvčata zase jistě ocení stříkátko na ruku, které je ideální na vodní souboje. Investice 150 korun za to určitě stojí.
 • Pokud děvčatům pořídíte kuchyňku a nádobíčko, budou na zahradě vařit opravdové čarodějné lektvary.
 • A pokud jste trošku akční, udělejte si vodní skluzavku.

Velkou inspiraci, co všechno s vodou ještě můžete podniknout najdete i v letácích na Kupi.cz.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz